Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Olimpiyatlarda İlk Kez Türbanlı Sporcu yarıştı  
Tunuslu bayan halterci Ghada Hassine, ilk kez başörtüsü ve mayosunun içine giydiği kollu badi, tayt ve başörtüsüyle podyuma çıkarak olimpiyatlar tarihine geçti.
Devamı :::

Tatar: Kürdüm ay yıldızlı bayrağı gururla taşıdım.  
'Vanlı'yım, şanlıyım ve artık madalyalıyım. Kürt'üm, ay yıldızlı bayrağı gururla taşıyorum. Ayrımcılık yapanlara en güzel cevabı madalyayla verdim' dedi.Van depreminden bir gün önce Van'dan ayrıldığını da kaydeden Tatar, 'Arkadaşlarım öldü, hatırlamak bile istemiyorum, Yoğun bir çalışma temposuna sahip olduğunu da kaydeden milli tekvandocu Nur Tatar, 'Sosyal paylaşım siteleriyle ilgilenmiyorum. Sevgili anlamında hiç erkek arkadaşım olmadı. Vaktim de yok' ifadelerini kullandı.
Devamı :::

30 yaşında başladı 34 de şampiyon oldu.  
Evli ve iki çocuk babası Murat Densiz spora başlamanın yaşı olmadığını belirterek, "Bir arkadaşımı izlemek için spor salonuna gittiğimde Thai-Kickbox ilgimi çekti ve bu spora böylece başladım. Şimdi haftanın üç günü idman yapıyorum.Sivaslı Murat Densiz şampiyonluk kemerini, Alman rakibi Lutz Neukirchen ile 86.6 kiloda yaptığı mücadele sonunda taktı.
Devamı :::

Muay Thai Federasyonunda peşpeşe istifalar.Muzaffer Ilıcak’da İstifa etti.  
Profesyonel şübe sorumlusu Ercan Özhan ve Teknik direktör Engin Kısa'dan sonra Muay Thai Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Danışma Kurulu Başkanı K. Muzaffer Ilıcak da görevinden istifa etti.Aynı zamanda, Muay thai Federasyonun kurucuları arasında bulunan Ilıcak’ın görevinden istifa etmesi mevcut yönetimde soğuk duş etkisi yarattı!
Devamı :::

Tongue Fu Sözlü dövüş sanatı  
Kung Fu; bir Çin dövüş sanatı amacı fiziksel bir saldırıyı etkisiz hale getirmek, silahsızlandırmak ya da caydırmaktır. Tongue Fu; ise psikolojik bir saldırıyı etkisiz hale getirmek, silahsızlandırmak ya da caydırmaktır. Özsavunmanın sözlü biçimidir; acı sözler söylemek ya da susup kalmak yerine başvurulabilecek yapıcı bir seçenektir. Kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyoruz. Kitapçıda incelemeden, zevkimize güverek alabilirsiniz. Hiç reklamı olmadan 6 baskı yapması da, iyi olduğunun bir kriteri olsa gerek. Biz beğendik. YAZAR : SAM HORN
Devamı :::

Ruhsal Bütünlük ve Dövüş Sanatları  
Psikolojik, ruhsal ve düşünsel yapımızın çevre ile olan tek iletişim aracı, bedenimizdir. Yani bedenimizi kullanarak, kendimizi tanımlamaya çalışırız. Aynı şekilde, iç dünyamıza çevremizdeki bilgi akışını yansıtma aracı olarak da yine bedenimizi kullanırız. Bu bağlamda bedenimiz, insanın iç dünyası ile dış dünyası arasında bir nevi köprü durumundadır.
Devamı :::

MÜCADELE SPORLARI VİDEO GALERİ sayfamız hizmete girdi.  
En güzel Mücadele ve Dövüş sanatları,Müsabakaları,Filmleri,Festivaller,Gösteriler ve ünlü yıldızların nefes kesen film sahneleri,Sürekli yeni videolar eklenmek üzere MÜCADELE SPORLARI VİDEO GALERİ bölümümüzde hizmete girdi.
Devamı :::

Ben Boksun En Büyüğüyüm.  
"En büyük Allah’tır.Ben ise boksun en büyüğüyüm.Ben en büyük müslüman Muhammedden sonra boksun en büyüğüyüm.” Ali Müslüman olduktan sonra MUHAMMED ALİ adını alıyor ve böyle diyordu.Sözlerinin devamında “şükürler olsunki müslümanım.Dinimi ve adımı kabul etmek istemeyenlere neler yaptığımı bütün dünya görmüştür.Artık bir çok Amerikalı aptallığı bıraktı adımıda müslümanlığımıda öğrendi.M.Ali'nin 1966 yaptığı müthiş maç VİDEO İZLE bölümünde.
Devamı :::

Dövüş sporlarımı Dövüş sanatlarımı?  
İşin uzmanları ve bu sporlara gönül verenler, bu sporlara "dövüş sporları" denmesinden rahatsız oluyorlar. Onlara göre bu sporların tek amacı savunmadır. Onlar aşık oldukları bu sporlara "Savunma Sanatları" demeyi seviyorlar. Aslında çok sert görünen bu sporları yakından incelediğinizde, gerçekten insanın hareketlerinin, çok ince sanat harikalarına dönüştüğünü görünce, hak vermemek ve hayran olmamak elde olmuyor...
Devamı :::

    ( 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız