Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Türk antrenör Bosnanın gururu oldu!  
Bosna-Hersek, olimpik sporlarda tarihinin ilk altın madalyasını, 5 yıldır Türk antrenör Ahmet Dilek'in çalıştırdığı Tekvando Milli Takımı ile elde etti.Dilek, yaptığı açıklamada, küçük yaşlarda başladığı tekvando sporunda birçok başarıya imza attığını, Niğde Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü'nü bitirdikten sonra 2001 yılında Bosna-Hersek'e geldiğini söyledi.
Devamı :::

'Kung Fu olimpik spor olsun'  
Jackie Chan, Kung Fu'nun Olimpiyat oyunu olmasını istediHollywood’un dövüş sanatları yıldızı Jackie Chan, Olimpiyatlar’la ilgili duyduğu bir eksikliği dile getirdi: Kung fu da Olimpiay oyunu olsun. IOC, 2008 Pekin Olimpiyat Oyunları’yla eş zamanlı olarak Çin’in uluslararası bir kung fu turnuvası organize etmesine izin vermişti.
Devamı :::

"Sporda Müthiş Bir Dönüşüm Yaşıyoruz"  
Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, sporun her alanında müthiş değişimler yaşandığını söyledi. Sporda başarılı olmanın ölçüsünün madalya olduğunu ve bu yüzden tüm hesaplarını olimpiyatlarda madalya kazanmaya yönelik yaptıklarını belirten Akgül, “Sporda başarılı olmanın bir tek yolu yok. Birçok hamleyi gerçekleştirebilirsek sonuca varabiliriz. Biz de genel müdürlük olarak birçok alanda sporda başarı için yeni hamleler yapıyoruz” dedi.
Devamı :::

Gülsüm Tatar.  
Dünya Amatör Bayanlar Boks şampiyonu Kars'lı Gülsüm Tatar ile müthiş bir röportaj."Avrupa Şampiyonası'nda birinci olduğumda olimpiyatlardan sonra evleneceğimi, gerekirse eşimi döveceğimi filan yazdılar. Tüm bu yanlış haberlere şaşırdım kaldım. Türkiye'de bayan sporcu olmak zor" diyen Tatar'ın röportajı detaylarda.
Devamı :::

Spor Adı Altında Yapılan Tiyatro Smackdawn.  
Kick Boks organizatörü Mustafa Gürbüz ve bir çok uzman Amerikan güreşi diye adlandırılan Smackdawn 'un toplum için oldukça zararlı olduğunu belirttiler.Uzmanlar özellikle çocukların üzerinde olumsuz etkiler bırakan Smackdawn'un yasaklanması için görüş birliğindeler.Programı yayınlayan Fox TV'ye ise büyük tepki var.
Devamı :::

Milli Takımlar Yabancılara Emanet.  
Yeniden bir yapılanma içine giren Türk sporunda yabancı antrenörlerin fazlalığı dikkat çekiyor. Futboldan basketbola, okçuluktan buz hokeyine milli takımlar başarıyı yabancı teknik adamlarla arıyor. Türkiye'de futboldan basketbola, okçuluktan buz hokeyine kadar birçok branşta federasyonlar, milli takımlarda başarıyı yabancı isimlerde arıyor. İşte milli takımlarımızı çalıştıran yabancı hocalar.
Devamı :::

Taekwondo Ruhu  
Taekwondo ruhunun anlamı Ruh ve akıl kavramları benzerlikleri itibari ile sık sık birbirine karıştırılıp aynı anlamlarda kullanılırlar.Ancak, Taekwondo ruhu deyince insanın düşüncelerindeki maddi olmayan temel insani değerler anlaşılır. Taekwondo çalışmaları boyuncada bu temel toplumsal, ahlaki değerlerin inşasına ve geliştirilmesine çalışılır.
Devamı :::

Wu shu’da skandal sona mı erdi?  
Ocak ayında Antalya da gerçekleşen büyük Wu shu skandalını biliyorsunuz. Türk spor tarihinde eşi görülmeyen bu skandal GSGM Tahkim kuruluna sevk edilmişti. Tahkim kurulunda alışagelmedik bir şekilde oldukça uzun süre bekletilen karar nihayet çıktı ve tahkim mağdurları haklı bularak suçlulara hediye niteliğinde ihtar cezası verdi.Bu konuda ve seçimler ile ilgili Ayhan Kısrure'nin yazısı detaylarda.
Devamı :::

Profesyonel Boksun Altın Çocuğu Mahir Oral  
Profesyonel boksun en başarılı temsilcilerinden Mahir Oral Dünya Şampiyonası Öncesi Ankara'da yaptığı kampta hem motivasyon hem güç depoluyor.On yıldır Profesyonel Boks yapan altın yumruk Oral, Avrupa Şampiyonluğunun yanı sıra WBA Kıtalar Arası Şampiyonluğu da elde etti.
Devamı :::

    ( 8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız