Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Selçuk Aydın İle Dobra Dobra!  

Paylaş :


Dünya Boks Konseyi ( WBC )'nin Welterweight Gümüş Kemerinin sahibi olan boksörümüz Selçuk Aydın şimdilerde Amerika'da ve Miami şehrinde WBC şampiyonluk maçına çıkmak için form tutmaya çalışıyor. 2011 yılında ünvan maçına çıkma hakkını elde eden boksörümüz ile son gelişmeleri değerlendirirken içtenliği ile kariyerinde geçen son yılını masaya yatırdık. Ja Ja Don maçındaki performansı ile eleştirilmişti, peki ya o ne düşünüyordu bu maç hakkında ? Andre Berto ile maçındaki son gelişmeler neler?

Profesyonel olması ile beraber hayatında meydana gelen değişikliklerden de söz eden Trabzonlu boksörümüz ile yaptığımız görüşmelerin satır aralarını sizler için paylaşıyoruz. Bakınız, Selçuk Aydın neler söylüyor :
'' Boks, zor bir spor. Çalışmak da bir yere kadar, insan psikolojik olarak da kendisini hazır etmeli. Son bir yılımda çok meşakatli bir hayat yaşadım. İstanbul’da yaptığım son maçımdaki kötü performansım benim aslında kendime gelmemi sağladı. Nerelerde hata yaptığımın farkına vardı , öyle dönemler geçirdim ki  bu yolda yan yana yürümek durumunda olduğum insanlarla sırf  çıkarları doğrultusunda hareket etmediğim için karşı karşıya geldim ,güven sorunu yaşadım sürekli bir belirsizlik içinde çabaladım durdum. Düzenli bir şey yoktu ve bu düzensizlikler benim gerilememe neden oldu.
Neredeyse bir buçuk yıldır Andre Berto ile dövüşmeyi bekliyorum. Ben bekledikçe sevenlerimde merakla bekledi  ve resmen Berto benim ülkemde üzerimden reyting yaptı. Profesyonel kariyerimde beni olumsuz etkileyen en önemli konu ise sürekli farklı antrenörler ile  çalıştırılmamdır. İnanın bugüne gelmemdeki önemli faktörlerden birisi amatör altyapıya sahip oluşum ve kendime olan inancımdır, profesyonelde düzenli ve istikrarlı bir çalışma sürecimiz olmadı desem  yanlış  sayılmaz. Geçirdiğim   son  bir yılda kararsızlık içerisindeydim. Sporu bırakabilirdim de arada kalmıştım kafam karma karışıktı. Bu karışıklık sürecinde bir maç gündeme geldi, bende tipik bir Karadeniz delikanlısıyım ya beni kimse yenemez diyerek  hemen kabul ettim, aslında mantık olarak hazırlık süresi benim için çok kısaydı ve bu süreç de  olumsuz sürprizler yakamı bırakmadı.
 
Fakat, bu konuları konuşarak okurlarımızın kafasını iyice karıştırmak istemiyorum ,akabinde maç günü geldi çattı ve ben sevenlerimin bende görmeye alıştığı performansı gösteremedim. Açıkçası İstanbul’daki maç öncesi Jo Jo Dan diye birisinin ismi literatürde yoktu ,fakat benim kötü performansım Jo Jo Dan isminin doğmasına sebep oldu ,bu durumdan anlıyorum ki Selçuk AYDIN artık bir yerlere gelmiş. Ben mecburiyetim olmamasına rağmen kendime yakışanı yaparak  ona ileride bir şans vereceğim ve hatta menejeriyle bugünden konuşmaya başladık. Onunla dünyanın neresinde isterse orda karşılaşacağım fakat bu sefer ben hazır olarak ringe çıkacağım, ancak  o ise son maçımızdaki kadar şanslı olmayacak .
''Gelelim herkesin merakla beklediği konuya; nihayet Dünya Boks Konseyi yakışanı yaptı , 1 yıldır bizi oyalayan Berto  ve ekibi köşeye sıkıştı. 2010 Kasım ayında maç yapmamıza kesin gözüyle bakılan Andre Berto ve ekibi  aslında rotayı bütçe olarak daha fazla kazanabilecekleri alternatif boksörlere çevirdikleri için bizi geçiştirmek ve zaman kazanmak adına sundukları anlamsız tekliflerle oyaladılar.
 Kasımın 17’sinde Amerikanın 1 numaralı kanalı HBO’da yayınlanacak maç için hedefledikleri planları tutmayınca, rotayı tekrar bize çevirdiler. Fakat, Kasım’ın 17 sine 7 hafta kalmıştı  ,O tarih de ben Türkiye de İdim. Aslında belirsizlik yüzünden Türkiye’de bırakılmıştım. Nedenlerine girmek istemiyorum… Türkiye de geçen zamanda antrenmansız kaldım ve kilo aldım. Yaşanan belirsizlikler  ve kariyerim boyunca başımdan geçen olumsuzluklar nedeniyle zaten hırsımı neredeyse kaybetmiştim. Psikolojik olarak da pek rahat değildim.
Bu nedenlerde beni spordan uzaklaştırmıştı. 7 hafta kalan bir maça bu şekilde konsantre olup hazırlanamazdım.  Zaten son maçdaki kötü performansımdan dolayı sinirlerim bozulmuştu ve sevenlerimi tabiri caizse tekrar hop oturtup hop kaldırmak istemiyordum.
 
Açıkcası  zaman kısa olduğu için anlaşma sağlanamadı. Karşı tarafın istediği de buydu ve başardılar. Onlara WBC dünya şampiyonluk  ünvanını başkalarıyla korumaları için müsaade ettik, fakat tek şartla 2011 yılının ilk karşılaşmasını benimle yapmak zorunda. Eğer benimle ünvan için karşılaşmazsa  WBC sıralamasına göre ünvan maçı hakkını elimde bulundurduğum için  hükmen altın kemeri kazanacağım ve Berto’da korkaklığını bütün dünyaya göstermiş olacak. Ünvan maçı öncesi 17 Aralık 2010'da kendimi sınamam açısından bir maç aldım ama çeşitli sebepler ile Miami’deki geceden çekilmek zorunda kaldım. Prova niteliğine olacak bu karşılaşma benim antrenman disiplininden uzaklaşmamamı ,formda kalmamı ve en önemlisi tekrar havaya girmemi sağlayacaktı. Ben buna inanıyorum, son iki senedir büyük maçlara çıkmak için hep bekletildik, ara maçlarda yapmadığımız için spordan uzaklaştım ve artık böyle bir hataya düşmek istemiyoruz.
 
Her fırsatta bir maç yapmak istiyorum, çünkü maç havası bambaşka oluyor antrenmanlarda ne kadar  sparring (antrenman maçı) yaparsanız yapın maçın kazandırdığı tecrübeyi size kazandıramaz. Şu an Miami’ de kalabalık bir ekiple beraber değilim antrenmanlarım dışında zamanımı evimde istirahat ederek geçiriyorum. Aslında günümü paylaşabileceğim birileri olsa belki benim motivasyonum için daha iyi olabilir diyordum ki Solis’e partnerlik yapmak için profesyonel bokstaki yeni arkadaşım Erkan Teper yanıma geldi. Fakat, zaman ve şartlar bazen müsait olmuyor ve ben  bu süreci kendi kendimi motive ederek geçirmek durumundayım. Sizin aracılığınız ile bazı şeyler söylemek istiyorum. Zaman zaman yapılan yorumlarda Mayweather, Mosley, Cotto'dan bahsederlerken tabir-i caizse şahsımı reddeden bir tarz takınılıyor. Bakın, bu boksörler dünyanın saygın isimlerinden ve çok ciddi bütçeleri var. Dünyanın en iyi teknik adamlarından, diyetisyenlerine kadar kişiler ile beraber çalışıyorlar. Ben ise sınırlı imkanlar ile bir yerlere gelmeye çalıştım.
20 Profesyonel maç yaptım ve hepsini kazandım. Kıtalararası şampiyon oldum, ardından dünya şampiyonluk elemesini ve Avrupa şampiyonluğunu kazandım son olarak da dünya şampiyonluğu maçına çıkma hakkı elimde olmasına rağmen rakip tarafın oyunları nedeniyle anlaşma sağlanamadığı için bizde altın kemerden sonra gelen WBC Gümüş kemer için maça çıktık, doğrusu bu maçla geçiştirildik ve kazandık. Artık bütün resmi kurallar lehime 2011 benim yılım olacak ve ben bir Türk Boksör olarak dünya şampiyonluğumu sevenlerimle kutlayacağım günü bekliyorum. 18 Yıldır boks yapıyorum ve 400'e yakın resmi maçım var. Selçuk Aydın bugünlere kolay gelmediğini belirtmek isterim. İşini iyi icra eden hangi milletten olursa olsun saygı duyacağız fakat kendi değerlerimize de sahip çıkacağız. Ben bu isimlerle aynı seviyeye gelmek için hayatımdan yaşantımdan sevdiklerimden ve sevenlerimden fedakarlık yapıyorum ve bir çok olumsuzluklar yaşamama rağmen milyon dolar bütçeli rakiplerime meydan okuyorum ve Benim hakkımda kötü düşüncelere sahip olan sahte insanlara cevabımı ringde kazanarak vereceğim. ! ''
Ben hırçınlığım kadar hassas bir kişiliğe de sahibim, tipik bir başak burcuyum ve bu hassaslık bazen beynimin çok yorulmasına neden oluyor. Artık olumsuzluklara bir son vermek ve 2011 Yılında çalıştığım ekibim ve şahsım yaşanan bu olumsuzlukları telafi ederek  yeniden eski hırsıma kavuşmayı istiyorum çünkü babam Ali AYDIN’ın bir sözü devamlı kulaklarımda çınlar ‘’Oğlum bir şeyi ya tam yap yada hiç yapma.’’ İkisinin arası bizim hayatımızda olamazdı!
 Şampiyon boksörümüze hazırlıklarında ve önündeki mücadelelerinde başarılar diliyoruz. Düşüncelerini bizimle paylaşmaktan çekinmediği ve mertçe takındığı ifadeler nedeni ile de teşekkür ediyoruz.
 
 SÖYLEŞİ : KORAY ŞARKAYA
Not Bu haber “http://www.facebook.com/#!/note.php?note_id=470551392308&id=57909874980 “ adresinden alınmıştır.
 


Bu haber 08.12.2010 tarihinde eklenmiş ve 1665 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız