Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
TÜM DO BRANŞLARI
KUN GEK DO  
Kore karma dövüş sanatı. "Kun" yumruk, "Gek" atak "do" sanat veya yol demektir. Anlamı atakda bulunma ve yumruk sanatı anlamına gelir.
Devamı :::

KUNG-FU  
Sistemli olarak çalışılan en eski savunma sanatı olan Kung-fu sporunun şimdiye kadar yüzlerce tarihçesi yazıldı.Ancak çoğu tutarsız ve gerçek dışı idi.Ülkemizde bugüne dek yazılan en geniş ve en doğru Kung-fu tarihi'ni Ayhan Kısrure sizler için yazdı.
Devamı :::

KURAŞ  
KURAŞ, Türkler'e özgü bir yakın mücadele sporudur. Kuraş Judo sporunun, binlerce yıl öncelerde Türkler tarafından yapılan şeklidir. Judo sporu teknik yapılanması ve kurallarını Kuraş'tan yararlanarak oluşturmuştur.
Devamı :::

KYOKUSHIN  
Kyokushin karete stili tüm dünyada vuruşlu karete stilleri içerisinde en popüler olan ve en fazla çalışılan karete sistemidir. Kyokushin karete, sosai masutatsu oyama ismi ile doğmuş ve günümüze kadarda gelmiştir ve bu sistemin kurucusu Mas oyamadır.
Devamı :::

KYUK TOO Kİ  
Kyuk Too Ki, son zamanlarda Kore'de gelişen ve Kick boksu andıran dövüş sanatı.
Devamı :::

MATRAK BRANŞI  
Matrak Oyunu Matrakçı Nasuh tarafından 1500 lü yıllarda icat edilen Yeniçeri ortalarında askeri talim maksatlı eğitim verilen Türk spor oyunudur. Matrak Oyunu toplamda 160 oyun içerir. Türk spor kültüründe büyük bir önem arz eden Matrak Oyununu Cenk Sanatı İçinde hak ettiği yere kavuşturmak üzere çalışmalar devam ediyor.
Devamı :::

MMA  
MMA (Mixed Martial Arts)'in kökeni 90'lar da bir çok değisik dövüş sanatını karşılaştırmak ve içlerinden hangilerinin birbiri üzerinde üstünlük kuracağını görmek için düzenlenen kuralsız kafes dövüşü organizasyonlarına dayanır.
Devamı :::

MUAY THAI  
Muay Thai (tayland box’u) ; savaşların kılıç , ok ,ve mızraklarla yapıldığı ortaçağ dönemlerinde başladı. Yumruk yumruğa yapılan bu dövüşte kollar , ayaklar , dizler ve dirsekler silah olarak kullanıldı.
Devamı :::

NANBUDO  
Nanbudo karate do stili, Nunchaku, sırık ve kılıç tekniklerinin eğitimini en iyi şekilde sağlar. Nanbudo içerdiği taktiklerle hem savunmada hemde stratejik olarak bir çok yönden çok etkili kata hareketleri içerir.
Devamı :::

NINJUTSU  
Ninjutsu'nun tarihi her zaman anlatıldığı gibi tam olarak bilinmemektedir. Dilden dile değişik tarihler söylenmiştir. Ninjutsu'nun tarihi adı gibi gizli kalmıştır. Ama bilinen tarihler, MS.1300 ve 1600 yılları arasıdır. O dönemdeki ninjalardan sadece bazı kitaplar ve çizilmiş resimler kalmıştır.
Devamı :::

NİNDOKAİ  
Nindokai savunma sanatını anlayıp uygulayabilecek duruma gelen kimselerein, kendilerini karşısındaki hasımlarına karşı daha kolay şekilde korumak, daha çabuk ve atik davranmak suretiyle doğabılecek tehlikeyi bertaraf etmek, böylece de saldırıyı önlemek suretiyle insanın hayatta kalmasını sağlamak ve en az riskle tehlikeyi geçiştirmek gibi temel işleveri bulunmaktadır.
Devamı :::

PARS  
Kuruculuğu ve baş eğitmenliğini Şevki Erdoğan’ın yaptığı Pars taktik savunma sistemi temel olarak Kişisel savunma ve basit hamleler ve pratik teknikleri kullanımına dayalı bir eğitim. Sistem ayrıca silahlı kuvvetler, emniyet ve özel güvenlik teşkilatı personelinin, İç güvenlik ve ani müdahale birimlerinde görev yapanlara göre düzenlenmiş. Tüm bu teknik alt yapı ortaya yeni bir Türk savaş sanatı sistemini çıkarıyor.Bu sanatın adı ise PARS.
Devamı :::

12345
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız