Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Milli Sporculara Fırsatlar Çoğalıyor.  

Paylaş :


Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) arasında yürütülen görüşmeler sonuçlarını vermeye başladı. 2010 yılı içinde her iki kurum temsilcilerinin bir araya gelmesiyle milli sporculara birçok konuda müjde gibi haberler çıktı.

GSGM ile YÖK arasında yürütülen görüşmelerden müjde çıktı. Branşlarında milli olan sporculara üniversiteye girişlerdeki kontenjan yüzde 10’dan 15’e çıkarılırken, faal sporcular eğitimlerini dondurabilecek.GSGM BASIN- Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) arasında yürütülen görüşmeler sonuçlarını vermeye başladı. 2010 yılı içinde her iki kurum temsilcilerinin bir araya gelmesiyle milli sporculara birçok konuda müjde gibi haberler çıktı.Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül’ün oluşturduğu komisyon, 2010 yılı içinde Yüksek Öğrenim Kurumu yetkilileriyle sık sık bir araya gelerek milli sporcuların problemlerini masaya yatırdı. Yapılan ikili görüşmeler sonucunda branşlarında milli olan sporculara üniversite sınavlarında tanınan yüzde 10’luk kontenjan yüzde 15’e çıkarıldı. Ayrıca faal sporcu olan öğrenciler, eğitimlerini süresiz olarak dondurabilecek. Özellikle 2012 Londra Olimpiyatları’na daha çok sporcuyla katılmayı hedefleyen GSGM, bu çerçevede faal spor yapan milli sporcuların problemlerini ortadan kaldırmak için YÖK yetkilileriyle birçok konuda anlaşmaya vardı.Özellikle BESYO’ya girmek isteyen öğrenciler için daha önce belirlenen yüzde onluk baraj yüzde elli oranında artırılarak yüzde 15’e çıkarılırken, sporcuların her dönem alması gereken zorunlu kredi ve ders sayısının alt limitlerini kaldırılması kararı da alındı.Üniversitelere girişte yüzde 15’lik kontenjanın yüzde 75’nin olimpik sporlar için kullanılacağını belirten GSGM yetkilileri, geriye kalan yüzde 25’lik payın ise diğer spor branşlarında milli olan sporculara tanınacağını söyledi.EĞİTİM VE SPOR BİRARADA YÜRÜYECEK

Yüksek Öğrenim Kurumu ile yaptıkları görüşmelerde devrim niteliğinde kararlar aldıklarını belirten Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, bu kararlar paralelinde sporcu öğrencilerin eğitim ve sporu bir arada yürütmesinin önünün açıldığını söyledi. Özellikle kredi zorunluluğu olan derslerde alt limitin kaldırılmasının yanı sıra eğitim haklarının dondurulmasının milli sporcuların elini rahatlatacağını ve bundan sonra kendileri daha çok spora vereceğini ifade eden Akgül, “Bizim amacımız eğitim ile sporun bir arada yürütülmesidir. Geçmişte yaşanan bazı olumsuzlukları YÖK ile görüşerek asgariye indirdik. Artık bundan sonra söz sporcularımızda. Ayrıca BESYO girişlerinde kontenjanın yüzde 15’e çıkarılması ise bundan sonra daha çok sporcumuzun eğitimli olacağını anlamını taşıyor” diye konuştu.


Bu haber 22.01.2011 tarihinde eklenmiş ve 1726 defa okunmuştur.
Bu habere başka resim yüklenmemiştir...
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız