Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Genç Milli Kick Boks Takımımız Ringi Dünyaya Dar Etti.  
Slovakya’ nın Başkenti Bratislava’ da yapılan Gençler Kick Boks Dünya Şampiyonasında Kick Boks Milli Takımımız tam takım katıldığı müsabakalarda 5 Altın, 7 Gümüş ve 11 Bronz Madalya kazanarak tarihi bir başarıya imza attı. Full Contact, Light Contact ve Semi Contact branşlarında ringe ve tatemiye çıkan sporcularımız birbirinden zorlu rakiplerini eleyerek madalya kürsüsüne çıktı.
Devamı :::

Osmanlı Tokadı Tabiri Nerden Gelir.  
Osmanlı zamanında ordu çeşitli birliklerden oluşurdu. O birliklerden biri de Tokatçı grubu idi. Tokatçı denilen askerler devşirmelerden oluşur ve gayet iri yapılı, iri elli kişilerdi. Bunların özel çalışma salonları vardı. Salonlarında mermerden yapılı büyükçe kolonlar vardı...
Devamı :::

Dünya Şampiyonasında 4 Şampiyon 4 Altın Madalya.  
Rusya’nın St.Petersburg şehrinde düzenlenen Dünya Muaythai Şampiyonası'nda Türkiye 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Bayanlarda 54 kiloda İrem Akın, erkeklerde 51 kiloda Erburak Can, 63,5 kiloda Hayri Doğan Hozanlı, 63,5 kiloda Abdülmenaf Atalay altın madalya alarak İstiklal Marşımızı okuttu.
Devamı :::

Paralimpik Şampiyonu Nazmiye Muslu, Yeni Rekor Sözü Verdi  
2012 Londra Paralimpik Oyunları'nda, kadınlar halter 40 kiloda 109 kilo ile dünya ve paralimpik rekoru kırarak altın madalya kazanan, milli sporcu Nazmiye Muslu," yaşadıklarına hala inanamadığını ve elinde madalyasıyla uyuduğunu belirterek, bundan yarışmada rekorla döneceğinin sözünü de veriyorum."dedi.
Devamı :::

Londra Paralimpik Olimpiyatlarında 10 Madalya  
Londra Paralimpik Oyunları'nda tarihinin en kalabalık kafilesiyle mücadele eden Türkiye, madalya sayısını da önceki oyunlara göre 5'e katladı. 150 ülkeden 4200 sporcunun katıldığı oyunlarda, Türkiye bir altın, 5 gümüş, 4 de bronz madalya elde ederek madalya sıralamasında 43. oldu.
Devamı :::

Devşirme Sporcunun Önemi Ve Türk kızları.  
Türkiye’de amatör spor dallarında olimpiyat oyunlarında Türkiye’yi temsil yeteneğine sahip 20 kadar yabancı sporcu bulunmaktadır. Bunların çoğu Afrika kökenli atlettir ve 15’ten fazla dalda Türkiye rekorlarını ellerinde bulundurmaktadır. Uluslar arası alanda da her an için madalyaya çok yakın sporculardır. Atletlerin yanı sıra güreşçi, Basketçi, Masa tenisçisi, boksör gibi sporcular da bulunmaktadır. Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK'in yazısı.
Devamı :::

Peygamberimizin Yaptığı, Tavsiye Ettiği Spor Dalları Hangileridir?  
Pek çok rivayette yürümenin tavsiye edildiğine, ashabın da buna önem verdiğine şahit olmaktayız. Yürüme, her yaş ve seviyedeki insanın yapabileceği bir spordur. Peygamberimiz, “İki hedef arasında koşan kimsenin her adımı için bir hasene (iyilik) mevcuttur”, “Ok yarışı yapın, vücutça sertleşin, yalın ayak yürüyün” (Mecmeu’z-Zevâid, 5/136) buyurarak bu sporu teşvik etmiştir.
Devamı :::

İslam Dini Açısından Spor.  
İslam Dini insan sağlığına gereken önemi en üst seviyede gösteren bir din olarak spor yapmayı teşvik etmiştir. “İnsanların iki büyük nimetin, sağlık ve boş vaktin kıymetini bilmediklerini” (Buhari) belirten Son Peygamber A.S., “kuvvetli mü’minin zayıf mü’minden hayırlı olduğunu” (Müslim, İbn Mace) söylemiş ve bunun yollarından biri olarak da sporla uğraşmayı tavsiye etmiştir. Doç. Dr. Hidayet IŞIK'ın "İslam Dini Açısından Spor Ve Hapkido" başlıklı yazısı.
Devamı :::

Kudo  
1981' de Üstad Azuma tarafından kuruldu. 2001' de 1. Dünya Kudo Şampiyonsında , Kudo' nun resmi tanımlanmış bir Budo savaş sanatı olarak kurulmasıyla, merkez Dünya Kudo Uluslarası Federasyonu olarak kabul edildi.Kudo' daki Do kelimesi yaşama biçimi demektir. Yani, Kudo' nun bir yaşam felsefesi olduğunu düşünenler için bu üç kavram ağır ve derin bir anlama sahiptir.
Devamı :::

    ( 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız