Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Evinde aile babası ringde pitbull  

Paylaş :


Karma Dövüş Sanatları, Jiu Jitsu ve kafes dövüşleri şu sıralar dünya ekranlarında fazlaca popüler. Geçen hafta Kıbrıs’taki Cratos Premium’da düzenlenen şov amaçlı turnuva için bu sporun dünya şampiyonlarından biri Türkiye’ye geldi. Tüy Siklet şampiyonu Jarrod ‘Wild’ Card ringde pitbull gibi dövüşse de aslında pamuk gibi bir aile babası olduğunu söylüyor.

Spor hayatına dört yaşında futbolla başlayan bir adam nasıl kafes dövüşçüsü olur? Amerikalı Jarrod ‘Vahşi’ Card’dan bahsediyoruz... MMA (Mixed Martial Arts) Tüy Siklet XFC Şampiyonu ve altın kemer sahibi. Kendini bir baş belası olarak tarif ediyor fakat sürekli gülen bebek suratlı bir adam: “Takma adım Wild (vahşi), çocukluğumdan. Soyadımı da yanına ekleyince Vahşi Card oldu. Dört yaşımdayken bütün gün durmadan koşup futbol oynar, spor yapmadığımda etrafı dağıtırdım. O zamandan beri bu takma ismi kullanıyorum” diyor.
Günün yarısında MMA, Jiu Jitsu ve Muay Thai antrenmanları yapıyor, üstüne de en az beş kilometre koşuyor. İstanbul’da 4. Levent’te kaldığı otelden 22.00’de çıkıp ve Seyrantepe’ye kadar koştuğunu söylüyor: “O saatte bile olsa kimse bana bulaşamaz nasılsa...”
17’sinden beri sürekli dövüş sporlarıyla ilgilenen 31 yaşındaki Card; dövüşe Tayland’a özgü, ağırlıkla dirsek ve dizlerin kullanıldığı çok sert bir spor olan Muay Thai ve Kick Box ile başladı. Kardiyo ve kalp kondisyonu bu sporlar için çok önemli fakat Card’ın kardiyosu zaten çocukluğundan beri en çok üst düzeylerde. “Futbolla ilgilenirken çok çevikleştim ve sigara içmediğim için kardiyo durumum mükemmel yakındı. Bir sürü MMA ve Jiu Jitsu yapan arkadaşım vardı. Onlar beni teşvik edince dayanamayıp dövüş antrenmanlarına başladım. Çok hoşuma gidince devam etme kararı aldım” diyor Jarrod Card.

HER STİLDE DÖVÜŞTÜ

“Boks antrenmanlarımı yaptıran hocam eski boks geleneğinden geldiği halde iyi bir Muay Thai’ciydi. Dolayısıyla iki dövüş tekniğini de çok iyi öğrendim. Muay Thai’yi 7 yıl yaptıktan sonra güreşçi arkadaşlarımla takılırken Brezilya Jiu Jitsu’su ve MMA’e merak saldım. Arkadaşlarımla antrenman yapmak güreş tekniklerimi çok geliştirdi. Günde en az 3-4 maç yapardım. O zamandan beri favorim MMA ve Jiu Jitsu” diyen Vahşi Card ilk resmi maçını 2005’te yaptı.
2007’ye kadar çeşitli maçlara çıkan Card’a Xtreme Fighting Championships’den (XFC) bir teklif geldi. “Tokyo’ya gittim ve hayatımdaki ilk televizyondan canlı verilen bir maça çıktım. Üstüne üstlük bu maç bir ünvan maçıydı. Çok uzun ve hakem kararıyla biten maçta ben galip geldim. Hem ilk kez bir maçım televizyonda yayınlandı hem de altın kemer sahibi oldum” diyor. Vahşi Carrod XFC’nin dövüşçülerinin her zaman galibiyete aç olduklarını kendisinin de hep kazanmak için ringe çıktığını söylüyor: “Ringe çıktığımda kendimi yeniyetme gibi görürüm. O maçın profesyoneli gibi değil de amatörü gibi davranırım ve o psikoloji beni pozitif etkiler. Dışarda sakinimdir ama dövüşe girdiğim anda bir Pitbull’a dönüşürüm”.

KIRIK KULAKLARA BULAŞMAYIN

Brezilya Jiu Jitsu’su ya da MMA yapanların kulaklarında şeklen sorun var. Hepsinin kulakları bükük ve kırık. Kulağın üstteki kıkırdak yapı yok gibi. Jarrod Card’a kulağını sorduğumda anlatmaya başlıyor: “Özellikle Jiu Jitsu ve MMA’ci müsabık dövüşçülerinin kulağı hep böyle. Dövüş ve antremanlar sırasında kırılıyor. Böyle kulaklı bir adama sokakta rastlarsanız bulaşmamanızı tavsiye ederim. Bir gece kulübünde arkadaşlarımla eğlenirken birkaç kişinin adamın tekine bulaşıyordu. Dövüşçü arkadaşım hadi yardım edelim dedi. Adamın kulağını gösterip başının çaresine bakabilir demiştim. MMA’ciler için bu kulaklar onur madalyasıdır.”

OĞLUM MAÇLARIMI SEYRETMİYOR

Dövüşe başladığımı ailemden saklamadım. Fakat ne kadar ciddi olduğumu da bilmiyorlardı. Gündüzleri çeşitli işlerde çalışıyor, geceleri de antrenmana gidiyordum. O kadar ciddiye alıyordum ki, bir saatlik öğlen tatillerinde bile spor yapıyordum. Dört yaşında bir oğlum var. Haftasonları benim yanımda. Antrenmanlarıma da geliyor, eldivenlerle ortalıkta dolaşıyor. Televizyonda bir maç gördüğü zaman aklına hemen ben geliyorum ve ‘Baba bu sen değilsin diyor’. Dövüş sporlarıyla biraz da benim yüzümden ilgili. Çok ufak olduğu için, etkilenebilir diye hiçbir maçımı seyrettirmiyorum.

SERDAR ORTAÇ İYİ BİR ADAMA BENZİYOR

“Reina’ya gittim ve müziklerden çok hoşlandım, söyleyenin Serdar Ortaç olduğunu öğrendim. Daha sonra kendisiyle tanıştırıldık. Çok iyi bir adama benziyor. Bu arada kızlar da çok güzel”.

KAYNAK: http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/ShowNew.aspx?id=16111944Bu haber 31.07.2011 tarihinde eklenmiş ve 2751 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız