Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Şampiyon Antrenörlüğe başladı.  
Wushu’ya ilk derecesini kazandıran milli sporcumuz, Dünya ikincisi, Avrupa üçüncüsü ve aynı zamanda uluslar arası hakemimiz İbrahim Özcan Bağcılar Olimpik Spor Salonunda ücretsiz olarak Wushu Sanda antrenmanlarına başladı.
Devamı :::

Modern Jıu-jıtsu  
Bu geleneksel savunma sanatı samurayların silahlarını kullanamadıkları zaman baş vurdukları tekniklerden oluşmuştur. modern jiu-jitsu kişiye kendini savunma yanında sabır, karşısındaki kişiye davranışta incelik ve harp halinde gerekli olan kendine güveni temin eder. klasik jiu-jitsu'dan 19. yüzyılın sonlarında bir müsabaka sporu olan ju-do doğmustur. Yakın savunma sanatı (New York Academy Of Modern Jıu-jıtsu)4- dan Yavuz Niyazi Antrenör Tarafından athletik Spor Okulunda Modern (JIU-JITSU )Çalışmalarına başlanmıştır.
Devamı :::

Bruce Lee Hakkında Bilinmeyenler.  
DAN INOSANTO onun hakkında “dünyaya bir daha onun bir usta asla gelmeyecektir” dediği Büyük usta BRUCE LEE hakkında pek bilinmeyen detaylar.
Devamı :::

Doping nedir? Sporcu doping kontrol işlemleri nasıl yapılır?  
Doping, sporcunun yarışma sırasında fiziksel ve zihinsel performansını arttırmak amacı ile, "Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) tarafından yasaklanmış madde veya yöntemlerin sporcu tarafından bilinçli veya bilinçsiz olarak kullanımı" olarak tanımlanmaktadır.
Devamı :::

Prenses Zeyna'ya El uzatan Yanıyor.  
Rakiplerinin ''Prenses Zeyna'' lakabını taktığı Dünya Muay Thai Şampiyonu Nurhayat Hiçyakmazer, rakiplerinin ve kendini taciz etmeye çalışanların adeta korkulu rüyası oluyor. Tayland'n başkenti Bangkok'ta 27 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda mücadele ettiği 67 kiloda dünya şampiyonu olan Hiçyakmazer, 1995 yılında boks yaparak başladığı sporda, dünya şampiyonluğuna kadar uzanan süreci anlattı.
Devamı :::

Kung Fu (Gong Fu, Wu Shu, Vuşu)  
Kung Fu (Çince: Pinyin: gōngfu), savunma sanatlarının temeli olan, en eski ve en zengin bilgiyi içeren Shaolin Kung Fu'dan doğmuş, sonradan değişik coğrafyalar ve milletler tarafından farklı stiller kazanmış olan bir spordur.Çin dilinde Kung Fu, "savaş sanatı" anlamına gelmektedir. Fakat Çin savaş sanatı ustalarına göre Kung Fu, çok teknik bir terimdir ve savaş sanatının özel bir bölümüne karşılık gelmektedir. Çincede savaş sanatına tam karşılık gelen kelime, "Wu Shu"dur.
Devamı :::

Örnek Sporcu Kenan Sofuoğlu.  
'Alınterim değil' dedi 800 bin TL'yi reddetti. Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, İddaa'dan isim hakkı olarak kazandığı serveti bu yıl da reddetti. Dünya Supersport Şampiyonası'nda bu sezon ikinci kez şampiyonluğa ulaşan milli motosikletçi, hak ettiği 800 bin TL'yi 'Alın terim değil' diyerek geri çevirdi. Geçen yıl da hak ettiği 700 bin TL'yi aynı gerekçeyle reddeden Sofuoğlu'nun İddaa'dan isminin çıkarılmasını talep ettiği de ortaya çıktı.
Devamı :::

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu   
Türkiye'de 76 ilde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının olduğuna dikkat çeken Başkan Baykan, “İllerdeki amatörlerin faaliyetlerinin artması bizleri her ilde örgütlenmemizi sağladı. 1992 yılında futbolun özerkleşmesi ve 1993 yılında amatör futbolun lisans işlemlerinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alınarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarına devredilmesi her ilde ASKF’lere duyulan ihtiyaçların artmasına sebep oldu. Böylelikle de Türkiye’de spor federasyonları içerisinde hemen hemen her ilde federasyonu olan büyük bir yapıya kavuştuk” şeklinde konuştu.
Devamı :::

Selçuk Aydın İle Dobra Dobra!  
Dünya Boks Konseyi ( WBC )'nin Welterweight Gümüş Kemerinin sahibi olan boksörümüz Selçuk Aydın şimdilerde Amerika'da ve Miami şehrinde WBC şampiyonluk maçına çıkmak için form tutmaya çalışıyor. 2011 yılında ünvan maçına çıkma hakkını elde eden boksörümüz ile son gelişmeleri değerlendirirken içtenliği ile kariyerinde geçen son yılını masaya yatırdık. Ja Ja Don maçındaki performansı ile eleştirilmişti, peki ya o ne düşünüyordu bu maç hakkında ? Andre Berto ile maçındaki son gelişmeler neler?
Devamı :::

    ( 6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız