Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Kali-Escrima   
Her ne kadar İspanyolca bir kelime olan Arnis De Mano el sanatları yada ustalığı olarak tercüme edilse de,esas olarak keskin uçlu kılıçları yada sopalara dönme hareketiyle karşı koyan Filipinlerden türemiş olan bir savunma (self-defense) sistemidir. Baş el teknikleri her ne kadar önemli olsa da ikinci plandadır.Önceleri ”KALİ” olarak bilinen bu dövüş tekniği bu günlerde Arnis De Mano yada diğer İspanyolca bir kelime olan Escrima ,yada (sokak kavgası , sopa dövüşü olarak tercüme edilebilir.) Ve Türkiye'de Escirima.
Devamı :::

Wushu nedir?  
Tarih boyunca Wushu'nun kelime anlamı değişti. Wushu'nun içeriği ve uzantısı, tarih ve sanatın kendisinin gelişmesiyle değişti. Wushu, İlkbahar-Sonbahar ve Savaşan Devletler döneminde "dövüş sanatı" anlamındaki "Jiji" olarak adlandırılıyordu; Han Hanedanı döneminde yine "savaş sanatı" anlamına gelen "Wuyi" terimi ortaya çıktı ve Ming Hanedanı'nın sonlarına kadar kullanıldı. Qing Hanedanı'nın ilk zamanlarında, Güney Hanedanı'nda derlenen Wenxuan adlı kitaptan esinti alınarak, savunma sanatı anlamındaki Wushu kelimesi kullanılmaya başlandı. Wushu kelimesi, Çin Halk Cumhuriyeti'nin kuruluşundan sonra da kullanılmaya devam etti.
Devamı :::

Antioksidan Nedir ve Kalsiyum Takviyesi.  
Antioksidan vücut hücreleri tarafından üretildiği gibi, gıdalarla da alınan bir grup kimyasal maddedir. Gıdalarla alınan en önemli antioksidanlar, betakaroten, E ve C vitaminleridir. Özellikle son yıllarda vitamin ve mineral takviyesi ile sağlığı korumak eğilimi başladı. Hele sağlık hizmetlerinin gelişmesi ile ortalama yaşam süresinin uzaması, kemik sorunlarının daha fazla görülmesine neden olunca, kalsiyum takviyeleri gündemde ilk sıraları işgal etme eğilimi gösterdi.
Devamı :::

Bu kadınlara el kaldırmak cesaret ister.  
Boks, judo, kick boks, tekvando, halter gibi güç gerektiren spor dalları, daha çok erkek işi olarak algılansa da hemen her sahada olduğu gibi, bu branşlarda da kendilerini ispat eden birçok kadın sporcu var artık. Üstelik kadınların `erkek işi` gözüyle bakılan bu sporlardaki mücadeleleri sporseverler tarafından büyük bir zevkle seyrediliyor.
Devamı :::

Sultanın Sırrı Türk Aksiyon Filmelerine Yeni Bir Boyut Kazandıracak.  
Ömer Erbil'in senaryosunu yazdığı, Hakan Şahin'in yönettiği 'Sultanın Sırrı' filminin çekimleri başladı. Aralık ayında gösterime girecek olan film, II. Abdülhamit'e ait bir sırrın peşinde koşan Amerikan ajanının mücadelesini anlatıyor.Filmde aksiyonun önemli isimlerinden Mark Dacascos ile Emanuel Betencourt oynuyor.
Devamı :::

UFC  
Portekizce "Kural Yok" manasına gelen Vale Tudo'yu Brezilya'dan Amerika'ya getiren isim, bir jiu-jitsu efsanesi olan Royce Gracie'ydi.İlki 1993 yılında Denver, Colorado'da 2800 kişilik bir seyirci kitlesine karşı düzenlenen UFC, gerçek bir kuralsız dövüş organizasyonuydu. Siklet farkı olmayan, dövüşçülerin eldiven giymediği ve saç çekmekten, yaranın içine parmak sokmaya kadar herşeyin serbest olduğu bu konsept, Brezilya'nın ünlü Vale Tudo'sunun Amerika'ya pazarlanışıydı.
Devamı :::

Şampiyonlar Gayrimenkul zengini.  
Uluslararası müsabakalarda başarı elde ederek ödül yönetmeliklerinden faydalanan sporcuların çoğu birikimlerini gayrimenkule yatırıyor.Özellikle olimpiyat oyunları ile dünya ve Avrupa şampiyonalarında dereceye giren ve Türk bayrağını göndere çektiren milli sporcular, dönem dönem yeniden ele alınarak geliştirilen ve bugünkü halini alan ödül yönetmeliği sayesinde belirli kazanımlar elde ediyor. Ay-yıldızlı sporculardan bu kazanımları farklı şekillerde değerlendirenler olsa da çoğu ''en sağlam yatırım'' olarak gördükleri gayrimenkule yöneliyor.
Devamı :::

Kadın mı yoksa Erkek mi daha güçlü?  
Kadınların erkeklerden güçlü olduğunu mu düşünüyorsunuz yoksa erkeklerin kadınlardan daha üstün olduğunu mu savunuyorsunuz? İnsan varlığının ayrımı yoktur. Kadın ve Erkeği ayıran özellikler onun insanlık gücü dışına çıkmasına değil, bizzat birer tamamlayıcı güçlü varlıklar olduğunu göstermektedir. Bedenen ve ruhen kuvvetli olan Erkek ve Kadın’ın mutlaka arasındaki bazı farklılıkları vardır. Bu farklılar ki toplumumuzda Kadın ve Erkeği kuvvet farklılıklarına sürüklemiştir.
Devamı :::

Putin ve Van Damme ultimate fighting maçında.  
Rusya'nın judoda karakuşaklı Başbakanı Vladimir Putin, dövüş filmlerinin ünlü ismi Jean-Claude Van Damme'ı Soçi kentinde "kuralsız dövüş" olarak bilinen "ultimate fighting" maçına götürdü.
Devamı :::

    ( 9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız