Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Tüm Haberler Listesi
Doğal Vücut Geliştirme.  
Doğal olarak yaratılmış vücudunuz size teslim edilmiş ve siz bunu doğal yollarla çalıştırmaya başlarsınız. İlk aylarda sadece doğal beslenerek gelişirsiniz. Bu gelişme arkasından beslenme programınızda protein oranını artırırsınız. Zaman zaman idmanlarınızı değiştirerek kaslarınızı tekrar aktifleştirirsiniz. Daha sonra vücudunuz devam etme konusunda zorlanır ve duraksar. Vücudunuzun istediği protein ise onu tedarik edersiniz ya da diğer takviyeler ise o ihtiyaç listesini beslenme ve günlük programınıza eklersiniz. Bu şekilde vücut geliştirme hayatınızı sağlıklı bir şekilde sürdürürsünüz.
Devamı :::

Son 80 Yılın En İyi Boksörleri.  
Boks dünyasındaki en saygın yere sahip olan the Ring Magazine dergisinin 2002 yılında yaptığı son 80 yılın en iyi boksörleri listesi yayınlandı.Listeye göre il sırada Sugar Ray Robinson,ikinci sıarada Henry Armstrong ve üçüncülüğü ise Muhammed Ali aldı.
Devamı :::

21. Yüz Yılda Türk Sporunun Ekonomik Boyutu.  
21. yüz yılda dünyadaki çevre, sosyal, sağlık, eğitim, siyasi, dini ve ekonomik gelişmelerin yanında en önemli gelişmede spor da olacak.Bu konu ile ilgili Denizli taekwondo İl Temsilcisi Mustafa Koç 'un değerli araştırması.
Devamı :::

Vücuttaki Madensel Maddeler  
İnsan vücudunun en önemli kısmı sudur. Su canlılığın olabilmesi için vazgeçilmez bir maddedir. Ancak, suyun görev yapabilmesi için, tuza da gerek vardır. Sofra tuzu olarak tanıdığımız madde sodyum ve klor elementlerinden yapılmıştır. Bu iki element birlikte hareket ederler.
Devamı :::

Aba Güreşi Dünyaya Tanıtılıyor.  
Geleneksel Spor Dalları arasında yer alan ve kökeni Orta Asya'ya dayanan Hatay, Gaziantep ve Kahramanmaraş yöresinde her düğün, bayram ve festivalde yapılan 'Aba Güreşi'nin dünyaya tanıtılması için, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş öncülüğünde yapılan çalışmalarda sona gelindi.
Devamı :::

Türk Dünyası Spor Oyunları Geliyor.  
GSG Müdürü Yunus Akgül, büyük bir organizasyonun müjdesini verdi. Üniversite Kış Oyunları için yapılan çalışmalarda takdir toplayan Akgül, "Sırada Türk Dünyası Spor Oyunları var" dedi.
Devamı :::

Boks Bilgileri.  
Boks karşılaşmaları ringde yapılır. Ring, üç veya dört sıra halatla çevrili ve yerden yüksekliği en az 91 cm en fazla 122cm olan kare biçiminde bir alandır. Halat aralıkları en az 40 cm olmalıdır. Ringte kırmızı mavi ve tarafsız beyaz köşeler vardır. Sporcular ait oldukları köşeden, hakem ve doktor ise jüri masasına yakın olan beyaz köşeden ringe çıkar. Profesyonel boksta ringin büyüklüğü 5-6 m², amatör boksta ise en az 3-6 m²’dir. Boks karşılaşmalarında, her iki boksörün de aynı sıklette (ağırlıkta) olması gerekir.
Devamı :::

Tae-Bo  
Tae-Bo, tekvando, boks ve dans disiplinlerini bir araya getiren ve müzik eşliğinde yapılan bir egzersiz programı. Tüm vücudu çalıştıran, hem kardiyovasküler, hem de kas yapıcı (aerobik olmayan) bir egzersiz olduğundan; hem her gün yapabilir, hem de farklı hareketleri uygulayarak her gün devam ettirebilirsiniz.
Devamı :::

Başbakan´dan,Wushu´ya destek  
Sakarya'da bir dizi açılışlarda bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, milli takım sporcuları ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti. Erdoğan Wushu milli takım sporcularını son zamanlarda elde ettiği derecelerden dolayı kabul ederek, başarılarının devamını diledi
Devamı :::

    ( 4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  )     
Toplam Haber Sayısı : 692
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız