Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Jean-Claude Van Damme.  
Küçük yaşlarda bale ve Shotokan stili Karate yapmaya başladı. 18 ve 19 yaşında Avrupa orta siklet Karate şampiyonu oldu. Kendini çelimsiz ve güçsüz bulduğu için Body Building idmanlarına başladı. Sonraki yıllarda Kickboxing, Muay Thai ve Full Contact'a ağırlık verirken esneklik ve Karate idmanlarınıda aksatmadı. 99 kilodayken resmi olmayan bir BodyBuilding organizasyonunda Mr.Belgium ünvanını aldı.
Devamı :::

İstanbul 2012 Avrupa Spor Başkenti Oldu.  
2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, şimdi de 2012 Avrupa Spor Başkenti oldu. Bir haftadan beri kentte incelemelerde bulunan Avrupa Spor Başkenti Seçim Komisyonu, kararını Atatürk Havalimanı'nda duyurdu.
Devamı :::

Babası İle Aynı Kaderi Paylaşan Brandon Lee.  
Brandon Bruce Lee, 1965 doğumlu Amerikalı aktör. Dünyaca ünlü Uzak Doğu sporları ustası Bruce Lee’nin oğlu olan oyuncu, "The Crow" adlı filmin çekimleri sırasında bir kaza sonucu hayatını kaybetti. Bu olay oyuncuya geç bir şöhret getirdi.Brandon Lee’nin ölümü, arkasında birçok söylenti bıraktı. Bazı hayranları Brandon’un "tıpkı babası gibi" bir cinayete kurban gittiğini, kimileri ise silahtaki mermiyi aslı ile kendisinin değiştirerek intihar ettiğini öne sürdü.
Devamı :::

Kick Boks 81 İlde'de var  
Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün 2009 yılı istatistiklerine göre, bütün federasyonlar içerisinde lisanslı sporcu sayısı açısından ilk beş içinde olduklarını ifade eden Kayıcı, ''Şu anda 70 bine yakın Lisanslı sporcumuz var. Ama gayrı resmi rakamlara göre ise kick boks yapan 150 bin kişinin olduğu bilinmekte. Amacımız lisanslı sporcu sayısını 150 bine çıkarmak'' diye konuştu.
Devamı :::

Efsane'nin Gençliği Film Oldu.  
Ünlü döğüş sanatları ustası Bruce Lee'nin gençliği beyazperdeye çıkıyor. Bruce Lee’nin ünlü olmadan önceki hayatını konu alan film, 70’inci doğum gününden iki gün önce, 25 Kasım’da gösterime girecek. Bütçesi 4.6 milyon dolar olan bu filmde Bruce Lee’yi Hong Konglu aktör Aarif Lee oynayacak. Filmle ünlü yıldızın özel hayatına dair birçok bilgi gün yüzüne çıkacak.Filmin en önemli özelliği ise efsane'nin İlk defa dövüş teknikleri dışında özel yaşantısı ile ilgili bilgilerin beyazperdeye yansıması.
Devamı :::

Dünya boksunun Şampiyonlar Liginde İstanbul’da var.  
Uluslararası Amatör Boks Birliği (AIBA) tarafından Uluslararası Olimpiyat Komitesi´nin destekleri ile olimpik boksun kalitesini korumak amacıyla kurulan Dünya Boks Ligi, aralarında İstanbul´un da bulunduğu 12 şehirde start alıyor. Dünyadaki en iyi olimpik boksörleri bir araya getirerek dünya boksunda kendi profesyonel ligini başlatacak olan Dünya Boks Ligi´ne, Chicago, Los Angeles, Memphis, Miami, Paris, Milano, Moskova, Bakü, Astana, Incheon, Pekin takımları ile birlikte İstanbul takımı olarak İstanbulls katılacak.
Devamı :::

Wushu Federasyonu'nda görev dağılımı yapıldı.  
Türkiye Wushu Federasyonu yönetim kurulunda görev dağılımı yapıldı. Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz başkanlığında ilk kez bir araya gelen yönetim kurulu üyeleri toplantıda, wushu sporunun tanıtımı için strateji geliştirmek ve organizasyon sayısını artırmak yönünde çalışmalar yapılması konularında fikir birliğine vardı.
Devamı :::

Ninja’ların Tarihçesi.  
Aslında bu gizli sanatın nasıl doğduğu konusunda tam güvenebileceğimiz bir kaynak yoktur , 1000 seneyi bulan Ninjutsu tarihinde gerçekler ile fanteziyi birbirinden ayırmak bazen çok zordur. Mistik hikayelerde bu sanatın ve Ninja’ların Tengu’dan (Tengular Japon mistisizminde korkunç, yari insan yari karga şeytanlardır ve doğa güçlerine hakim bazı özel yetenekleri vardır.)
Devamı :::

Bruce Lee'nin Ayakkabıları Servet Gibi.  
Bruce Lee'nin "Game of Death" (Ölüm Oyunu) filminde giydiği ayakkabılar yapılan açık artırmada 12 bin 500 dolara satıldı. Açık artırma Çin'in güneyindeki Makau kentinde müzik ve sinema dünyasının ünlü isimlerinin eşyalarını görücüye çıkarttı. Büyük ilgi gören eşyalar arasında Bruce Lee'nin ayakkabısı servet tuttu!
Devamı :::

    ( 7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız