Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Evinde aile babası ringde pitbull  
Karma Dövüş Sanatları, Jiu Jitsu ve kafes dövüşleri şu sıralar dünya ekranlarında fazlaca popüler. Geçen hafta Kıbrıs’taki Cratos Premium’da düzenlenen şov amaçlı turnuva için bu sporun dünya şampiyonlarından biri Türkiye’ye geldi. Tüy Siklet şampiyonu Jarrod ‘Wild’ Card ringde pitbull gibi dövüşse de aslında pamuk gibi bir aile babası olduğunu söylüyor.
Devamı :::

Amerika'da Kavga Kültürü.  
Değerli kardeşimiz Aziz Cem'in Amerikada şahit olduğu ve iki toplumun kültürel değerlerini kıyasladığı çok güzel bir yazı. "Türk insanı her an kavgaya hazırdır, malum savaşçı bir milletiz. Peki ya Amerikalılar?" başlığı ile başlayıp yazı sonundaki şu oldukça çarpıcı cümlelerle sona eren yazıyı ilginize sunuyoruz. "Türkler, dünya üzerindeki en olgun, değerleri en yüksek millettir..." Konu ile ilgili video'yu Video izle bölümünden izleyebilrsiniz.
Devamı :::

Vur, kır, parçala... Vee stop! O bir dövüş koreografı  
Genco Ülgen, Türkiye’de az bulunan bir işe sahip: O bir dövüş koreografı. Filmlerde seyrettiğimiz vurdu-kırdı sahnelerini yönetiyor, oyuncuların birer samuray ustalarına dönüşmelerini sağlıyor. Battle II isimli kısa filmi Los Angeles Aksiyon Filmleri Festivali’nde ‘En İyi Dövüş Koreografisi’ dalında aday oldunca artık yıllardır yaşadığı Kanada’dan ülkesine dönmeye karar verdi. Şimdi tek amacı var; Türkiye’de başarılı bir aksiyon filmi endüstrisi oluşturmak
Devamı :::

Müthiş Nakavt.  
Bir karate karşılaşması, dövüş başlıyor... Karşılıklı hamleler, rakibin suratına soldan atılan bir tekme ve orta hakem oyunu durduruyor. Tam orta hakem kenar hakeme dönüp sayıyı veriyorki tekmeyi yiyen taraf birkaç saniye içinde olduğu yere yığılıyor. Bu durum salondaki herkesi resmen şoka sokuyor. VİDEO İZLE yi tıklayınız.
Devamı :::

Bir Türlü Kırılmadı.  
Amerikalı dövüş sanatları hocası olduğunu iddia eden şansız hoca gösteri yapayım derken rezil oldu.Tıklanma rekorları kıran video'yu ilginize sunuyoruz. VİDEO İZLE yi tıklayınız.
Devamı :::

Kung-fu'cu ve Vücutçu rockçılar  
"Art Niyet" 2007 yılında kurulmuş bir rock grubu. Grup üyelerinin tamamının hayatında müzik ve spor bir arada olmuş. Sert ve agresif müzik yapan grup üyeleri, hem sahnede iyi görünmek, hem de sahne performanslarını yüksek seviyede tutmak için düzenli spor yapıyor.Kung-fu,vücut geliştirme,Futbol,Atletizm branşların sadece birkaçı.
Devamı :::

Jet Li'nin filmi mahkemelik  
Çinli kungfu ustası Huo Yüencia'nın torunu Huo Şoucin, Jet Li'nin filminde dedelerinin hayatının yanlış yansıtıldığı gerekçesiyle filmin yapımcısı Beijing Film Stüdyosu ve dağıtımcısı Çin Film Ortaklığı Grubu hakkında dava açtı. Yeni Çin Haber Ajansı'nın bildirdiğine göre, torun Huo yapımcılardan dünya çapında gösterime giren “Korkusuz” filmi hakkında kamuoyu önünde Huo ailesinden özür dilemelerini ve filmin gösterimini durdurmalarını istedi.
Devamı :::

Neden Bruce Lee Başkadır?  
Siz de Bruce Lee gibi kendinizi nasıl keşfedebilirsiniz? Elbette özgürlükle. Nasıl özgür olabilirsiniz? Elbette klasik kalıplardan vaz geçerek. Nasıl vaz geçeceksiniz? Elbette felsefesine vakıf olarak. O halde her şeyden önce bu felsefe bilinecek. Çünkü felsefesine aykırı olarak JKD yapılamaz.
Devamı :::

Sporda Isınma.  
Isınma sportif aktivitelerin vazgeçilmez bir parçasıdır. Tüm sportif çalışma ve yarışmalar bilindiği gibi ısınma etkinliği ile başlamaktadır. Buradaki bölümde ısınmanın performans üzerine yaptığı etkileri, sportif yaralanma ve sakatlanmalara karşı etkilerini bulacaksınız. Isınma konusu bir sportif aktivitenin en bölümü parçasıdır. Ama genelde bu konuya çeşitli nedenlerle yeterli önemin verildiğini düşünmüyoruz. Aşağıda ısınma ile ilgili önemli olduğuna inandığımız soru ve yanıtları bulacaksınız.
Devamı :::

    ( 3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız