Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Dört ''yeni'' spor federasyonu geliyor  
Türkiye, ilerleyen zamanda 4 yeni spor branşıyla tanışacak. Japon güreşi ''Sumo'', Fransız boksu ''Savate'', Kore savunma sanatı ''Hapkido'' ve futbolcuların antrenmanda oynadığı ''Ayak tenisi'', federasyon olabilmek için Spor Genel Müdürlüğü'ne başvuruda bulundu. Gelişmekte Olan Spor Dalları Federasyonu Başkanı Enver Oral, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de sumo, savate, hapkido ve ayak tenisiyle ilgilenenlerin, branşlarına resmiyet kazandırmak için Spor Genel Müdürlüğü'ne başvurduğunu söyledi. Söz konusu branşlarda federasyon kurulup kurulmaması konusunda Spor Genel Müdürlüğü karar verecek.
Devamı :::

İşte Taekwonstyle  
Son dönemde dünya müzik piyasasını kasıp kavuran gamgam style parçası Taekwon-do'ya uyarlandı.Koreli şarkıcı PSY ile meşhur olan parça yine Kore savunma sanatı olan Taekwon-do'ya "Taekwonstyle"olarak uyarladı ve ortaya çok keyifli bir klip çıktı. klibi izlemek için "bu haberin videosunu izle"yi tıklayın.
Devamı :::

Şişmanlığın Sebebleri ve Zararları.  
Bazı kimseler şişmanlığın kalıtımsal nedeni olduğunu belirtmektedirler. Yapılan bir araştırmada, normal anne babanın çocukları arasında şişmanlık % 8-9 iken, anne-babadan birinin şişman oluşunda çocuklardaki şişmanlık sık¬lığının % 40'a, her ikisinin de şişman oluşunda % 80'e çıktığı belirtilmiştir. Yalnız, bu durumun kalıtımsal bir değişkenlikten çok, ailenin beslenme alış¬kanlığından ileri geldiği sanılmaktadır. Genellikle aile yemeklerinin enerji değerinin yüksek oluşu, ailenin bütün bireylerinin fazla enerji tüketmesine yol açmaktadır.
Devamı :::

Kung-fu Nedir?  
Kung-fu da tatbik edilen hareketlerin hemen hepsi vahşi hayvanların hareketlerinde alınmıştır.Kung-fu'nun daha etkili bir dövüş sanatı olmasında başlıca rol oynayan hayvanlar;kuş,kartal,flamingo kuşu ve turna kuşu,maymun,kaplan,geyik,ayı,yılan,kedi ve benzeri hayvanlardır. Kung-fu ustaları ormanlarda uzun süren gözlemler yapmışlardır, hayvanların kendi türleri ile olan mücadeleleri izlemişler ve onların vurucu teknikleri ile özelliklerini incelemişlerdir. Kung-fu M.Ö. 4.’üncü yüz yılın sonunda büyük düşünür KONFİÇYUS ile arkadaşı LAO-CHE düşünceleri ile meydana gelmiştir. Bu düşünceleri sonunda meydana gelen TAOİZM canlandırıp etrafına yaymak ve de bunu halka sevdirebilmek için ilk olarak etrafındaki çırak ve gençlere öğretip yaymak istediler. Bu durum benimseyen ve de çok seven imparator (HAN-WU-Tİ) bu spor dalına o zaman “Uzun el dövüşü” adını verdi. Bu teknik daha sonraki yıllarda çok iyi hocalar yetiştirerek bütün Çin’e yayılmasına sebep oldu. Daha sonraki yıllarda ise büyük bilgin kıymetli hekim HUA-TA tarafından bir çok yenilikler getirilip herkesin tanımış olduğu 5 büyük hayvanın adını ve stillerini ilave ederek bu spora ayrı bir renk kattı.
Devamı :::

Seyyar satıcıydı dünya 2.'si oldu  
KAYSERİ’de Uzakdoğu sporlarını yapan, Muay Thai sporu il temsilcisi zabıta memuru Halil Demir’in, babası ile seyyar satıcılık yaparken yakaladığı ve spor yapması için yönlendirdiği 20 yaşındaki Selim Yıldırım, büyük erkeklerde 54 kiloda Muay Thai Dünya ikincisi oldu.
Devamı :::

Wushu'nun yeni başkanı Mehmet Zeki Akıncı  
Wus hu seçimlerinde eski başkan Abdurrahman Akyüz tahkim kurulundan aldığı ceza ile seçimlere katılma hakkını kaybettikten sonra ekibi ile birlikte Mehmet Zeki Akıncı'yı destekledi. Akıncı'da seçimlerde 118 oy alarak federasyonun yeni başkanı oldu.Diğer aday Kürşat Ramazan Özdemir de 51 oyda kaldı. Seçimlerde 199 delegeden 170'i oy kullandı.
Devamı :::

Savate.Fransız boksu.  
Savate veya Fransız Boksu veya Fransız kick boksu olarak da bilinir. Batı boksu ile tekmeler ve tutuşların biraraya getirildiği 19.yüzyılda Fransa'da üretilen savaş sanatıdır.Modern savate formu 19.yüzyıldaki Fransız sokak dövüşü tekniklerinin karışımından ileri gelmektedir. Bu yüzyılda Paris ve Kuzey Fransa'da sokak dövüşü tekniklerinden biridir savate.
Devamı :::

Türkiyenin İlk Karatecileri.  
Türkiye'de ferdi olarak karatenin tarihi 1963 yılına kadar gider. Bu tarihte sensei Namık Ekin karate öğrenmeye başlamıştır.İlk Türk karate dojosu (okulu) ise 1970 yılında sensei Hakkı Koşar tarafından açıldı.Ferhat Özsert Türkiye'de vuruşlu karatenin kurucusu oldu. Ahamet Doğaner ise self defansa dayalı, mücadeleci karatenin kurucusu olarak kabul edilebilir.
Devamı :::

Wushu Milli Takımımız Dünya Gençler Wushu Şampiyona’sında Madalya Rekoru Kırdı.  
20 Eylül, Şampiyona’nın ilk gününde Wushu Tao Lu C grubu Daoshu (kuzey kalın kılıçta) ilk madalyamızı Dünya 3.lüğünü İlayda Emen, aynı gün Burak Akkaya C grubu Changquan (kuzey açık el) de gümüş Dünya 2.liği, 21 Eylül Şampiyona’nın ikinci gününde Şampiyona’nın Wushu Tao Lu Gençler Şampiyona’sının ilk Altın Madalyası Zeynep Makbule Akyüz’den geldi. Bayanlar C grubu Changquan (kuzey stili açık el) de Zeynep Makbule Akyüz 9,47’lik derecesiyle 39 kişi arasından Dünya Şampiyonluğunu ülkemize kazandırdı. Aynı gün Zeynep Makbule Akyüz C gurubu Gunshu (kuzey stili sopa) da bir Dünya 3.lüğü de kazandı.
Devamı :::

    ( 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız