Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Türk Spor Basınında Bir İlk !   
Türk Spor Basınında Bir İlki Fight Line All Sports Dergisi gerçekleştiriyor. Türkiye ve Avrupa'nın en geniş muhabir ağını kurma hazırlıklarını tamamlayan Fight Line All Sports Magazin Dergisi Yaygın muhabir ağı ile spor camiasına yeni bir soluk kazandıracak.
Devamı :::

Nin ja nedir.  
Japon gizli suikastçıları , yada ninjalar, sadece birer fantezi karakter olmayıp Eski Japonya'da 6.yüzyıl sonları ve 7.yüzyıl başlarından beri gerçekten var olan savaşçılardır. Bin yılın üzerinde bilinmeyen, yüzleri olmayan, herkes tarafından 5 ana görev olan casusluk, keşif, gizli mesajlar taşıma, sabotaj ve son olarak suikast için kiralanabilen özel eğitimli kişilerdir.
Devamı :::

Tarih yazmak için branş değiştirdi.  
Kick boks dalında Avrupa ve dünya şampiyonluğu bulunan Mersinli milli sporcu Gözde Bayergi, 2012 Londra Olimpiyatları'na katılabilmek için boksa başladı.
Devamı :::

Türk Sporunun Duayeni ADNAN KERSE Ameliyat oldu.  
Türk boksunun en büyük ustalarından ve yaşayan efsanesi Adnan Kerse hoca Şubat ayının ilk haftası dizlerinden operasyon geçirdi. Uzun zamandır dizlerindeki rahatsızlıktan dolayı antrenmanlara ara veren Adnan Kesre hoca, tekrar boksa dönmek için 83 yaşında büyük bir cesaret örneği göstererek spor aşkına ameliyat masasına yattı. Adnan hoca ile hastahane odasında yaptığımız söyleşi video izle bölümünde...
Devamı :::

MMA ve Ülke Gerçekleri  
Darbe sporlarını (boks, kickboks, muay thai ) ,“güreş türü (judo, jiu jutsu, sambo ) sporlara ” kıyasla görüntü, estetik çağrışı olarak daha fazla tercih etmeleri bu disiplinin de sınırlı uygulayıcı sayılarında kalmasına neden oluyor… MMA nın en sert, kuralsız, etkin, sokak dövüşü olduğu promosyonu oldukça yanıltıcıdır… Ercan Gürgöze’nin yazısı.
Devamı :::

Dünya Wushu Şampiyonası resmen Türkiye´de.  
Dünya Büyükler Wushu Şampiyonası resmen Türkiye´de. İstanbul´da imzalanan anlaşmayla Dünya Wushu Şampiyonası 22 Eylül- 2 Ekim 2011 tarihleri arasında Ankara Spor Salonu´nda yapılacak.
Devamı :::

Milli Sporculara Fırsatlar Çoğalıyor.  
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) arasında yürütülen görüşmeler sonuçlarını vermeye başladı. 2010 yılı içinde her iki kurum temsilcilerinin bir araya gelmesiyle milli sporculara birçok konuda müjde gibi haberler çıktı.
Devamı :::

Türk Tarihinde Mücadele sporları ve Belgeleri.  
Prof.Dr.İbrahim Öztek Türk mücadele sporları tarihine yeni bir nefes getirecek belge ve resimleri bizlerle paylaştı.Türk tarihinde mücadele spor sanatlarının varlığını belgeleyen en eski belgeler.
Devamı :::

Osmanlı'da Yakın Mücadele Sporları.  
Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK'in hazırladığı "Osmanlı devletinde aletli yakın mücadle sporları" başlıklı yazıyı ilginize sunuyoruz. Osmanlı devrinde yapılan yakın mücadele idmanlarını aletli (silahlı) veya aletsiz (silahsız) olarak ikiye ayırmak mümkündür. -Silahsız veya aletsiz mücadelede: Güreş, Usullü vuruş (bugünki karate/boks) ve tepme (karate veya tekvando şeklinde tekmeleme), -Silahlı veya aletli mücadelede ise: süngü, kılıç, matrak, tomak ve tuluk gibi idmanlar yer alırdı.
Devamı :::

    ( 5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız