Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Savaş Sanatı, Sun Tzu  
İnsan ve toplum yaşantısının doğal bir sonucu olarak ortaya çıkan çatışmanın ve dolayısıyla uzlaşımın doğasını ifade ederek kişisel ya da kişiler arası olandan uluslararasına kadar pek çok alanda ortaya çıkan sorunlar üzerine kapsamlı bir yaklaşımla Savaş Sanatı, en büyük strateji klasikleri arasında yerini alan eser ile ilgili detaylar Kemal Karadayı’nın kaleminden detaylarda.
Devamı :::

Shaolin rahipleri de borsaya giriyor…  
Uzakdoğu dövüş sanatı Kung Fu ile tanınan Shaolin Manastırı, kendi adıyla para kazanılmasına daha fazla dayanamadı. Artık onlar da borsaya giriyor.
Devamı :::

İnsan Beyni ve Saldırganlık.  
Spor etkinliklerinin doğası mücadele ve savunmaya dayanır. Bu da insanın yaşam biçimi ile ilgilidir. Egzersizler bu mücadelede bedenin sağlıklı, güçlü ve korunaklı bir yapıya kavuşmasını sağlar. Böylece insan uygun olmayan yaşam ortamlarıyla başa çıkmayı, başa çıkamadığı durumlara da uyum sağlamayı öğrenir. Bu konudaki güncel çalışmalar, sporun insanın korunma sistemleri tarafından nasıl algılandığını ortaya koymaktadır.
Devamı :::

Türklerin Savaş Sanatına Katkıları  
Güreşi spora kazandıran Türklerdir. Güreş (Küreş) Türkler için bir prestij, savaşa hazırlık, güç kazanma gibi nedenlerle çok popülerdi. Güreş yıllar sonra Judonun esin kaynağı olmuştur. Türkler savaş sanatına yüzlerce strateji ve taktik kazandırmışlardır vb.gibi konular detaylarda.
Devamı :::

Başarıya Gereken Ödül Veriliyor.  
Gençlik Olimpiyatları’nda serbest stil güreşte 76 kiloda altın madalya kazanan 17 yaşındaki Resul Kalaycı, ödül yönetmeliğine göre 50 cumhuriyet altını ödülü hak etti. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nün ödül yönetmeliğine göre birinci olan sporculara 50, ikincilere 30, üçüncülere ise 20 cumhuriyet altını karşılığı para ödülü veriliyor. Ayrıca sporcunun antrenörlerine ise birincilere 20, ikincilere 15, üçüncülere ise 10 cumhuriyet altını ödülü verilecek.
Devamı :::

Devşirme sporcununki milli başarı sayılır mı?  
Hemen hemen her ülkenin milli takımlarında yabancı asıllı sporcular yer alıyor. The Times gazetesi, bunu tartışmaya açtı: Podyuma çıktıklarında milli marş söyleniyor, bayrak çekiliyor. Bu gerçekten milli bir başarı sayılır mı?”
Devamı :::

Aksiyon filmlerine yeni bir yüz Aziz Cem.  
Aziz Cem, 1989 İstanbul doğumlu. Dövüş sanatlarına 6 yaşında karate ile başlayan Aziz Cem, 12 yaşında kungfu ile devam etti. Toplamda 7 dövüş stili yapan Aziz Cem, Kungfu ve karate haricinde taekwon-do, muay thai, judo, capoeira gibi dövüş stillerinde de çok iyi. Türkiye Dağcılık Federasyonu üyesi olan Cem, solo-serbest dağcılık yapıyor.
Devamı :::

Gerçek Kung Fu ustasından muhteşem bir şov  
Malezya'da 55 yaşındaki Kung fu hocası, sadece bir parmağıyla 4 hindistan cevizini kırmadan delmeyi başardı.
Devamı :::

Mark Dacascos Türk Filmi İçin İstanbulda.  
4 milyon TL'lik bütçe ile çekilen ve ilginç bir hikâyesi olan Sultanın Sırrı filmi için İstanbul'a gelen ünlü Hollywood yıldızı Dacascos ile havadan, sudan, kungfudan, sinemadan konuştuk. Son derece sempatik ve güleç biri Mark Dacascos, pozitif enerji yayıyor. Sanırsın Güçlülerin Dünyası, Samurayın Gözyaşları, Dövüşçü 5, Sıcak Takip, Vurucu Tim, Kurtların Kardeşliği gibi filmlerde oynayan o değil.
Devamı :::

    ( 10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız