Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
GEÇMİŞ ANKETLER ve SONUÇLARI Detayını Görmek İstediğiniz Anket Başlığı Üzerine Tıklayınız
- Donnie Yen ( 454 )
- Jackie Chan ( 294 )
- Tony Jaa ( 197 )
- Jet Li ( 193 )
- Van Damme ( 29 )
Anket Yorumu

30,11,2012 Uzunca bir süre sayfamızda kalan anketimiz son dönemde ıp man filmleri ile ünlenen Donnie Yen'in birinciliği ile sona erdi.Yaşından dolayı popülerliğini gittikçe kaybeden Jackie Chan'ın anketimizde ikinci sırada olması ise gerçekten ilginç bir sonuç oldu.Yine eski ustalardan jet li ile yeni dönemin film yıldızı ve muay thai ustası tony jaa nın birlikte üçüncü sırayı paylaşmalarıda dikkat çekici bir sonuçtu.Bir dönemin efsane ismi van damme ise çok düşük bir oyla sonuncu olurken sevnlerinin oldukça azaldığı görüldü.

- Sadece Film yıldızı olurdu. ( 13 )
- Dünyanın en büyük ustası olurdu. ( 132 )
- Popülaritesi biterdi. ( 5 )
Anket Yorumu

"Bruce Lee yaşasaydı" başlıklı anketimiz, yaşasaydı Dünyanın en büyük ustası olurdu seçeneği %88 le ilk sırayı aldı. Bu sonuçla Bruce Lee'nin okurlarımız nezdindeki yeride bir kez daha tesçillenmiş oldu.

- Trabzon ( 16 )
- Fenerbahçe ( 22 )
Anket Yorumu

Çok zorlu gecen bir sezonun ardından mutlu sona Fenerbahçe ulaştı.İki güzide takımımızıda tebrik ediyoruz.

- Wıng Chun ( 43 )
- Hapkido ( 13 )
- Capoeıra ( 9 )
- Kyokushın Karate ( 7 )
- Ashıhare Karate ( 9 )
- Shotokan Karate ( 14 )
- MMA ( 6 )
- Aikido ( 19 )
- Budokai ( 5 )
- Muay Thai ( 27 )
- Kick Boks ( 82 )
- Boks ( 35 )
- Judo ( 11 )
- Güreş ( 6 )
- Taekwon-Do ( 32 )
- Wu shu-Kung-fu ( 159 )
Anket Yorumu

Bu ayki anketimiz turkdosport.com okurlarının genel olarak hangi spor branşını çalıştıklarını belirledi.Wu shu branşının ilk sırayı aldığı anketimizde ikinci sırayı ise Kick Boks aldı.Bu iki branşın diğer sistemlerden açık ara önde olması ise dikkat çekici idi.

- Wushu Kung-fu,Aikido,Budokai Fed. ( 126 )
- Muay Thai Fed. ( 29 )
- Kick Boks Fed. ( 54 )
- Taekwon-Do Fed. ( 19 )
- Karate Fed. ( 12 )
- Judo ve Kuraş Fed. ( 9 )
- Güreş Fed. ( 8 )
- Boks Fed. ( 48 )
Anket Yorumu

2010 yılının en başarılı branşını sorduğumuz bu ayki anketimizin birincisi açık ara ile Wu shu federasyonu oldu. İkinci sırayı Kick Boks,üçüncülüğü ise Boks federasyonu aldı. Bu sonuçlar aslında sitemizin okurlarının çalıştıkları branşların hangileri olduğu ipucunuda veriyor. Bizde önümüzdeki ayki ankette okurlarıız hangi spor branşını çalıştığını sorarak genelleme yapmaya çalışacağız.

- Kurallar ve Ekipmanlar düzenlense olabilir. ( 30 )
- Evet Spor Branşıdır. ( 81 )
- Aşırı şiddet içerdiğinden spor branşı değildir. ( 27 )
Anket Yorumu

Son yıllarda Dünya da ve ülkemizde oldukça popüler olan ve kafes dövüşü olarak bilinen MMA ve UFC stillerini sorduk okurlarımıza. "MMA ve UFC Spor Branşımıdır" başlıklı sorumuz,sizin bu sistemlere nasıl baktığınız ve bu branşları ne kadar spor olarak gördüğünüzü değerlendirmek içindi. Sistemin popülaritesi anketimizinde sonucuna yansıdı ve "Evet spor branşıdır" seceneği %81 ile zirveye oturdu. "Kurallar ve Ekipmanlar düzenlense olabilir ve Aşırı şiddet içerdiğinden spor branşı değildir" secenekleri ise birbirine yakın oy oranı alarak toplamda Evet şıkkını geçemedi. Bu sistemler ülkemizde biraz daha tanındıkça ve içeriği daha net anlaşıldıkça bu anketi bir daha düzenleyerek sizin fikrinizi tekrar alacağız.

- Fenerbahçe ( 34 )
- Herhangi Bir Anadolu Takımı ( 2 )
- Bursaspor ( 0 )
- Trabzonspor ( 2 )
- Beşiktaş ( 9 )
- Galatasaray ( 17 )
Anket Yorumu

Ligin henüz ortasında olmamıza rağmen futbol severlerin nabzını tutmak istedik. Fenerbahçe yeni hocası ve oluşumu ile taraftarına oldukça ümit vermiş görünüyor ve birinci sıraya yerleşti. İiki ezeli rakibi ise onu oldukça geriden takip ederken,ligin şu an üst sırasını paylaşan Trabzonspor,Bursaspor ve Kayserisporun oldukça az oy almaları ise dikkat çekici. Bakalım bu tahnimler lig sonuna doğru nasıl belirlenecek.

- Van Damme ( 8 )
- Tony Jaa ( 30 )
- Muhammed Ali ( 37 )
- Mike Tyson ( 3 )
- Mas Oyama ( 3 )
- Jet Li ( 18 )
- Jackie Chan ( 22 )
- Bruce Lee ( 307 )
Anket Yorumu

En İyi Hangisi? isimli anketimiz,medyatik yönü ile sonuçlandı desek yanlış olmaz.Gelmiş geçmiş en büyük dövüş sanatçısı olarak adlandırılan Bruce Lee büyük bir farkla birinci oldu. Gelmiş geçmiş en büyük dövüşçü ünvanını elinde bulunduran ringlerin gerçek kralı Muhammed Ali'nin büyük bir farkla ikinci sırada kalması düşündürücü olması gerekli. Yine Mas Oyama gibi efsane bir ismin sadece 3 oy almasıda yine düşündürücü.Böylelikle sporseverlerin EN İYİ KİM sorusuna sadece sinema ve beyazperde yi baz alarak değerlendirdikleri görülüyor. Sonuca saygı duymakla birlikte gerçek rakiplerle mücadele edip gerçek şampiyon olanların hakkı yendiği düşüncesindeyiz.

- HAYIR ( 48 )
- EVET ( 76 )
Anket Yorumu

Ülkemizin geleceğini ilgilendiren Refarandum 13 eylül 2010 sabahı sona erdi. Sıcak tartışmaların yaşandığı bu güncel konuda okurlarımızın fikrini almak istedik. Anketimizde çıkan sonuç genel olarak Türkiye haritasını yansıttı. Bu sonucun ülkemiz için hayırlı olmasını diliyoruz.

- Bruce Lee’nin yerini asla dolduramaz. ( 220 )
- Lee’nin henüz yerini alabilecek nitelikte değil. ( 59 )
- Bruce Lee’nin şu an tek varisi. ( 54 )
Anket Yorumu

Son zamanlarda beyazperde de Tony Jaa fırtınası esmeye devam ediyor.Dövüş sporlarında oldukça popüler bir konuma gelen Jaa ile ilgili yeni bir tartışma konusu başladı.Bizde bu konuyu sitemizde anket olarak sizlere sorduk. Acaba Jaa efsane dövüşçü Bruce Lee'nin varisimi. Tam 220 oy Lee'nin yerini asla dolduramaz olarak oylandı. 59 oy Lee'nin yerini alabilecek nitelikte değil diye çıkarken, 54 oy da Bruce Lee'nin tek varisi olarak oylandı. Görülüyorki Bruce Lee ölümünün üzerinden bunca yıl geçmesine rağmen sporseverlerin gönlünde taht kurmaya devam ediyor. Ve sporseverler Lee'yi bu tahtan indirmeye hiç niyetli değil.

- True Legend(gerçek efsane)Michelle Yeoh ,Chia Hui ( 1 )
- Yasak krallık.Jet Li ve Jackie Chan ( 22 )
- Undisputed 3 (yenilmez).Scott Adkins ( 20 )
- Ong bank .3-Tony Ja ( 14 )
- İpman 2-Donnie Yen ( 256 )
Anket Yorumu

2010 yılı dövüş sanatları filmleri açısından oldukça hareketli geçti. Özellikle Hong kong,Tayland ve Kore sinemaları Hollywood filmlerinin önüne geçmiş durumda. Yine 2010 yılında birbirinden kaliteli filmler yapıldı. Anketimizde de bu yıl içerisinde yapılan en iyi filmi sorduk size. Büyük bir farkla İpman serisi birinciliği elde etti. İki filmde de müthiş görsel sahneler ve Donnie Yen’in performansı bu birinciliği getirdi. İkinci sırada iki büyük yıldızın başrollerini paylaştığı Yasak Krallık olurken, aksiyon filmlerinin yeni ve başarılı yüzü Scott Adkins Yenilmez serisi ile üçüncülüğü aldı. Bruce Lee’nin varisi olabilir mi tartışmalarının yaşandığı Tony Jaa ise Ong Bank serisi ve az bir fark ile dördüncü oldu. Ülkemizde henüz pek bilinmeyen ancak görsel sahnelerin en üst noktada olduğu Gerçek Efsane ise sonuncu olabildi.

- Akido ( 13 )
- Taekwon-Do ( 8 )
- Wing Tsun ( 113 )
- Muay Thai-Thai Boks ( 43 )
- Kick Boks ( 11 )
- Capoeira ( 9 )
- Boks ( 13 )
- Karate-Do ( 16 )
- Kung-fu ( 272 )
Anket Yorumu

Mücadele sporu yapanların en önemli hobilerinden biride muhakkakki sinema.Beyazperde nin gücü yadsınamaz ve bu ayki anketimizde sinema hangi branşı popüler yapmıştır diye sorduk. Doğal olarak Kung-fu branşı açık farkla birinci geldi.Modern sinemada dahi Kung-fu'nun mistizmi günümüzde halen işlenmekde. İkinci sırada Wing Tsun yer aldı.Özellikle İPMAN filmi bu oylamada önemli rol almış görünüyor. Üçüncü sırada ise Muay Thai var.Bu branşa üçüncülüğü getiren ise şüphesiz Bruce Lee'nin tahtına aday gösterilen Tony Jaa. Tüm bu sonuçlar okurlarımızın gündemi ne kadar doğru takip ettiğinide gösteriyor..

- Budokai ( 1 )
- Güreş ( 1 )
- Wushu Kung-Fu(Sanda Sanshou) ( 18 )
- Thai Box ve Muhai Thai ( 74 )
- Taekwon-Do ( 7 )
- Sayokan ( 6 )
- Kıck Boks(Full Contack) ( 20 )
- Kendo ( 0 )
- Shotokan Karate ( 2 )
- Kyokushin Karate ( 10 )
- Ashihara Karete ( 3 )
- Judo ( 2 )
- Jeet Kune Do ( 2860 )
- Hapkido ( 4 )
- Boks ( 6 )
Anket Yorumu

Bu ayki anketimize maalesef etik olmayan müdahaleler oldu.Jeet Kune Do sistemi için,anlaşılmaz,gereksiz ve sporcu ahlakına yakışmayacak şekilde aşırı tıklama yapıldı.Öylesine ki diğer branşların Muay Thai harici hepsi sıfırda kaldı. Ay ortasına kadar düzeyli ve adaletli yapılan oylamada Thai Box birinci ve Wu shu sanda da ikinci sırada idi.Biz sonucu bu şekilde kabul ediyor ve Jeet Kune Do sistemini anlamsız ve haksız bir şekilde kaçak yoldan destek verenleri kınıyoruz.

- BUDOKAİ ( 12 )
- BOKS ( 37 )
- GÜREŞ ( 7 )
- JUDO ( 9 )
- KARATE-DO ( 27 )
- KİCK BOKS ( 52 )
- MUAY THAİ ( 45 )
- TAEKWON-DO ( 42 )
- WU SHU KUNG-FU ( 155 )
Anket Yorumu

2009 yılının en başarılı sistemi anketimizin süresini özellikle iki ay olarak belirledik. Bu tip anketler aslında sitemizin okur profilinide ortaya çıkarmış oluyor. Branşlar arası bu tip oylamalarda genel olarak Wu shu sistemi ilk sırada yerini alıyor.Demekki okurlarımızın çoğunluğu Wu shu sistemini çalışanlardan oluşuyor. Bu ayki anketimizin sonucunu da bu okur oranı belirledi ve Wu shu branşını birinci sıraya yerleştirdi.Bu anketin adını sitemizi hangi branşı çalışanlar daha fazla takip ediyor diye de değiştirebiliriz. :))

- HAPKİDO ( 6 )
- SAVATE ( 0 )
- BUDOKAİ ( 2 )
- WU SHU KUNG-FU ( 58 )
- WİNG TZUN (WT) ( 27 )
- TAEKWON-DO ( 39 )
- SHOTOKAN KARATE ( 11 )
- SAYOKAN GOSHİN KAİKAN ( 3 )
- PROFESYONEL THAİ-KİCK BOKS ( 2 )
- MUAY THAİ ( 34 )
- KYOKUSHİN KARATE ( 1 )
- KİCK BOKS ( 49 )
- JUDO ( 1 )
- JİU-JUTSU ( 3 )
- CAPOEİRA ( 7 )
- BOKS ( 12 )
- ASHİHARA KARATE ( 3 )
- AİKİDO ( 19 )
Anket Yorumu

Siz değerli okurlarımıza ülkemizde en popüler sistemi sorduk bu anketimizde.İlk sırayı Wushu Kung-fu aldı.İkinci sırada Kick Boks üçüncü sırada da Muay Thai yer aldı.Bu üç branşa en yakın oy oranını Taekwon-do aldı.Dikkat çeken ilk üç sıradaki branşların ring sistemi olması ve boks teknikleri içermesi.Bu arada ankerimizdeki en ilginç sonuç prfesyonel thai-kick boks'un yok denecek kadar az oy alması aldı.TV. ekranlarında sürekli bu organizasyonları seyreden sporseverlerin bu branşa oy vermemesi gerçekten ilginç bir sonuç.

- Türkiye ( 101 )
- Tayland ( 16 )
- Rusya ( 1 )
- Kore ( 10 )
- Japonya ( 18 )
- İngiltere ( 0 )
- Hollanda ( 5 )
- Fransa ( 0 )
- Çin ( 35 )
- Brezilya ( 1 )
- Belçika ( 0 )
- Endenozya ( 0 )
- Amerika ( 4 )
- Almanya ( 1 )
Anket Yorumu

Kasım ayı anketimizde Dövüş sanatlarında en başarılı ülkenin hangisi olduğunu sorduk sizlere.%52 lik bir oy oranı ile Türkiye birinciliği alırken %18 ile Çin ikinci sırayı aldı. Japonya %9 Tayland ise %8 ile üç ve dördüncü sırayı paylaşırken % 5 oy oranı ile Kore beşinci sırada yer aldı.. Türkiye’nin aldığı oyları bir noktada duygusal oylar olarak değerlendiriyoruz. Uzakdoğu sporlarının anavatanlarının üst sıralarda olmaları zaten yadırganamaz. Ancak tek yadırganacak sonuç son yıllarda özellikle K-1 arenasına müthiş dövüşçüler yetiştiren Hollanda’nın %2 gibi çok düşük bir oy oranında kalması. Hollanda uyruklu sporcuların son zamanlarda yakaladıkları olağan üstü başarılar neticesinde,Hollanda kendi adı ile dünyada pek çok ülkede çalışılan bir antrenman disiplini oluşturmuş durumda. Türkiye dahil bu sistemi pek çok ülke özümsemeye ve öğrenmeye çalışıyor. Bu realite ışığında Hollanda’nın sıralamada alt sıralarda kalması sanırız sorgulanacak bir sonuç.

- Wus hu-Kung-fu ( 90 )
- Wing Tsun ( 16 )
- Taekwon-Do ( 18 )
- Muay Thai ( 3 )
- Kyokushin ( 7 )
- Kick Boks ( 8 )
- Kendo ( 1 )
- Karate-Do ( 27 )
- Judo ( 8 )
- Jiu Jutsu ( 3 )
- Jeet Kune Do ( 20 )
- Capoeira ( 5 )
- Ashihare ( 2 )
- Aikido ( 25 )
Anket Yorumu

Bu ay anketimizde felsefe sistemi en yüksek olan sistemi sorduk siz değerli okurlarımıza.Wu shu Kung-fu haklı olarak açık ara ile birinciliği elde etti.Çinin egzotik sporu olan Kung-fu yada yeni adı ile Wu shu sistemini ikinci sırada Karate-Do üçüncü sırada ise Aikido takip etti.Bruce Lee nin sistemi Jeet Kune Do ise dördüncü sırayı alabildi.

- Şahin yakut ( 9 )
- Murat Direkçi ( 41 )
- Mike Zambidis ( 1 )
- Tyrone Spong ( 7 )
- Alvear Lima ( 0 )
- kaoklai Kaennorsing ( 0 )
- Hiroyoki Maeda ( 2 )
- Masato ( 7 )
- Buakaw Porpramuk ( 6 )
- Artur Kyshenko ( 3 )
- Albert Kraus ( 0 )
- Gago Drago ( 1 )
- Andy Souwer ( 7 )
Anket Yorumu

Geçn ay K-1 sisteminin en iyi ağır sıklet dövşcüsünün kim olduğunu sizlere sorarken Bu ayda en iyi orta sıkletin kim olduğunu anketimizde sizlere sorduk. Bu anketlerin sonuçlarından daha çok anketlere katılımın az olması çok ilginç bir sonuç oldu.Genelde sitemizde yapılan anketlere her ay yoğun bir katılım oluyor.Sitemizi takip edenlerin büyük çoğunluğunun mücadele sporları ile ilgilenler olduğunu düşünürsek iki aylık K-1 anketlerimize katılımın neden düşük olduğunu sorgulamamız gerekir.Şu an dünyanın en iyi dövüşçülerine ve en popüler sistemine bu kadar yabancı kalmak Türk sporcularımız için düşündürücü bir sonuç.Yine iki anketde de duygusal kullanılan oylar ankete katılan okurlarımızın K-1 gerçeğine çok uzak olduklarını gösteriyor.

- Zabit samedov ( 6 )
- Gökhan Saki ( 51 )
- Mighty Mo ( 0 )
- Errol Zimmerman ( 0 )
- Ewerton Teixeira ( 1 )
- Paul Slowinski ( 1 )
- Ray Sefo ( 0 )
- semmy Schilt ( 3 )
- Musashı ( 0 )
- Melvin Manhoef ( 2 )
- Stefan Leko ( 0 )
- Jerome Le Banner ( 1 )
- Freddy Kemayo ( 1 )
- Ruslan Karaev ( 6 )
- Ernesto Hoost ( 5 )
- Badr Hari ( 48 )
- Glaebe Feitosa ( 0 )
- Remy Bonjaski ( 10 )
- Peter Aerts ( 0 )
Anket Yorumu

Bu ayki anketimizde K-1 ağır sıkletin en iyisini sorduk sizlere. Sonuçlardan daha dikkat çeken ise bu ankete katılımın diğer anketlerimize göre oldukça az olması oldu. Bunun nedeni acaba okurlarımızın K-1 müsabakalarını çok fazla takip etmemesimidir diye düşünmekteyiz. Ancak dünyanın şu an yaşayan en iyi dövüşçülerini tanımamak ya da takip etmemek bu sporları çalışan sporcularımız için çok büyük bir eksiklik olarak düşünmekteyiz. Anket sonuçlarında ise Badr Hari ile Gökhan Saki başa baş bir mücadele sergilediler. Diğer dövüşçülerin onların oy oranının çok gerisinde olması maalesef okurlarımızın duygusal oy kullandığının göstergesi oldu.

12
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız