Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133680 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60084 - Boks.
58314 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48880 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36307 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
DENTOGAN
Dünya Dentokan Federasyonunda uygulanan savaş sanatları Japonya ve Japonya’nın parçası olan Okinawa’nın resmi Geleneksel Savaş Sanatlarıdır. Tüm eğitim müfredatları orijinine sadık kalınarak uygulanır. Geleneksel müfredatların dışında uygulanamaz ve uygulatılamaz. Dentokan sanatlarının kültürü, felsefesi, eğitim standartları, temel teknik prensipleri, temel mücadele prensipleri ve standart Kataları değiştirilemez. Dünya Dentokan Federasyonu her hangi bir sitilin kurucusu değildir.

Bir Savaş Sanatı Dentokan.

Dünya Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu
SEKAI DENTOKAN BUGEI RENMEI
( Kuruluşu ve Stilleri )

Sekai Dentokan Bugei Renmei; (Dünya Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu). Dünya Federasyonunun Başkanı Sensei Roy Jerry Hobbs ve 2.Başkanı Sensei Stephen Chan'dır. Dünya Federasyonu Sensei Roy Jerry Hobbs liderliğinde 1994 yılında kurulmuştur. Dünya Dentokan Federasyonunda uygulanan savaş sanatları Japonya ve Japonya’nın parçası olan Okinawa’nın resmi Geleneksel Savaş Sanatlarıdır. Tüm eğitim müfredatları orijinine sadık kalınarak uygulanır. Geleneksel müfredatların dışında uygulanamaz ve uygulatılamaz. Dentokan sanatlarının kültürü, felsefesi, eğitim standartları, temel teknik prensipleri, temel mücadele prensipleri ve standart Kataları değiştirilemez. Dünya Dentokan Federasyonu her hangi bir sitilin kurucusu değildir. Dentokan Federasyonu tarihin tüm geleneksel değerlerini korumaktadır. Dünya Federasyonunun eğitim müfredatı, organizasyonları, belge veya diplomaları her hangi bir kurumun kefilliğine ihtiyaç duymaz. Dentokan Federasyonunda kazanılan tüm haklar Geleneksel Savaş Sanatları içerisinde uluslararası kariyere ve resmiyete sahiptir.
        

      Dentokan Federasyonunun, dünya genelinde uygulanan diğer sanatlara olan saygı ve sevgisi aynı değer ve mesafededir.

   Dünya Federasyonun resmi stilleri;

* Jujutsu / Aikijutsu,
* Iaijutsu / Iaido,
* Kobujutsu / Kobudo
* Shorinryu Karate
* Gojuryu Karate

Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu
TÜRKİYE DENTOKAN BUGEI RENMEI

Türkiye Dentokan Bugei Renmei; (Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu). Dünya Dentokan Federasyonunun tüm yönetmelikleri ve eğitim müfredatı Türkiye Dentokan Federasyonunda eksiksiz uygulanır. Federasyonumuz Dünya Federasyonundan tam destek almaktadır. Türkiye Federasyonunda derece alan her uygulayıcı, dünya merkezince direkt olarak tanınır ve onaylanır. Türkiye Dentokan Federasyonunun Kurucu Lideri ve Başkanı Sayın Adnan Şafak Yüksel’dir. Kendisi, Roy Jerry Hobbs’un direkt talebesidir. Roy Jerry Hobbs Sensei’den Jujutsu, Iaijutsu, Jojutsu, Kobujutsu, Shorinryu Karate Do, Gojuryu Karate Do eğitimlerini aldı ve eğitim almaya devam etmektedir.

  Türkiye Federasyonun resmi stilleri;

* Jujutsu / Aikijutsu,
* Iaijutsu / Iaido,
* Kobujutsu / Kobudo,
* Shorinryu Karate Do,
* Gojuryu Karate Do,

Tüm Dentokan sanatlarının uygulayıcıları bir sitil veya birden fazla sitilde eğitim almaktadır. Federasyonumuz her hangi bir stilde veya birden çok stilde hak kazanan uygulayıcılara her stil için ayrı belge vererek ödüllendirmektedir. Federasyonumuzda, Dünya Federasyonunun tüm resmi kuralları uygulanmaktadır.

Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu
(Stillerimizin Kökleri)

Jujutsu Kökleri; Japonya’nın eski çağlarına ait MS. 858–876 yıllarında hüküm süren İmparator Seiwa ailesine kadar uzanan geleneksel Jujutsu/Aiki-Jujutsu’nun en meşhur okullarından bir tanesine olan, Daitoryu Jujutsu sanatına dayanmaktadır. Dentokan Jujutsu, Daito-Ryudan günümüze kadar gelen, Hakkoryu Jujutsu ve KoKoDo Jujutsu, Kuniba Ha Goshin Budo (Jujutsu), Ryoi Shinto Ryu Jujutsu tarihini, felsefesini, teknik gelişimini ve tüm resmi eğitim müfredatlarını kesintisiz olarak takip etmektedir. Dentokan Jujutsu eğitim müfredatı, Sensei Roy Jerry Hobbs’un sahip olduğu eşsiz tecrübeleriyle ayrıca bir zenginlik kazandırmıştır. Bu gün Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonunda uygulanan Ju-Jutsu, Dentokan Ju-Jutsu/Aikijutsu olarak uygulanmaktadır.
Not;
detay tarihçelerde mevcuttur.

Iaijutsu Kökleri; Türkiye Dentokan Federasyonumuz, Toyama-Ryu Batto Do (Toyama Askeri Akademisine ait Stil), Mugai-Ryu Iaido ve Itto-Ryu Ken-jutsu stillerinin Dünya Dentokan Federasyonun liderliğinde takipçisidir.
Federasyonumuz, Dünya Federasyonunun, tüm resmi eğitim müfredatlarını kesintisiz olarak takip etmektedir.
Iai-Jutsu ve Jojutsu eğitim müfredatları, Sensei Roy Jerry Hobbs’un 1969 yılından günümüze kadar sahip olduğu eşsiz tecrübeleriyle de ayrıca bir zenginlik kazandırmıştır. Bu gün Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonunda uygulanan Iaijutsu ve Jojutsu, Dentokan Iaijutsu/Iaido olarak uygulanmaktadır.
Not;
detay tarihçelerde mevcuttur.

Kobujutsu Kökleri; Federasyonumuz, Matayoshi Ha (Okinawa Kobujutsu), Ufuchiku Ha (Okinawa Kobujutsu), Taira Ha (Okinawa Kobujutsu), Motobu Ha (Okinawa Kobujutsu), Odo Ha (Okinawa Kobujutsu), çalışmalarında Dünya Dentokan Federasyonunun, tüm resmi eğitim müfredatlarını kesintisiz olarak takip etmektedir.
Dentokan Kobujutsu eğitim müfredatı, Sensei Roy Jerry Hobbs’un sahip olduğu eşsiz tecrübeleriyle ayrıca zenginlik kazandırmıştır. Bu gün Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonunda uygulanan Kobujutsu, Dentokan Kobujutsu/Kobudo olarak anılmakta ve uygulanmaktadır.
Not;
detay tarihçelerde mevcuttur.

Shorinryu Karatedo Kökleri; Federasyonumuz, Çin Boksu, Yerli Okinawa Mücadele Sanatları, Eski Okinawa Shurite Stili, Eski Okinawa Tomarite Stili ve günümüzün Shorin-Ryu Karate çalışmalarında Dünya Dentokan Federasyonunun tüm resmi eğitim müfredatını kesintisiz olarak takip etmektedir. Dentokan Shorinryu Karate eğitim müfredatı, Sensei Roy Jerry Hobbs’un sahip olduğu eşsiz becerileriyle ayrıca zenginlik kazandırmıştır. Bu gün Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonunda uygulanan Shorin-Ryu Karate, Dentokan Shorin-Ryu Karate Do branşı olarak anılmakta ve uygulanmaktadır.
Not;
detay tarihçelerde mevcuttur.

Gojuryu Karatedo Kökleri; Federasyonumuz, Güney Çin Boksu (Fukien Shaolin), Eski Okinawa Nahate Stili ve günümüzün Okinawa Gojuryu Karate çalışmalarında Dünya Dentokan Federasyonunun tüm resmi eğitim müfredatını kesintisiz olarak takip etmektedir. Dentokan Gojuryu Karate eğitim müfredatı, Sensei Roy Jerry Hobbs’un sahip olduğu eşsiz tecrübeleriyle ayrıca zenginlik kazandırmıştır. Bu gün Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonunda uygulanan Goju-Ryu Karate, Dentokan Goju-Ryu Karate Do olarak anılmakta ve uygulanmaktadır.
Not;
detay tarihçelerde mevcuttur.

Adnan Şafak Yüksel, Dentokan Ju-Jutsu, Dentokan Iai-Jutsu (Dento-Shoshin-Ryu Iaijutsu) & Jo-Jutsu, Kobujutsu Okinawa Shorinryu Karate Do ve Dentokan Gojuryu Do eğitimlerini Soke Roy Jerry Hobbs’un kendisinden direkt olarak aldı ve eğitim almaya devam etmektedir.

Adnan Şafak Yüksel, ayrıca bu uygulanan müfredatın yanı sıra, JKF Gojukai çalışmalarını sürdürmekte ve JKF Gojukai/Gojuryu Karate-Do eğitim müfredatına da uygun olarak da eğitim vermektedir. WKF (Dünya Karate Federasyonu)’nin puanlı, sportif standartları olan bu Gojuryu sitilini çocuklar ve gençler için korumaktadır.

Not;
detay tarihçelerde mevcuttur.

FEDERASYONUMUZUN TEMEL İLKESİ

''Her çeşit spor faaliyetlerini, Türk gençliğinin ana unsurlarından saymak lazımdır, cümlesi ile bize ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk’ün tavsiyesi doğrultusundadır''.
 

SEKAI DENTOKAN BUGEI RENMEI & TÜRKİYE DENTOKAN BUGEI RENMEI
Dünya Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu & Türkiye Geleneksel Savaş Sanatları Federasyonu

 

 

 Bu Yazı 2992 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız