Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133803 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60315 - Boks.
58471 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48972 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36408 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
DO SANATLARININ DÜŞÜNDÜREN ÖZLÜ SÖZLERİ
Ekleyen : Volkan taman / 18.2.2006  

Bruce LEE. ||| " Zihne takılmayan kuşak ancak donu tutmaya yarar !.. " Bruce LEE

Ekleyen : , / 4.9.2004  

Gichin Funakoshi ||| "Çalışmalarınız sırasında ölesiye ciddi olmalısınız. Bunu söylerken mümkün mertebe gayretli ve samimi olarak ciddi olmanız gerektiğini kastetmiyorum.
Kast ettiğim; otururken, yürürken, ayakda dururken, veya kollarınızı kaldırdığınızda yani her zaman için karşınızda rakibiniz varmış gibi düşünmenizdir."
Gichin Funakoshi

Ekleyen : www.maverick.ulkesi.com / 18.11.2003  

www.maverick.ulkesi.com ||| Mistik hikaye Bir zamanlar şampiyon bir döbvüş horozuna sahip olmak isteyen bir kral vardı. Adamlarından birine horozu eğitmesini söyledi. Bunun üzerine eğitici horoza bütün dövüş tekniklerini öğretmeye başladı ve on gün sonra kral sordu:
"Bu horozu dövüşe sokabilir miyim?"
Kesinlikle hayır dedi eğitici. Yeterince güçlü ama sürekli dövüşmek istiyor güç tek başına yeterli değil.
Bunun üzerine kral on gün daha bekleyip daha sonra tekrar sorusunu yineliyor. Ama eğitici yine hayır yanıtını verdi. Hala çok vahşi sürekli dövüşmek istiyor. Sonunda on gün daha bekledikten sonra kral tekrar soruyor artık dövüşebilir mi diye.
Evet artık öfkeye kapılmıyor duruşu sağlam ve gücü yerinde ona dışarıdan baksanız gücünü ve enerjisini göremezsiniz bile gayet sakin ve hazır.
Dövüş horozu sakin bir horoz haline gelmişti. teknik eğitimin çok ötesine geçmiş muazzam bir enerjis,i vardı. Ama hepsini içinde saklıyordu Bu şekilde diğer güç kendi içinde toplanmış oluyor diğerleri onun sakin özgüveni ve gösterilmeyen gücü karşısında boyun eğmekten başka bir şey yapmıyorlardı.
Gerçek budonun yolu kavgadan geçmez. Onun yolu yaşamın ve ölümün yenilginin ve zaferin çok ötesinde bir yerlerdedir. Kılıcın asıl sırrı onu kınından hiç çekmemektir.


Ekleyen : Ayhan Kısrure / 16.8.2003  

joe hyams ||| Bir dojo bizim kendimizle-korkularımızla,endişelerimizle,tepkilerimizle,alışkanlıklarımızla-doğrudan bağlantıya geçtiğimiz küçük bir evrendir.Burası bizi sınırlayan engellerle savaştığımız bir arenadır.Bu arenada karşımıza çıkan kişiler bizim hasımlarımız değil,kendimizi tam olarak anlamamıza yardımcı olan dostlarımızdır.

Ekleyen : derleme / 12.7.2003  

derleme ||| Mistik hikaye br> eski Çin de bilmece meraklısı bir seyyah,diyar diyar dolaşıp karşılaştığı bilgelere sorular sorarak hayatı özünü ve gerçekliliğini kavramaya çalışmaktadır.bir gün yüksek tepelerde oturan bir bilgeden bahsedildiğini duyar.derhal yola çıkar,bilgeden izin alarak iki soru soracağını söyler.seyyayh”dünya da başarılması en zor olan şey nedir”.diye sorar.bilge derki”insan olmayı başarmaktır”seyyah ikinci soruyu sorar.”dünyada en çok ve az bulunan iki şey nedir” bilge gene derki”insanoğlu çok insan azdır”

Ekleyen : AyhanKesrure / 14.8.2003  

Ayhan Kesrure ||| Dış görünüşüyle başarılması ve uygulanması imkansız gibi gözüken,teknik ve hareketler,düzenli ve bilinçli antreman çalışamları sonucu aslında,yapılması çok kolay hareketlerdir.

Ekleyen : Ayhan Kesrure / 14.8.2003  ( ayhankesrure@turkdo.com )

Mistik Hikaye ||| Kral Hsuan,po Kung-i'nin krallığının en güçlü adamı olduğunu işitir.Po kralın huzuruna cıktığında kral şaşıp kalır,çünki po son derece çelimsiz bir insandır.Kral Po'ya ne kadar güçlü olduğunu sorduğunda Po sukünetle cevap verir."Bir cekirgenin bacağını kırabilir,bir ağustos böceğinin rüzgarına karşı koyabilirim"Şaşıran kral hiddetle kükrer,"Ben gergedanların derilerini yırtabilir,dokuz boğayı kuyruklarından asılarak sürükliyebilirim.Buna karşın halen güçsüzlüğümden utanıyorum.Sen bu halinlenasıl bu kadar ünlü olabiliyorsun.Po gülümser ve istifini hiç bozzmadan cevap verir."Benim ustam dünyadaki en eşsiz kuvvete sahip olan Tzu Shang-chi'ui idi,ama onun bu gücünü en yakınları bile bilmiyorlardı çünki güçünü hiç kullanmamıştı"

Ekleyen : Ayhan Kesrure / 14.8.2003  ( ayhankesrure@turkdo.com )

Mistik Hikaye ||| Genc bir adam Japonya'yı bir baştan bir başa dolaşıp ünlü ustaların bulunduğu okulları gezer.Ünlü bir okula geldiğinde bu okulun ustasıyla görüşmek ister. Delikanlı ustanın karşısına cıktığında "Benden istediğin nedir" diye sorar usta. Sizin tarafınızdan eğitilmek ve bu ülkenini en ünlü Karete ka'sı olmak istiyorum"der delikanlı."Bunun için kaç sene çalışmam gerekir?" "En az on sene" diye cevap verir usta. "On yıl çok uzun bir süre "der delikanlı."Peki ya öğrencilerinizden iki kat dağa fazla çalışırsam?" "Yirmi yıl "diye cevap verir usta. "Yirmi yıl!peki ya gece gündüz bütün gücümle çalışırsam?" Bu kez ustanın cevabı" otuz yıl" olur. "Her seferinde dağa fazla çalışacağımı söylüyorum ve siz başarıya ulaşma süremin dağada uzayacağını söylüyorsunuz.Bu nasıl olur?"Diye sorar öğrenci. "Cevabı oldukca basit"der usta."Bir gözünü varmak istediğin noktaya dikersen o noktaya giden yolu bulabilmek için geriye bir tek gözün kalır.

Ekleyen : Ayhan Kesrure / 14.8.2003  ( ayhankesrure@turkdo.com )

Mistik Hikaye ||| Bir Kung-fu ustası yanında öğrencileri ile birlikte gezinirken tilkiden kacan bir tavşanı gösterir ve şöyle der:"eski bir hikayeye göre tavşanlar tikilerden daha hızlı koşarlar. "Hayır"diye itiraz edr bir öğrenci"Tilkiler daha hızlı koşarlar" "Ama ben emeinim tavşan tilkiden kurtulacak" der usta. "Bundan nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz"der öğrenci. "Çünki tilki sabaah kahvaltısı için,tavşan ise yaşamı için koşuyor der usta.

Ekleyen : Ayhan Kesrure / 2.7.2003  ( ayhankesrure@turkdo.com )

Mistik Hikaye ||| Bir gün zen ustası joshu öğrencilerinden Kyogen'in satoriye(zen inanışında aydınlanma) vardığı duyurulur.Bu olay üzerine pek çok öğrenci satori'ye varan Kyogen ile görüşmek isterler. "Senin satori'ye vardığını duyduk doğrumu" der bir öğrenci. " Evet doğru" "Anlat bize kendini nasıl hissediyorsun" "Her zamanki gibi üzgün"diye cevap verir Kyogen.

    ( 1  2  3  4  5  )     
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1418 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız