Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
TÜM DO BRANŞLARI
JİEİSHUDAN  
İngiltere'de geliştirilmiş kendini savunma sistemi; Jieishudan (Cişudan olarak okunur) Japonca'da "kendini savunmak için ölçüler" anlamına gelmektedir. Jieishudan yer dövüşü, boks gibi savaş sanatlarından unsurları içine alan melez bir savaş sanatı olarak sınıflandırılır.
Devamı :::

JU JUTSU  
Bu geleneksel savunma sanatı samurayların silahlarını kullanamadıkları zaman baş vurdukları tekniklerden olusmuştur. Feodal Japonya’da bunun gibi savunma sanatlarının ‘Yawara’, ‘daito-ryu’, ‘katori-ryu’ veya ‘takeno-uchi-ryu’ öncüleri vardı. Jiu-Jitsu ismi Tokugava Ära’dan itibaren anılmaya başlandı.
Devamı :::

JUDO  
JUDO, yumuşaklık yoludur. JU'nun içinde teknik ve fizik eğitim vardır. Binlerce kez tekrarlanan teknikler refleks hale gelmedikçe kolay uygulanamaz. Judo'da kaba kuvvete yer yoktur.
Devamı :::

KALARIPAYATU  
Kalaripayatu ne dersiniz? Dünyaca ünlü bir dövüş sanatı! Hindistan'a mutlaka gitmeli ve görmeden dönmemelisiniz. Kalaripayatu, 500 yıllık bir geçmişe sahip dövüş sanatı. Temeli eski Hint efsanelerine ve destanlarına dayanıyor. Bu sanat, Hindular için tanrısal bir öneme sahip.
Devamı :::

KARATE DO  
KARATEDO, Boş El Yolu' dur. Bu, becerinin doğruluğuna ulaşmış,uzun yıllar sistemli ve disiplinli bir eğitim sonucu üstün yeteneklerle yüklü el, DO ile bütünleşerek, asaletin ve alçak gönüllülüğün simgesi haline gelmiştir.
Devamı :::

KENDO  
Kendo kelimesi Japonca’da "Kılıç Yolu (disiplini)" anlamına gelmektedir. Japonya'da olduğu kadar genel olarak Asya, Avrupa ve Amerika'da da en yoğun ilgi gören budo (savaş disiplinleri) dalıdır. Kökenleri samurai sınıfının esas silahı olan Japon kılıcı katana'nın kullanımına dayanmaktadır.
Devamı :::

KENJUTSU  
Kenjutsu Japon kılıcı katananın kullanımı üzerinde uzmanlaştığı bir geleneksel Japon savaş sanatıdır. Yüzyıllar boyunca buşi ve samuraylar tarafından kullanılmıştır. Kenjutsu genelde bir partnerle çalışılan formlardan oluşan bir idman yapısına sahiptir.
Devamı :::

KICK BOKS  
Kick boks’un çok eskilere dayanan bir tarihi yoktur. Son yıllarda gelişme göstermiş bir sistemdir. dövüş branşları genellikle Uzakdoğu kökenlidir.70 yılların başında yeni kavramlar ortaya çıkmaya başlamış ve batı dövüş sporlarında olan Uzakdoğu hegomenyasını yıkmak için alternatifler geliştirmeye başlamıştır.
Devamı :::

KNIFE FIGHTING  
Bıçak dövüşü ya da bıçak la dövüş olarak tercüme edebileceğimiz bu spor dalı Dünyanın en tehlikeli sporlarından biridir. Avrupanın bazı ülkelerinde Rusya da , Amerikada ve Bazı uzakdoğu ülkelerinde , Afrikanın bazı yerlerinde yapılmaktadır.
Devamı :::

KOBUDO  
Kobudo yu silahın kullanıldığı mücadele yolu olarak tanımlayabiliriz.Bir başka tanımla kobudo eski savaş yolu, kobujutsu eski savaş sanatı anlamında türkçeleştirilerek ifade edilebilir.
Devamı :::

KOMBATO  
Brezilya askeri güçleri tarafından geliştirilmiş kendini koruma ve güvenlik ağırlık bir savaş sanatı.
Devamı :::

KUDO  
DWHQ 1981' de Üstad Azuma tarafından kuruldu. 2001' de 1. Dünya Kudo Şampiyonsında , Kudo' nun resmi tanımlanmış bir Budo savaş sanatı olarak kurulmasıyla, merkez Dünya Kudo Uluslarası Federasyonu olarak kabul edildi.
Devamı :::

12345
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız