Türkdo Sport Ana Sayfa
Forum Anasayfası Forum Anasayfası >MÜCADELE SPORLARI >WAKAZAMURAI
  Yeni Mesajlar Yeni Mesajlar
  SSS SSS  Forumu Ara   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

EDEP YA HU!

Yanıt Yaz Yanıt Yaz
Yazar
  Konu Arama Konu Arama  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
wakazamurai Açılır Kutu Gör
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 35
  Alıntı wakazamurai Alıntı  Yanıt YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: EDEP YA HU!
    Gönderim Zamanı: 15.Ekim.2009 Saat 17:41

Uzunca zamandır söz ediyoruz savaş sanatlarından.

Özelliklede Türkün yaptığı ve yapacağı işlerden konuşuyoruz.Ama ne hikmetse çoğu insan kim nerede ne yapmış,kim kime ne demiş gibi konularla ilgileniyor.Konuştuğu zaman mangalda kül bırakmayan sözde yüce ustalar birlik ve beraberliğin yanından bile geçmiyorlar.Anlaşılan o ki : Soykırım yaparak Türk insanını katledenlerin savaş sanatlarını yapmak bizim insanımıza daha hoş geliyor...Bazıları bu sözlerime kızacaktır biliyorum.Ben yinede doğru olanı söylemekte her zamanki gibi ısrarcıyım.
Ha diyeceksinizki Türkiyede Türk savaş sanatı kurdum diyenler bir araya gelemiyorsa biz ne yapalım?
Haklısınız...Her önüne gelenin savaş sanatı kurduğu bu canım ülkemde elbetteki bir araya gelmemiz çok zor.Biz ilimden,gelecekten ve kültürden söz ederken bazılarının diploma satmak,Türkü gavura şikayet etmek gibi özel zevkleri varken tabiki bir araya gelemeyiz.
Savaş sanatlarında sadece egosunu tatmin etmek için stil kuranlar varken,o stili kabul edip onu yücelten sahte birlikler varken,daha ne olduğunu kendi bile bilmeden başka stillere çamur atanlar varken çok zor işimiz çok...Daha geçenlerde biriyle konuştum..Yurt dışından diplomam gelmedi diyordu.Şakayla karışık sordum: Hocam sen kendi stilini niye kurmadın diye..Haklısın dedi.Ertesi gün beni aradı ve dediki "Hocam dediğinde haklıydın,ben seni dinledim ve stilimi kurdum.. !"
Yahu gülermisin ağlarmısın? Gece yatıyor,gündüz uyanıyor ve stili kurdum diyor...Hayali ihracatcıları duymuştum ama hayali savaşçıları ve stilleri duymamıştım...Çok korkunç bir manzara ile karşı karşıyayız...Bir zamanlar ben Wakazamurai stilini kurduğumda başkalarının atına binenler benimlede dalga geçiyorlardı.Ama sonra bir baktımki kıskançlık duyguları kabaranlar ertesi gün stil kurmuşlar ve Bizi Avrupada  falanca organizasyon kabul etti deyip hava atıyorlar.Yahu o senin ciddiye aldığın organizasyon bize aylarca yalvardıki Wakazamurai organizasyonuna bizide alın diye.Siz neyin peşindesiniz.Korkunuzdan ve çok bilmişliğinizden dolayı bir araya gelmiyorsunuz...Haftada bir savaş sanatı kurulan bu ülkede biz neyin savaşını veriyoruz?
Türkiyede daha stilinin adı bile olmayan,hangi stilde grandmaster ünvanı aldığını kendisi daha net bir şekilde bilmeyen hayali stil usataları var.Bunlar Dünyadaki sanal federasyonlar ve organizasyonlar ile aynı işi yapıyorlar.Gelişmemiş ülkeler bu kişilerden aldıkları diplomalar ile ülkelerinde resmi oluyor.Ama bizim ülkemizde ve avrupada böyle değil.İşte bu işi bilen dansöz savaş sanatı ustaları bu işten rant elde ediyorlar.Ne hikmetse Devlet bile bu işe karışmıyor.
Akşam yatıp sabah bilgisayarın başına geçtiğinizde bir bakıyorsunuz zırt diye bir savaş sanatı kurulmuş Türkiyede.Sağda soldakalmış kör cahilleri avlamaya başlıyorlar.İşte o kör cahillerde ciddi organizasyonlar tarafından kaale alınmadıkları için bu sabah kurulan organizasyona katılıyorlar ve oluyorlar GRANDMASTER...Onu kabul edenlere ne demeli peki?
Kendi yeni organizasyonuna üye lazım tabi.Bu kör cahilleri alacakki organizasyon kalabalık görünsün.Daha sonra avrupaya ve Dünyaya " Bak biz çok kalabalık ve ciddiyiz" demek için.Oysaki kara cahillerden oluşan bir organizasyonu Dünya bilmiyor...Daha sonra bu ve bunun gibi organizasyonlar ile bir araya gelmenin hesabını yapıyor,afedersiniz kendimizi yırtıyoruzki Türk stilleri ve organizasyonları bir araya gelsin diye...
Devlet Vuruşlu Karate camiasını elbette kabul etmez ve üvey evlat muamelesi yapar bu tip insanlar yüzünden.Zira öz evlat olasalar bu üç kağıtçılığı yapmaz bunlar...Her seferinde Devleti karşısına lanlar birde kendilerine baksınlar...Kendi kendilerine Dan verip daha sonra kendisi gibi naylon federasyonlardan Grandmaster belgesi alınca ohhh değme keyfine.
O sertifikaları Devletin kabul etmesi mümkünmü?
Devletin kademesinde yer alamayanlar işte bu işlere baş vuruyor.Elbetteki ülkemizde işini adam gibi yapıp ciddi çalışmalar sergileyen hocalarda var.Sözümüz onlara değil...Biz onlarla stillerinden ve bilgilerinden dolayı saygı duyuyoruz...İşte onlarda bu çirkefliğin içerisinde lekeleniyorlar.
Bir zaman sonra o sahte savaşçılar yüzünden Türkün yaptığına alaycı gözlerle bakanlar olmakta...
Türk stilleri kendi çevresinde bulunan insanlar ve destek veren kişiler ile ayakta durmaya çalışırlarken ot gibi yerden bitercesine fırlayan stiller kendilerini ön plana çıkarmanın derdine düşüp, gavuradan diploma dilenirlerken yanıbaşındaki asıl ustaları o kör gözleriyle görmezden geliyorlar.Sonrada ben ve benim gibi iyi niyetli kişiler burada birleşelim diye yırtınıyoruz.
Türkiyede kurulan stilleri denetleyecek bir merci yok maalesef.İşte biz bunu kurmaya kalktığımızda adamların zoruna gidiyor...Çünkü stil denilen o ne olduğu belli olmayan şeyin ne tanıtımı ne müfredatı var.Elbisede biraz değişiklik yap birde yeni isim koy al sana yeni stil...
Yurt dışından stiline ait 5. Dan diploma beklerken ertesi gün uyanıp stil kurdum deyip Grandmaster olanlar,onları kabul ettim diyerek sayfalarına koyan Naylon organizasyonlar varken daha çook uğraşırız Türk stillerini bir araya getirmek için.
Bir adam düşünün kendisini garandmaster diye naylon bir federasyon ile Dünyaya tanıtmış
Sizide sayfasına eklemiş sırf onada saldırmayın diye.Kendisi 9 dan diye sizi üzerinde görmek istemiyor ve 8 Dan yazıyor sitesine.Bir zaman sonra sizin konuşmalarınız ve iğnelemeleriniz onada batıyor.Ertesi gün sitesine girip baktığınızda adınız sanınız silinmiş oradan...Ne komik değilmi? İşte bunlar ülkede sözünün geçmesi için insanlarla mücadele eden tipler.
Haydi sabah kalktığınızda sizde bir stil kurdum deyip başvurun bu kişilere.Bakın ne diyecekler.Şu belgeleri doldur,şunu hazırla ve şu kadar dolar yatır bankaya tamamdır.
Bunun adı Stil kabul etmek değil Diploma satmaktır...Hem bunlara hemde stil kurdum diyerek ortaya çıkan,üstelik cambazlık mesleğini birlikte icra edenlere söylenecek tek bir söz var
" EDEP YA HU!"

Saygılarımla...
Allaha Emanet olun. 

Soke Şefik Gülten
Altıoklar Türk Mücadele Sanatının Kurucusu
Yukarı Dön
 Yanıt Yaz Yanıt Yaz

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums® version 9.50 [Free Express Edition]
Copyright ©2001-2008 Web Wiz