Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
ZİYARETÇİLERİMİZİN DÜŞÜNCELERİ ( Bütün Düşünceler ve Yazılanlar Yazan kişiye aittir. Sitemizin veya Yönetimimizin Düşünceleri Değildir )
Batuhan Kara / 19.11.2010  
Ercan Hocam,mesajınızda isminizi yazmamaışsınız ama cevap yazan sizsiniz sanıyorum.Maalesef bu sistemi basından yeteri derece de takip etme olanağımız yok.Zaten bizim sporlara yer veren bir basın yok biliyorsunuz.Net ortamından takibe çalışıyorum.Görsellik açısından kesinlikle haklısınız.Sistem görsel olarak çok fulu. ASlında benim tama olaraka sormak istediğimi Ayhan Kısrure hoca bu ayki ayın yazısı bölümünde çok güzel ifade etmiş.Ama oda kendi sorusuna cevap vermemiş maalesef.MMA veya UFC vb.prıde dövüş stilleri bir spormu. Bu branşları spor olarak algılayabilirmiyiz.Ayhan Hocanında yazdığı gibi bu sistemlerin alt yapısında en ufak bir felsefe yok.Sanki güçlerini piskopat bir şekilde sergilemek isteyenlerin egolarını tatmin ettikleri bir arena gibi görünüyor.Ne dersiniz.

Kemal YOLCU / 18.11.2010  ( kemalyolcu@hotmail.com )
Ben y atürkce konuşamıyor, yada yazamıyorum, yad asenin Türkce anlayışın kıt. 1.si MHK Başkanlığı için ingilizce bilmek gerekmiyor. 2. cisi sadece ben değil Antalyada 17 kişi sanda dan 6 kişide taoludan diplomalarını aldılar. 3. sü Çinden de nedenlerini ve gerekçesini açıkladığım durum ortada, ve bend ebunu kabul etmediğimi zaten belirttim. Bu iş ekip işi kafana göre varım veya yokum deme şansın yok, ozaman ekip çalışmasınn anlamı yok, ben yok desemde arkadaşlarım kabul etmiyor, birileri gibi biz burada yönetim ekip içind edespotluk değil ortak akılla ve görev dağılımı ile işimizi ve görevimiz yapıyoruz, kafamıza göre değil... Senin sıkıntın başka ise bilemem, ama bu işi yapmak için ingilizce bilmek gerekmiyor, ve sadece yurtdışında sınavcda ingilizce şart, normal şartlarda yeterli. Kendimi savunmak, ve açıkca ifade etmek farklı birşey senin gibi kim olduğunu gizleyerek yazmakda ayrı bir şey, biz ne isek oyuz ve bura danda kendi adımıza yazımızı yazıyoruz, ama sen başkası olduğun için takma isimlerle yazmaya devam et. Son olarak Almadığımızı ve olmadığını idda ettiğin belgeler bende ve bende olan diplomayı ve yapacaksın nereye koyacaksın çok merak ediyorum...

/ 18.11.2010  
sevgili baqtuhan kardeşim, güzel sözleriniz için teşekkürler, bimukabele...hangi basından "mma "olayını takip ediyorsunuz ,pek bilemiyorum ama, herşeyden önce her zaman "mma müsabakalrının" örneğin bir "k-1 "ya da "boks müsbakası", "kick boks "y kadar seyirci çektiğini söylenemz.. bizde herşey bi 5-10 sene geriden geldiği için maalesef "elma ile ramut" karışıyor...bu kadar populer olsa örneğin "extremsports "kanalından çıkıp da bir sporun aynası olan "europsort vb" gibi kanallar girmez mi?... mma,yı küçümsediğimi falan arkadaşlar yanlış anlamasınlar sakın...oluşum ülkede yeni olmasına rağmen bazı arkadaşların sentez ve analitik gayretleri var, takdir de ediyorum aslında ..ancak bu arada tabi ki bundan nemalanmaya çalışan bi sürü vatandaş da mevcut ...dünyada ,özellikle abd ve ingiltere de bayağı mma fanı var, ama çalışan sporcu sayısı hiç de öyle sanıldığı gibi değil...sebeplerin başında tabi ki herkesin yapamaması ve reel sokak self dfeansı için pek uygun olmaması...seyirci açısından ise fazla estetik, ve sıkıcı bulunduğundan habire kurallar değiştirildi ve artık görüntüsel olması için dövüşler "strike "foramtında tutulmaya özen gösteriliyor...bunun başlıca sebeplerinden bir başkası da insanların" güreş,judo "gibi sporları sıkıcı bulmaları ve seyir için tercih etmemeleri...bugün "güreş " bile bu nedenden dolayı seyirci sayısı azlığı nedeniyle ,sponsor bulamıyor ve olimpiyatlardan çıkarılma konusu bile gündeme gelebiliyor...oysa, güreç olimpiyatların bel kemiklerinden...

Erdinç ERTEK / 15.11.2010  ( hayat_buysa_55@hotmail.com )
Sn.Kemal YOLCU,Çin'de yapılan hakemlik sınavıyla ilgili olarak belge alıp,almadığınız hakkında kendinizi savunmuşsunuz.Fakat burada şunu belirtmek isterim,sizin1. MHK başkanı olarak daha fazla puan almanız gerekmezmiydi,2.MHK Başkanı olarak çok iyi derecede İngilizce bilmeniz gerekmezmi,3.Sadece sadece Çin'de değil Antalya'da yapılan EWUF sınavındada Hacı TÜRK dahil,diğer kazananlarda EWUF belgesi ve katılım belgesi alırlarken,sizin kazanamayıp sadece katılım belgesi aldığız doğru değilmi,4.Bunları tüm camianın görmesine rağmen hala yetersizliğinizi niçin savunuyorsunuz.5.Şu bir gerçekki federasyon başkanı ve diğerleri sadece kendi inatları doğrultusunda MHK başkanlığında sizi tuttukları,6.ALLAH aşkına güzel kardeşim büyüklük gösterinde bizden bu kadar demesini bilin,bu kadar önemli işleri sizden iyi olanlara bırakın. Bu vesile ile tüm Müslümanların ve Camiamızın Kurban bayramını kutlar,hepinize saygılarımı,selamlarımı sunarım.

Kemal YOLCU / 14.11.2010  ( kemalyolcu@hotmail.com )
Selam Spor Camiasnın ve tüm islam Aleminin Kurban Bayramını kutlar mutluluk ve Esenlikler dilerim... Aslında Burad ayazı yazmamaya kara vermiştim, yazmayıda doğru bulmuyordum, bunun bir çok sebebi var, ancak artık gemi azıya alıp doğru olmayan, yalan yanlış bilgileri yamaya devam edince ve benim üzerimden akılarınc apirim veya federasyona yüklenmeye başlayınca birkaç konuya açıklık getirmenin faydalı olacağını düşündüm. Birincisi benim wushu hakemliğini bilip bilmediğim konusunda hkam kesemezsiniz ve ben bu işi dün değil 1991 yılına kadar kungfu 1992 yılından beri de wushu olarak yapıyorum, 1999 yılınd afederasyon kurulduğundan bugüne kadar hakemlik yaptığım gibi bundna sonrada yapmaya devam edeceğim. ikincisi MHK Başkanlığı olayı tamamen idari bir görevdir, ve orada idareci olarak bulunursunuz hakemlik yaparak değil. Avrupa federasyonunun yaptığı kursda belge alamadığım deniyor da, Aldığım belgeyi nerelerine koyacakalar onu neden demiyorlar. Çinde yapılan Kursa katıldığımı belge alamadığımı söylüyorlar, bu da doğru bilgideğil, benimle birlikde 3 kişinin dil ile ilgili durumunu değerlendirip kararlkarını sonra verecekelrini belirttiler (yapılan sınav ve hakemlik puanlaamlarında en yüksek puanı alan fakat dil sorunu nedeniile sınavı 1-2 puanla kaçıran 3 kişi) ve sonucu görmeden kara vermek acelecilik olur diye düşünüyorum bu da içiniz deki kini kusmadır bence. Ha sınavda geçtiğini belittiğiniz kişilere gelincede, biri benim öğrencim geçmesi normaldir, diğerini Hacı Türk sizde biliyorsunuz, peki bunlar dil bildikleri için kaç puanla geçtiler, (belgeleri bende) biri 61,5 diğeri ise 61 puanla bende 59 puanla geçemedim, şimdi sorarım size bumu başarı, yada başarısızlık, ölçünüz sadece bu ise sizin başarı anlayışınıza ben ne diyeyimki... Ben bu sınavda geçsemde kalsamda başarı olarak kabul etmiyorum, çünkü 94 kişi içerisinde Hacı Türk 61 puanla 81 ci srada Abdullah Demir 61,5 puanla 82 ci sırada başarı ise sizin olsun ve bende 59 puanla 86 cı sıradayım. nasl başarısız oluyorum... Eğer bu türkiyedeki hakemliğin ölçüsü olarak kabul edersek ve geçen iki arkadaşıda başarlı olarak kabul ederseniz, sizin anlayışınızda sorun var demektir, kusura bakmayın, bu ölçüye göre zaten biz son sıradayız. Bunun sorumlusu ise 2 yıldır görevde olan Bu MHK mi, yoksa bu güne kadar hakemlere doğru dürüst bir seminer veremeyen, eğitim verdiremeyen geçmiş yönetimlerdeki MHKlermi, bunu siz düşünün ve kararınızı verin.

Yüksel TAŞUT / 12.11.2010  ( budosports.3476@hotmail.com )
Tüm İslam Aleminin,Milletimizin ve Camiamızın Mübarek Kurban Bayramını kutlarım.Selamlar

SALİM KAYA / 11.11.2010  ( salimkaya1978@hotmail.com )
Sn. Erdinç beyin sözlerine katılmamak mümkün değil hatta eksik bile yazmış denilebilir. Wushu federasyonunda son 2 yıldır yaşanan skandallara rağmen, yapılan şikayetler sonucu sadece uyarı cezası almış olmaları son derece düşündürücü olup bunu da kendilerini sütten çıkmış ak kaşık gibi göstermeleri dahada vahimdir. Daha bir yıllık federasyon iken apar topar seçim kararı alıp 1 ay içinde seçime gidilmesi bir nevi temizlik operasyonu yapar gibi herşeyi sil baştan yapıyoruz havası verilmesinin nedeni ne olabilir ? Sonuç olarak değişen hiç birşey olmadı A.Akyüz tek aday olarak girdiği seçimde şu an fed. bşk. oldu bu camia için ne kadar iyi veya kötü hep birlikte yaşayarak göreceğiz, Bu güne kadar çevresine sadece kendine kayıtsız şartsız itat eden kişileri toplayıp buna uymayanlarıda aforoz edip yönetimden uzaklaştıran ki bunun örnekleri geçmiş tarihlerde mevcuttur, tüm kararları kendi alıp onlara sadece formaliteden imza attıran bir asbaşkan iken şimdi fed. başkanı sıfatıyla bakalım neler olacak, "Beni desteklemeyen antrenörün sporcusu Türkiye Şamp. 1.olsa bile milli takıma almam diyen bir başkan" (bunu zaten kaç kez uygulayarak gösterdi hatta daha iyisini yaptı Türkiye şampiyonasına hiç sokmadı) Kendisini yetiştiren hocası Yılmaz Aydına en büyük ihaneti yaparak makamından edip yerine geçen Sanda Tek. Kurul başkanı Akif İnci'nin neyi ne kadar bildiği bu konudaki kapasitesinin ne olduğunu tüm camia çok iyi bilmekte, yurt dışından çinli hocalar gelene kadar tek bir seminer bile yapmamış antrenörlerin karşısına eğitmen olarak çıkmamış bir kişiden bahsediyoruz, şimdide gelen çinli hocaların arkasında ahkam kesip kasılarak poz vermekten başka birşeyde yapmış değil. yeni yönetimin kurullarında A.inciyi makamında görmeye devam edeceğimiz kesin çünkü o makamı kimselere vermez artık. MHK başkanı Kemal Yolcu tam bir komedi konusu, Avrupa fed. hakem kursunda başarılı olamadığı için belge alamadı buna rağmen yolcuyu Federasyon parasıyla çindeki hakem kursuna gönderdiler oradada başarılı olamadı, her iki uluslararası kurum tarafından bu konudaki bilgisizliği ispatlanmış birini MHK başında tutarak ve bu kişiye Türkiye genelinde hakem kursları verdirerek federasyon bu sporu nasıl daha ileriye götürecek anlamakta güçlük çekiyorum. Muhtemelen onuda makanında tutarak bu konudaki engin bilgisinden faydalanmaya devam edeceklerdir. Taolu, Eğitim, Qingda ve Organizasyon kurullarından bahsetmeye bile gerek yok hani derlerya adları var kendileri yok aynen o misal, buralara bir sürü arkadaşımızı yazmışlardı ama kendilerine sormak lazım alınan hangi kararda söz hakkı verildi size... Bunları yazıyoruz diye bazı çevreler muhalif grup etiketi yapıştırıp normaldir yazar çizerler diyor, hayır bu sözler muhalif olmak için söylenen değil yanlışlara tahammül edilemediği için söylenen sözlerdir, şunu kendi adıma söylemek istiyorumki doğru yapılan herşeyi sonuna kadar alkışlamasınıda biliriz. 1. Türkiye Şampiyonasında 1. olup rakiplerini eze eze yenen bir sporcuyu hocasının adına sanına bakmadan direkt uluslararası şampiyonalara götürdüğünüzde, 2. Gelişim seminerlerini kişilere özel değil Türkiye genelinde herkese eşit katılım hakkı vererek yaptığınızda, (sakaryada yapılan çinli hocaların verdiği eğitim seminerinde sadece sakaryalılar katılabilir ifadesi gibi, ve aylarca sakaryada Akyüzün kulüp sporcularına verilen özel taolu dersleri gibi vs vs) 3. Akyüze bağlılığına göre değilde, bilgi, birikim, tecrübesine göre hakemlere şampiyonalarda görev verdiğinizde, 4. Yönetiminizi desteklemeyen antrenörlere kurs ve seminer ortamlarında cüzzamlı muamelesi yapmayıp onlarında bu sporun bir ferdi olduğu için saygı gösterdiğinizde, yani inançlı bir insanda olması gereken "Kul Hakkı" korkusunu taşıdığınızda SİZİ AYAKTA ALKIŞLAYACAĞIM VE İNANIYORUMKİ TÜM CAMİA SİZİ AYAKTA ALKIŞLAYACAKTIR. Saygılarımla

Soke Şefik Gülten / 1.11.2010  ( wakazamurai@gmail.com )
Elim bir trafik kazası sonucunda 29 Ekim 2009 tarihinde kaybettiğimiz değerli kardeşimiz Bekir GÜRAL'ı saygı ve rahmetle anıyoruz...Vefatının 1. Yıldönümünde ailesine ve tüm dostlarına başsağlığı diliyoruz... Wakazamurai Ailesi....

Oktay sezen / 27.10.2010  
... yumruklu kavga sonrası velilerden birinin okulda smackdown oynanıyor demesi üzerine ve şikayetlerin artması üzerine.... (Sanırım ilk olarak atılan yumrukların boks mu, Kick Boks mu, Muay Thai mi, Wushu mu yoksa Karate yumruğu mu olduğunun tespitinden başlanmalı ve 'Fatma Gül'ün Suçu Ne' sorusu sorulmalı.) İçinde bulunduğumuz zaman dilimi içerisinde el üstünde tutulan bazı sporlarımız bir zamanlar yasaklılar listesinde bulunmaktaydı. En trajik durum ise yasaklılar listesinden çıkanların şimdi yasaklılar listesi oluşturmaya çalışması. Saygılarımla.

Erdinç ERTEK / 21.10.2010  ( hayat_buysa_55@hotmail.com )
Sn.KISRURE,öncelikle sitenizdeki Milli Takımlar yabancılara emanet başlıklı yazınızı okudum.Fakat keşke Wushu Milli Takımının ve Federasyonununda başında bir yabancı olsaydı demek geldi içimden.Şuanki Milli Takımlar Tek.Direktörü A.İNCİ'nin 1 yıl öncesine kadar antrenörlük kurslarında Wushu teknik isimlerini yavşal,pancal diye söylerken,Pencak Sılat şampiyonalarına katılıp,kendilerini Kungfu şampiyonasına katılmış gibi anlatan bir şahsın,sadece her şeyi ben bilirim tavırları ve bu federasyonun,sporcularını maçlara almamasının sorumlusu olanlar,bu şekilde Wushu Milli Takımı Teknik Drektörlüğü yapıyorlar. Ve bu konuları sizinde bilmenize rağmen,sitenizde anlatmamanız düşündürücü.Önümüzde federasyon seçimleri var bu yönetimden memnunsunuz herhalde,adayınız yok mu hocam siz,Yılmaz AYDIN ve diğerleri hepiniz sus pus oldunuz.Bu yönetime ve yaptıklarına boyun mu bükeceksiniz.İçim çok dolu,sakın kızmayın hocam ama yaşananlar,yapılanları görünce Türk Wushusu bunları hak etmiyor,bu gidişata bir dur diyecek yok mu ? selamlar.

    ( 2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  )     
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız