Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Kung-Fu Filmleri Yeniden Doğuyor  
Ölümünün üzerinden geçen yaklaşık 40 yıl sonra bile Bruce Lee, hâlâ Hong Kong sinemasının altın çağının en etkili sembollerinden birisi. Bu yüzden, tekrar canlanan dövüş sporlarına dayalı Hong Kong filmlerindeki son gelişmelerin Lee ile bağlantılı oluşu normal. Sinemanın şimdiki Kung-Fu kahramanı, Lee'nin hocası Ip Man'den başkası değil.
Devamı :::

Amarok. Türk Savaş Sanatı.  
AMAROK düş gücünden (fantasi) oluşan bir yöntem değildir. Kökü eski Türük geçmişine ve kamcılık (Şamanizm) bilimlerine dayanmaktadır. Bu nedenle AMAROK’u eski Türük geçmişinde bu ad ile bulamadığınıza enmeğin (şaşmayın), neden ki bu urug uzluğu (dövüş sanatı) bu biçimde eski Türük tokış uzluklarında (savaş sanatlarına) yoktur. 1995 yılında Almanya da yorçi uz (büyük usta) Hakan Haslaman tarafından kurulan ve adlandırılan bu urug uzluğu, İslam öncesi eski Türüklerin tokış uzluklarına dayanmaktadır.
Devamı :::

Tai Ji Quan   
Balık tutma ve avlanma ile çok eski zamanlarda kabileler arası yapılan savaşlar "Geleneksel Çin Savaş Sanatı"nın doğmasına neden olmuştur. O dönemin insanları taş atarak avını yakalıyordu. Zaman içinde yetenekleri doğrultusunda taştan yaptıkları ok başları ile elleri başlıca silahlarıydı. Daha sonraları silahlarını ve el hareketlerini geliştirerek savaşma ve avlanma taktiklerini geliştirmeye başladılar.
Devamı :::

Taido  
Taido sanatı, geleneksel Japon Dövüş Sanatları'nın modern çağa uyarlanmış halidir. Taido, Seiken Shukumine'nin dövüş sanatları üzerine yapmış olduğu 30 yıllık bir araştırmasının sonucu olarak ortaya çıkmıştır. 1965'te derin deneyimlerin sonucu olarak, üç boyutlu tasarlanmış 21. yüzyıl sanatı durumunda geliştirilmiştir. Bunun sonucunda Taido, hızlı ve dinamik bir şekilde dünyaya yayılmaya başladı.
Devamı :::

Karma Dövüş Sanatları (Mixed Martial Arts)  
MMA (Mixed Martial Arts)'in kökeni 90'larda bir çok değisik dövüş sanatını karşılaştırmak ve içlerinden hangilerinin birbiri üzerinde üstünlük kuracağını görmek için düzenlenen kuralsız kafes dövüşü organizasyonlarına dayanır.
Devamı :::

UZAK-DOĞU DÖVÜŞ SPORLARI – Sadece Dövüş mü, Yoksa Bir Felsefe mi?  
Uzakdoğu sporları eğitimi için küçük yaşta çocuklar, belli bir elemeden geçirilerek alınırlar. Çünkü adayların zihin yapıları (zeka) ile karakterlerinin yüksek düzeyde olması istenir. Böylece bu çocuklar doğru ile yanlışı, iyi ile kötüyü birbirinden ayırabilmeye, kendilerine anlatılanı doğru olarak algılamaya daha baştan yatkın durumdadırlar. Başlangıçta aday’ a dövüş teknikleri değil, vücudun çevikliğini sağlayabilecek jimnastik egzersizleri yaptırılır. Ama bundan da önce bu spor dallarının birer öğreti (doctrine) niteliğinde olan felsefesi aşılanmaya başlanır. Dr. Yalçın Güran'ın yazısı.
Devamı :::

Donnie Yen  
Babası Klyster Yen, bir gazete editörü, annesi Bow-sim Mark, bir Wushu ve Tai-Chi Chuan büyük ustasıdır. Donnie Yen iki yaşında ailesi ile birlikte Hong Kong'a taşındı. Genç bir yaşta, annesinin etkisiyle Donnie Yen dövüş sanatları ile ilgilendi ve Wushu, Taekwondo gibi çeşitli stilleri denemeye başladı.
Devamı :::

Pratik Savunma Teknikleri ve Fiziksel Mücadelede Etkinlik.  
Örneğin, iki kişi bir kol mesafesinden biraz kısa mesafede yüzyüze ayakta dursun. Dövüşmeye başlayınca kim kazanır? Büyük ihtimalle daha iri olan. Ayrıca, vuruş konusunda tecrübeli değilseniz, ve belirli bir gücünüz ve tekniğiniz yoksa, darbelerinizin karşınızdaki kişide herhangi bir etkisi olmayacaktır (50 kiloluk birisinin 90 kiloluk birisine vurarak ona zarar vermesi çok ihtimal dışıdır).
Devamı :::

Dövüş Sanatları Ustası ve Film Yıldızı Evrim Solmaz.  
Kanal D’nin sevilen dizisi “Hanımın Çiftliği”nde hizmetçi Gülizar’ı canlandıran Evrim Solmaz’ın bilinmeyen bir yönü ortaya çıktı..Bütün işlerine zamanında yetişmek için bulduğu enerjiyi Uzak Doğu felsefesine ve savaş sanatlarına borçlu olduğunu söyledi. 10 yılı aşkın süredir savaş sanatlarıyla ilgilendiğini belirten Solmaz, “İçgüdüsel bir istekle başladığım savaş sanatları benim için yaşam yolumun bir parçası.
Devamı :::

    ( 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız