Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Kung-fu'cu ve Vücutçu rockçılar  

Paylaş :


"Art Niyet" 2007 yılında kurulmuş bir rock grubu. Grup üyelerinin tamamının hayatında müzik ve spor bir arada olmuş. Sert ve agresif müzik yapan grup üyeleri, hem sahnede iyi görünmek, hem de sahne performanslarını yüksek seviyede tutmak için düzenli spor yapıyor.Kung-fu,vücut geliştirme,Futbol,Atletizm branşların sadece birkaçı.

Rock müzik yapan "Art Niyet" grubunun üyeleri sahne performanslarını vücut geliştirme sporu ile üst seviyede tutuyorlar.

"Art Niyet" 2007 yılında kurulmuş bir rock grubu. Grup üyelerinin tamamının hayatında müzik ve spor bir arada olmuş. Sert ve agresif müzik yapan grup üyeleri, hem sahnede iyi görünmek, hem de sahne performanslarını yüksek seviyede tutmak için düzenli spor yapıyor.

Grubun bas gitaristi Kaan Dirgin, Hacettepe Üniversitesi Amerikan futbolu takımında oynuyor. Elektro gitarist Kerem Beşli, yedi yaşında hem piyanoya hem de tekvandoya başlamış. Davulcu Onur Üçer, enstrümanında koordinasyonu sağlamak için sürekli spor yaptığını ifade ediyor. Müziğin hayatında çocukluğundan beri olduğunu söyleyen gitarist Tarkan Gürol, çekiç ve cirit atmış. Gürol daha sonra dövüş sporlarına merak sarmış. Grubun vokalisti Berrak Saka, ’iri adamlar’ın arasında kendisini güvende hissettiğini söylüyor.

Hacettepe Üniversitesi Maden Mühendisliği bölümünden mezun olan 35 yaşındaki Kaan Dirgin, hiç mühendislik yapmadığını, daima müzik ve sporla uğraştığını belirterek, "Müzik ve spor hayatımda hep oldu, hep de olacak" dedi.

Kungfu’da beşinci derece

Ortaokul ve lisede atletizm takımında olduğunu ifade eden 36 yaşındaki Tarkan Gürol, hayatında müziğin öne çıktığını ve eğitimine dönmek üzere ara verdiğini, ancak sonra geri dönemediğini söylüyor.

Çekiç ve cirit atmada çeşitli dereceler aldıktan sonra dövüş sporlarına merak saran Tarkan, 12 yıldır düzenli olarak uğraştığı Wing Tsun Kungfu’da 5. dereceye kadar ulaşmış.

Ankara Üniversitesi Ziraat Mühendisliği fakültesinden mezun olan grubun davulcusu Onur Üçer, Şekerspor’da basketbol oynamış. Lisede atletizme merak saran Onur, üç adım atlama ve 400 metre branşlarında spora devam etmiş. Liseden sonra sürekli ağırlık çalışan Onur, 1 yıl fitness eğitmenliği de yapmış.

Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nde okuyan Kerem Beşli, müziğe altı yaşında piyano ile başlamış. Ailesinin neredeyse bütün fertlerinin müzikle uğraştığını, annesinin ve kız kardeşinin Cumhuriyet Senfoni Orkestrası’nda viola çaldığını belirten Kerem, 7 yaşından beri rock müzik dinlediğini ve aynı yıl tekvando ile hayatına sporun da girdiğini ifade etti.

Grubun görünen yüzü

ART Niyet Grubunun vokalisti ve tek bayan elemanı Berrak Saka ise Ankara Üniversitesi Etnoloji bölümü mezunu. Kerem gibi müzisyen bir ailenin çocuğu olan Berrak, ailesinde müzik dışında mesleği olan kimsenin olmadığını söylüyor.

Grubun tek bayanı olarak iyi görünmesi gerektiğini ifade eden Berrak, düzenli egzersiz yaptığını ifade ederek, "Sahnede çok hareketli bir grubuz. Grubun tek bayan elemanıyım ve öncelikle görünen yüzüyüm. İyi görünmem çok önemli ve bunu sporsuz yapamam" diye konuştu.

Berrak ’iri adamlar’ arasında olmanın kendisini iyi hissettirdiğini de sözlerine ekledi.

ART NİYET KİM?

Art Niyet 2007 yılı başında Tarkan Gürol tarafından Ankara’da kurulmuştur. Grup üyelerine bakıldığında bu grubun bir All Star Band olduğu görülmektedir. Art Niyet kurulduktan kısa bir süre sonra ilk şarkı sözleriları “Vay Be”yi kaydederek piyasaya sürmüştür.
Şarkı beklenen etkiyi yaparak grubun çok güçlü bir şekilde geldiğinin ilk sinyallerini vermiştir. 2007 yılının Şubat ayında Saklıkent’te “Vay Be” için bir video çektiler. Klip Dream TV başta olmak üzere birçok kanalda gösterime girdi ve grubun çok daha geniş bir kitleye tanıtılmasını sağladı. 2007 Haziranı’nda ikinci şarkı sözleriları olan “Erkekler Oyuncak” piyasaya sürüldü ve büyük ilgi gördü. Grubun şarkı sözleriları internette indirilme oranlarında hep üst sıralarda yer aldı.

Art Niyet albümsüz ve konsersiz bir grup olmasına rağmen basından hep ilgi gördü ve sıkça yer almaya başladı. Tarkan Tevetoğlu’nun da remixlerini yapan DJ Altay grupla çalışmak istediğini söyleyerek grubun hit şarkı sözlerisı “Vay Be” için 2 remix hazırladı ve eş zamanlı olarak Avrupa Amerika ve Türkiye’de remixlerin DJ ve clublara dağıtımı başladı. Remix çok geniş bir coğrafyada radyolar ve clublarda beğeni gördü ve sevildi. Grubun şarkı sözleriları ülke genelinde birçok radyoda yoğun olarak çalınmaya başladı ve Myspace’de dinlenme rekorları kırarak 15 senede 100.000 gibi bir dinlenme oranı yakaladı ( internet genelinde bir çok farklı siteden takip edilebildiği kadarı ile toplam dinlenme oranı 250.000 civarındadır )

2007 Ağustos ayında grup ilk konserine İstanbul’da uluslararası Summer Rocks Festivalinde UDO Moonspell Madball ve Malt gibi gruplarla sahne aldı. Sahneye dansçı kızlar ile çıkan Art Niyet ilk konserinde seyirciden onay aldı ve kabul gördü. Bu konserde seyirciye Vay Be ve Art Niyet baskılı iç çamaşırları ve özel basım Art Niyet dolarları dağıtan grup gerçek bir şov grubu olduğunu da kanıtlamış oldu. Grup ikinci konserine Rock’n Antalya festivalinde Duman Teoman Emre Aydın ve Hayko gibi isimlerle birlikte 21:00’da sahne alarak çıktı dansçı kızlar ve motosiklet şovu ile 7.000 kişilik bir kitlenin beğenisi aldı ve seyirciler yoğun bir tezahüratla grubu bis için sahneye çağırdılar festival sonrasında TRT sadece Art Niyet in performansını haber olarak ülke geneline geçti.

Rock N Antalya sonrası el yapımı ziller üreten Agean Cymballs firması Art Niyet’e ekipman sponsoru oldu ve yapılan anlaşma gereği ilk sene için 2.500 YTLlik ekipman gönderdi. Bunu takiben özel gothic kıyafetler üreten ve dağıtımını yapan Black Art firması da Berrak Saka’nın giyim sponsorluğunu üstlendi. 11. Rock Station Festivali’nde üçüncü konserine çıkan Art Niyet bu defa sahneye danscı kızlar ve chopper motosiklet ile çıkarak Ankara seyircisine çok özel bir şov izletti ve festivalin ertesinde tam dört defa Hürriyet Sabah ve Milliyet gazetelerine manşetten haber oldu. Performans görüntülerinden 2. klip “Erkekler Oyuncak" için hazırlandı ve Dream TV’de yayına girdi ve yoğun bir ilgi gördü. Rock Station Festivali’nde özel bir şov sergileyen Art Niyet gelecekte neler yapabileceğini Türkiye’ye göstermiş oldu. 2008 sonuna kadar albüm kayıtlarını tamamlayacak olan Art Niyet albüm sonrası performanslara yoğun bir şekilde hazırlanmaktadır.

Vokal - Berrak Saka
Gitar - Tarkan Gürol
Gitar - Kerem Beşli
Bas - Kaan Dirgin
Davul - Onur Üçer
Bülent ERGUN ( ROKABÜÜ ) -Ses mühendisiBu haber 03.07.2011 tarihinde eklenmiş ve 2739 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız