Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Prenses Zeyna'ya El uzatan Yanıyor.  

Paylaş :


Rakiplerinin ''Prenses Zeyna'' lakabını taktığı Dünya Muay Thai Şampiyonu Nurhayat Hiçyakmazer, rakiplerinin ve kendini taciz etmeye çalışanların adeta korkulu rüyası oluyor. Tayland'n başkenti Bangkok'ta 27 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda mücadele ettiği 67 kiloda dünya şampiyonu olan Hiçyakmazer, 1995 yılında boks yaparak başladığı sporda, dünya şampiyonluğuna kadar uzanan süreci anlattı.

Rakiplerinin ''Prenses Zeyna'' lakabını taktığı Dünya Muay Thai Şampiyonu Nurhayat Hiçyakmazer, rakiplerinin ve kendini taciz etmeye çalışanların adeta korkulu rüyası oluyor.

Tayland'n başkenti Bangkok'ta 27 Kasım-5 Aralık tarihleri arasında yapılan Dünya Muay Thai Şampiyonası'nda mücadele ettiği 67 kiloda dünya şampiyonu olan Hiçyakmazer, 1995 yılında boks yaparak başladığı sporda, dünya şampiyonluğuna kadar uzanan süreci anlattı.

 

 

Hiçyakmazer, 1995 yılında boks yapan amcalarına özenerek spora başladığını, uzun yıllar ringte çeşitli müsabakalar yaptığını kaydetti. Daha sonra vuşu sporuyla ilgilendiğini ve 2004 yılında da muay thaiye başladığı belirten Hiçyakmazer, bu süreçte Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'nda da mezun olarak, öğretmenliğe başladığını ifade etti.

 

 

Son 6 yılda muay thaide 2 Avrupa ve 2 dünya şampiyonluğu bulunan Hiçyakmazer, bu başarıları sayesinde hem Türkiye'de hem de dünyada adından söz ettirmeye başladığını söyledi. Arka arkaya gelen başarıların kendisine ilginç bir lakap da kazandırdığını anlatan Hiçyakmazer, şöyle konuştu: ''İyi boksör burnunu, iyi güreşçi kulağını kırdırmaz' diye bir söz var. Çünkü bu sporu yapanların ya yüzünde darbe izi oluyor ya kaşları açılıyor ya da burunları kırılıyor. Bana bakanlar ise bu sporu yaptığıma inanmıyorlar çünkü yüzümde hiç darbe izi yok. Macaristan'daki bir turnuvada beni izleyen Rus rakiplerim de bu nedenle bana 'Prenses Zeyna' lakabını taktı. Artık eşim bile bana bu lakapla hitap ediyor.''

 TACİZCİLER DE DERSLERİNİ ALIYOR

Hiçyakmazer, muay thainin çok sert ve güce dayanan bir spor olduğunu belirterek, gücünü sadece ringlerde göstermek istediğini ancak bazı durumlarda sokakta da yeteneklerini sergilemek zorunda kaldığını kaydetti. Tayland'da yapılan dünya şampiyonasına İstanbul'da hazırlandığını belirten Hiçyakmazer, Pendik sahilinde idman yaptığı sırada bir kişinin taciz girişiminde bulunduğunu anlattı. Hiçyakmazer, ''Sahilde idman yaparken bir erkek geldi ve önce sözle tacizde bulundu. Daha sonra benimle birlikte koşmaya başladı ve eliyle taciz girişiminde bulundu. Bu sırada küçük bir kaç teknikle onu etkisiz hale getirdim'' dedi.

İLKÖĞRETİM ÖĞRENCİLERİNİ YETİŞTİRİYOR

Sporcu kimliğinin yanı sıra İstanbul'da bir ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmenliği de yapan Hiçyakmazer, yaptığı sporda yeni yeteneklerin de gelişmesine de katkı sağlıyor.

 

Öğrencilerinin iyi yetişmesi için elinden geleni yaptığını belirten Hiçyakmazer, öğrencilerinin de kendisini çok sevdiğini söyledi. Hiçyakmazer ayrıca, dünya şampiyonluğu nedeniyle öğrencilerinden ''Siz tüm dünyayı dövebilir misiniz?'' şeklinde sorular aldığını da sözlerine ekledi.

 

Antrenör Hakan Şahade Hiçyakmazer'e birçok ülkeden teklif gelmesine rağmen kendisinin Türk Milli Takımı'nın formasını bırakmayı düşünmediğini belirten Şahade, ''Son dönemlerde Adana Büyükşehir Belediyesi'nin desteği oldu. Umarım bu destekler daha da artar. Nurhayat, uluslararası başarılara imza atan çok önemli bir sporcu. Tayland'da taylandın gösterdiği başarı karşısında yeterli destiği alamıyor'' dedi.

NOt.Bu haber www.gsgm.gov.tr adresinden alınmıştır.


Bu haber 25.12.2010 tarihinde eklenmiş ve 2212 defa okunmuştur.
Bu habere başka resim yüklenmemiştir...
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız