Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
TÜM DO BRANŞLARI
PRADAL SEREY  
Pradal Serey Kamboçya'nın ulusal dövüş sanatı. Kamçoçya dilinde anlamı "Serbest Dövüş" demek olan Pradal Serey Muay Thai'yi andırmakta ve yumruk, tekme, diz ve dirsek vuruşlarını içermektedir.
Devamı :::

SAMBO  
Sambo (Rusça: Cамбо) veya Sombo, Sovyetler Birliği'nde geliştirilmiş modern bir savaş sanatı, mücadele sporu ve kendini koruma sistemi. Sambo kelimesi "Silahsız kendini savunma" anlamına gelen Rusça'daki Сaмозащита без оружия (Samazaşita bez orujiya) ifadesinin kısaltılmışıdır.
Devamı :::

SANGU-CHİ  
Sanguchi Eski ve öz Türkçe'de(Orta Asya Türkçesinde) “savaşan ve mücadele eden kişi” demektir
Devamı :::

SAS  
SAS SANATI (Savunma ve Savaş Sanatı) kısaca Kendini Korumanın Yolu dur. Detaylara girmeden teknik uygulamayı amaçlayan teknik ve taktik çalışmadır.SAS SANATI 15 yaş üzeri Bay-Bayan herkesin öğrenip uygulayabileceği,sokakta kendini savunmaya ve müsabakaya yönelik bir çalışmadır.Bir Türk Savaş sanatı olan SAS’ın kurucusu İsmet Kalafat ve sisteminin detayları.
Devamı :::

SAVATE  
Savate veya Fransız Boksu veya Fransız kick boksu olarak da bilinir. Batı boksu ile tekmeler ve tutuşların biraraya getirildiği 19.yüzyılda Fransa'da üretilen savaş sanatıdır. Savate pratisyeni erkeğe Savatör (savateur), kadına savatöz (savateuse) denir. Savate savaşlarda kullanılan botlara Fransızca'da verilen isimdir.
Devamı :::

SAYOKAN  
Türk savas sanati tanimlamasindan anlasilacagi gibi, Türk kültür, geleneklerine göre kurgulanmis destanlarindan etkilenmis Sayokan-Goshinkaikan, yeni Türk neslinin de tarihimizde ki kahramanliklari, yigitlikleri hatirlamalari, ruhsal boyutunu yasamalari, akil ve beden gücünün ortak kullaniminin kazandirdigi zevki tatmalari ilke edinilmistir.
Devamı :::

SİP KWON DO  
Sip Kwon Do, Keith Sipmann tarafından Tekvando, Aikido, Shotokan, Muay Thai, Kickboxing, Jeet Kune Do, Judo, Jujitsu, Capoeira, Hung Gar, Five Animals ve diğer stillerin karışımıyla oluşturulmuş melez bir savaş sanatı. Sip "on", Kwon "yumruk veya el" Do "sanat" veya "yol" anlamına gelir. İfade "On yumruk yolu veya sanatı" şeklinde tercüme edilebilir.
Devamı :::

SUMO  
Sumo, Japon kültürüne özgü sporların içerisinde apayrı bir yere sahiptir. Sumonun, enaz 1500 yıllık bir geçmişi vardır. Bugün efsane olarak anlatılan eski inanışa göre, tanrı Take-Mikazuçi ülkede egemenliğini kurabilmesi ve sürdürebilmesi için rakibiyle sumo yapması gerekirdi.
Devamı :::

SYSTEMA  
Rusca: Система, "Sistemi"): kökenleri 10. yüzyıla dayanan Rus savunma sanatı. Temel olarak kesin kural, duruş ve katalar içermez. Esneklik ve hareket halinde olmak temellerine dayanır. Diğer uzakdoğu savunma sanatlarıyla benzer hareketler içermektedir. Başta Rusya dahil bir çok ülkede okulları bulunmaktadır
Devamı :::

TAEKWON-DO  
Tekwondo dünyada bilinen döğüş sanatlarının hemen hemen en eskisidir.Ve kore kökenli silahsız döğüş ve savunma sanatı olarak bilinir.Ortaya çıkış tarihi i.ö 37 olarak kabul edilen taekwondo yine kore kökenli bazı savunma sporlarının eski biçimlereine dayanır
Devamı :::

TAİDO  
Taido sanatı, geleneksel Japon Dövüş Sanatları'nın modern çağa uyarlanmış halidir. Taido, Seiken Shukumine'nin dövüş sanatları üzerine yapmış olduğu 30 yıllık bir araştırmasının sonucu olarak ortaya çıkmıştır. 1965'te derin deneyimlerin sonucu olarak, üç boyutlu tasarlanmış 21. yüzyıl sanatı durumunda geliştirilmiştir. Bunun sonucunda Taido, hızlı ve dinamik bir şekilde dünyaya yayılmaya başladı.
Devamı :::

TANGSUDO  
Tangsudo, Dangsudo, Tang Soo Do veya Tangsoodo ("Tang Hanedanlığının Sanatı) geleneksel bir Kore savaş sanatıdır ve büyük ölçüde modern Tekvando'nun kaynağıdır.
Devamı :::

12345
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız