Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu   

Paylaş :


Türkiye'de 76 ilde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının olduğuna dikkat çeken Başkan Baykan, “İllerdeki amatörlerin faaliyetlerinin artması bizleri her ilde örgütlenmemizi sağladı. 1992 yılında futbolun özerkleşmesi ve 1993 yılında amatör futbolun lisans işlemlerinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alınarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarına devredilmesi her ilde ASKF’lere duyulan ihtiyaçların artmasına sebep oldu. Böylelikle de Türkiye’de spor federasyonları içerisinde hemen hemen her ilde federasyonu olan büyük bir yapıya kavuştuk” şeklinde konuştu.

AMATÖRÜN CAN SİMİDİ “TASKK”

Ülkemizde amatör spor ve sporcusunun en büyük destekçisi olan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Başkanı Mehmet Baykan, hayatını amatörlere adamış…

GSGM BASIN- Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Mehmet Baykan, hayatının son yirmi yılını amatör spora adamış bir yönetici...

 

 

“AMATÖRÜN DOĞUM GÜNÜ 1980 YILI!”

 

1980 yılında kurulan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun amatörün dönüm noktası olduğuna değinen Başkan Mehmet Baykan, “Konfederasyonumuz 1980 yılında Ankara, Bursa, Samsun ve Trabzon kurucu illerin bir araya gelmesiyle oluştu. O zamanlar amatörün bir çatı altında toplanıp ihtiyaçların dile getirileceği bir temsilciye ihtiyacı vardı. Amatörlere daha iyi hizmetler verilebilmesi, faaliyetlerin daha iyi şartlarda düzenlenebilmesine kadar yaşanan sorunların daha iyi şartlarda yapılaması için Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonluğu kuruldu” dedi.

 “EN BÜYÜK SPOR ÖRGÜTÜ YAPILANMASI”

 

Türkiye'de 76 ilde Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarının olduğuna dikkat çeken Başkan Baykan, “İllerdeki amatörlerin faaliyetlerinin artması bizleri her ilde örgütlenmemizi sağladı. 1992 yılında futbolun özerkleşmesi ve 1993 yılında amatör futbolun lisans işlemlerinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinden alınarak Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarına devredilmesi her ilde ASKF’lere duyulan ihtiyaçların artmasına sebep oldu. Böylelikle de Türkiye’de spor federasyonları içerisinde hemen hemen her ilde federasyonu olan büyük bir yapıya kavuştuk” şeklinde konuştu.

 

“30 YILLIK TARİHİN ÜÇ DÖNÜM NOKTASI VAR”

 

30 yıllık geçmişlerinin üç temel dönüm noktası olduğunu vurgulayan Başkan Baykan şöyle konuştu: “1980 yılındaki kuruluşu, 1987 yılında Türkiye ismini alarak dernek statüsüne kavuşmamız ve lisans işlemlerini illerdeki federasyonlarımızın düzenlemesi tarihimizin üç dönüm noktası olarak kayıtlara geçti. Bunlar konfederasyon tarihimizin miladıdır. İllerde gönüllülük esasına dayanarak görev alan temsilcilerimiz bu tablonun ortaya çıkmasına sebep oluyor.”

 “GELİŞME TRENDİ HEP YUKARIYA”

 

Otuz yıllık tarihleri boyunca gelişme süreçlerinin hep yukarıya doğru gittiğine işaret eden Başkan Baykan, “Tarihimizde hiçbir zaman duraklama ve geriye gitme süreçleri yaşamadık. Her zaman zirveye doğru ilerleyiş söz konusu oldu. Bunun altında yatan en büyük temel; gönüllülüğe bağlı çalışma prensibinden kaynaklanıyor. Bu gelişmeler illerdeki ASKF’lerin kat ettikleri mesafelere bağlı. Bununla da bağlantılı olarak TASKK’ın lokomotif görevini en iyi şekilde üstlenmesinden kaynaklanıyor. Yerel yönetimlerimizin ve il özel idarelerimizin amatöre yaptığı ayni ve nakdi yardımları kesinlikle göz ardı edemeyiz. Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğümüzün de bize sağladığı bütçeyi doğru bir şekilde kullanarak bugünlere kadar geldik” diye konuştu.

 

 

“EN BÜYÜK SIKINTIMIZ AMATÖRÜN SAHAYA ÇIKABİLMESİ”

 

Amatörün en büyük sıkıntısının takımı sahaya çıkarabilmek olduğunu söyleyen Başkan Mehmet Baykan, “Amatörleri sahaya çıkarmak göründüğü kadar kolay değil. Bir amatörü sahaya çıkarabilmek için, malzeme desteği sağlamak, deplasman seyahatlerinin masraflarını karşılamak gibi bir çok sıkıntısı mevcut. Bunları aşmak için son yıllarda özellikle yerel yönetimlerden sağlanan destekler amatörün can simidi oldu. Bir yandan kapanan bazı amatör spor kulüplerimizde mevcut. Bunlardan bazıları gerçekten maddi imkansızlıktan dolayı kapanmanın eşiğine geliyor ve elimizden geldiğince destek olmaya çalışıp engelliyoruz. Ama bazıları da yanlış yönetimlerle, yanlış transfer politikaları kapanıyor. Amatör kulüplerimiz transfer yapmamalı. Çünkü altyapıyı sağlamlaştırdığı o sporcularla yoluna devam etmelidir. Kendi alt yapısından yetiştirdiği sporcularla yoluna devam etmelidir” dedi.

 “30. YIL ETKİNLİKLERİMİZ ÇOK RENKLİ GEÇİYOR”

 

Otuzuncu yıl etkinliklerinin çok coşkulu ve renkli geçtiği söyleyen Başkan Baykan, “Kurucu illerimizde geniş kapsamlı kutlamalar yapıyoruz. Tüm illerimizdeki ASKF’lerimizde 30. Yıl anısına futbol dışındaki branşlarda faaliyetler düzenliyoruz. Yüzme, su topu, masa tenisi, halter, görme engelliler gibi bir çok federasyonumuzla 30. Yıl TASKK Şampiyonaları düzenledik ve düzenlemeye devam edeceğiz. Dereceye giren sporcularımıza çam sakızı çoban armağanı altın hediye ediyoruz. 30. Yılımızda 300 altın vereceğiz” diye görüş belirtti.

“NEREDEN NEREYE…”

 

Bir zamanlar spor müsabakalarına giden federasyonlarda mücadele eden sporcularımızın içtiği bir kolanın hesabının sorulduğu günleri hatırlatan Başkan Mehmet Baykan, “Özerklikle Türk sporu atağa kalktı. Bunun sancısını ülkemiz her zaman yaşamıştır. Uluslar arası müsabakalarda yarışan sporcularımıza içtikleri bir kolanın hesabı sorulur, federasyonlarımız habersiz bir kalem bile alamazdı. Şimdilerde ise federasyonlarımız tamamen kendi yönetimlerinin kararlarıyla büyük işlere imza atıyor. Özerklik Türk sporunun ve sporcusunun dönüm noktasıdır. Böyle bir yapıya daha fazla destek olmalıyız” dedi.

“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

 

İllerdeki federasyonlarının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğüne bağlı Gençlik ve Spor İl Müdürlükleriyle koordineli çalışmaları konusunda sık sık uyaran Başkan Baykan, “Federasyonlarımızda, il müdürlüklerimizde spora ve amatöre hizmet eden kuruluşlardır. Göreve gediğim ilk gün hazırladığım bir yazıyı illerdeki federasyonlarımla il müdürlüklerine ulaştırdım. Biz GSİM’lerimizle çalışmaktan asla rahatsızlık duymuyoruz. Gittiğim her ilde il müdürleriyle bir araya gelmeye çalışıyorum ve karşılıklı görüş alışverişinde bulunuyoruz. Kimsenin gelmesini beklemiyoruz, biz gidiyoruz. ‘Biz bir aileyiz’ felsefesini uyguladık” diyerek sözlerini tamamladı.Bu haber 16.12.2010 tarihinde eklenmiş ve 1859 defa okunmuştur.
Bu habere başka resim yüklenmemiştir...
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız