Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133688 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60087 - Boks.
58323 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48886 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36312 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MMA
MMA (Mixed Martial Arts)'in kökeni 90'lar da bir çok değisik dövüş sanatını karşılaştırmak ve içlerinden hangilerinin birbiri üzerinde üstünlük kuracağını görmek için düzenlenen kuralsız kafes dövüşü organizasyonlarına dayanır.

MMA NEDİR?

 

MMA (Mixed Martial Arts)'in kökeni  90'lar da bir çok değisik dövüş sanatını karşılaştırmak ve içlerinden hangilerinin birbiri üzerinde üstünlük kuracağını görmek için düzenlenen kuralsız kafes dövüşü organizasyonlarına dayanır.

Bu dönemde Brazilian jiu-jitsu ustalarının, diğer dövüs sanatlarından ustaları domine etmesiyle, dövüş sanatlarına bakış tüm dünyada tamamen değişmiştir...

Bu gelişmeden sonra başka disiplinden kisiler arsenallerine Brazilian jiu-jitsu (BJJ)'da katarak, dövüş sanatlarının en üstün ve kullanılabilir özelliklerini harmanlamış ve kendilerini daha komple dBu gelişmeden sonra başka disiplinden kisiler arsenallerine Brazilian jiu-jitsu (BJJ)'da katarak, dövüş sanatlarının en üstün ve kullanılabilir özelliklerini harmanlamış ve kendilerini daha komple dövüşçüler haline getirmişlerdir.

övüşçüler haline getirmişlerdir.

MMA, kişiye her mesafede ve durumda cevap verebilecek alt yapıyı kazandırdığı için günlük hayatta karşılaşabileceğiniz konfrontasyonlarda sizi çok avantajlı kılar.

 

MMA çalışma sistemi saatte ortalama bin kalorinin yakıldığı muazzam olduğu kadar eğlenceli de bir antrenmandır.

'ın kısaltmasıdır, karışık uzakdoğu sporları. biz kısaca "kus" diyelim. brazilian jiu jitsu olarak da bilinir. yaklaşık iki yıldır takip etmekte olduğum bu dövüş sporun iki çeşidi vardır, biri kafes dövüşü olarak bilinir, diğeri ise ringde yapılır. bu ikisi arasında kural farkı yoktur, sadece dövüş alanı birinin kafes, diğerinin ringdir.

feci sert bir şey olan bu şey
*in kurallarını arayın ki bulasınız. neredeyse kuralsızcasına birbirlerine kafa göz dalıyorlar! full contact kickboks'ta olduğu gibi diz-dirsek serbesttir. buna ilaveten judo, güreş, aikido ve jiu jitsu tekniklerini de bulundurur. ayakta yumruk-tekme dövüşülür, şayet yere düşülürse yerde de güreşe devam edilir.

benim tesbit edebildiğim tek kuralı var, dövüşçülerden biri ölmek üzereyse dövüş durdurulur. bir de dişi filan kırılır ne bileyim kemiği kırılır, beyni akar, gözü fırlar falan, bu durumlarda da hakem devreye giriyor.
mixed martial arts

 Bu Yazı 15240 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız