Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
TÜM DO BRANŞLARI
AIKIDO  
Aikido, Morihei Ueshiba (1883-1969) tarafından geliştirilmiş bir Japon savaş sanatıdır. O Sensei Ueshiba, yaklaşık 900 yıllık Daito Ryu Aikijutsu tekniklerini, kendi aydınlanma yolunda kazandığı anlayışıyla yoğurarak farklı bir savaş sanatı olan bugünkü aikido formunu ortaya koymuştur.
Devamı :::

AMAROK  
AMAROK düş gücünden (fantasi) oluşan bir yöntem değildir. Kökü eski Türük geçmişine ve kamcılık (Şamanizm) bilimlerine dayanmaktadır. Bu nedenle AMAROK’u eski Türük geçmişinde bu ad ile bulamadığınıza enmeğin (şaşmayın), neden ki bu urug uzluğu (dövüş sanatı) bu biçimde eski Türük tokış uzluklarında (savaş sanatlarına) yoktur. 1995 yılında Almanya da yorçi uz (büyük usta) Hakan Haslaman tarafından kurulan ve adlandırılan bu urug uzluğu, İslam öncesi eski Türüklerin tokış uzluklarına dayanmaktadır.
Devamı :::

APAGU  
Alpagu (Yanlız savaşan adam) sistemi bir Türk savaş sanatıdır.Kurucusu Çoşkun Durmuş hocadır. Sistem Tamamen Türk Kökenli ve Türklerin Gerçek Savaş sanatlarından yaralanılarak ortaya çıkmıştır.
Devamı :::

ASHIHARE  
Ashihara karete sistemi,bu sistemin kurucusu KANCHO HİDEYEKU ASHİHARA ile doğmuş ve gelişmiştir.Ashihara Ms. Oyama’nın en önemli öğrencilerinden biridir. Ashihara karete’yi kurmasıda hocası Oyama’nın kyokushın sistemini kurmasına benzer.
Devamı :::

BOKS  
Boks, tarih öncesi çaglara degin uzanan en eski spor dallarindan biridir. Önceleri askeri amaçlarla gimnasyumlarda gençlere ögretilen boks, daha sonralari pankration denen ve boks - güres karmasi olan karsilasmalar seklinde yapildi. Kökeni oldukça eski olan, boksun spor olarak yapildigina iliskin ilk kanitlar, Girit'te, MÖ. 1500'lerden kalma belgelerde bulundu.
Devamı :::

CAPOEIRA  
Aynı Amerikada olduğu gibi bir zamanlar Brazilyada da köleler vardı. Bu köleler özellikle şeker ve patates işciliğinde ağır şartlarda çalıştırılıyordu. Kölelerin olduğu zamanda yaklaşık iki milyon zenci Afrikadan Brazilya'ya getirildi. İşte bu toplulukta Capoeira'nın ilk temelleri atıldı.
Devamı :::

ÇİGONG  
Çigong veya Çikung (Pinyin: Qìgōng, Geleneksel Çince: 氣功) belirli fiziksel duruşlar ve beden hareketleri ve/veya hayalle birleştirilen nefes tekniklerini kullanarak bedenin enerji dengesini düzenleyen Çin tıbbının ve savaş sanatlarının bir parçası olan Çin kaynaklı biyoenerjetik/enerjetik egzersizlerin genel başlığı.
Devamı :::

DENTOGAN  
Dünya Dentokan Federasyonunda uygulanan savaş sanatları Japonya ve Japonya’nın parçası olan Okinawa’nın resmi Geleneksel Savaş Sanatlarıdır. Tüm eğitim müfredatları orijinine sadık kalınarak uygulanır. Geleneksel müfredatların dışında uygulanamaz ve uygulatılamaz. Dentokan sanatlarının kültürü, felsefesi, eğitim standartları, temel teknik prensipleri, temel mücadele prensipleri ve standart Kataları değiştirilemez. Dünya Dentokan Federasyonu her hangi bir sitilin kurucusu değildir.
Devamı :::

ESCIRAMA  
Escrima kökenleri Filipinler ada grubunun sömürgeciler tarafından işgalinden çok daha öncelere dayanan bir sanattır. Günümüzde esrima Filipinlerin dışında özellikle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa'da çalışılmaktadır.
Devamı :::

GÜREŞ  
Türk spor geleneğinden ortaya çıkan Güreş branşının bugün maalesef tüm kural ve kaidelerini batılılara bırakmış durumdayız. Ancak Türk geleneğinden gelen Yağlı güreş,Aba Güreşi ve Şalvar güreşi gibi stiller halen çalışılmaya devam etmektedir.
Devamı :::

HAPKIDO  
Hapkido çok eski bir Kore savunma sanatıdır. Hapkido nun kökeni eski Çağlarda silla dönemine dayanır, Hapkido’ sanatının, gelişmesinde rahiplerden Kigong, meditasyon, düşürme ve kilit teknikleri, askerlerlerden silah, atlama ve düşüş, saray muhafızlarından gerçek hayatta kullanılabilen tekmeli yumruklu dövüş teknikleri kombine edilerek geliştirilmiştir.
Devamı :::

JET KUNE DO  
Devamı :::

12345
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız