Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Kiju: Ölüm turnuvası  

Paylaş :


Dünyanın en vahşi spor turnuvası Bangkok'ta düzenleniyor. Her şeyin serbest olduğu bu ‘‘ölüm turnuvası’’nda dünyanın en iyisi olduğunu iddia eden dövüşçüler, kıyasıya mücadele ediyorlar. İnsanın içindeki vahşet, sonunda ‘‘spor’’ oldu. Her yıl Bangkok'ta bir araya gelen dövüşçüler, bilimkurgu filmlerinde ve video oyunlarındaki gibi, ölümüne dövüşüyorlar. Birçok ülkede yasak olan ve her şeyin serbest olduğu bu turnuvanın adı Kiju....

kiju salona girer girmez insanı bir korku kaplıyor. Çünkü her yer kan kokuyor. Burnu, ömuzu, kolu, bacağı kırık dövüşçülerin inlemeleri, salonun en ucra köşelerinden bile duyuluyor ve insana ürperti veriyor. Kijuyu seyretmek oldukça pahalı. Karaborsada biletleri 100 bin dolara kadar çıkan bu ölüm turnuvasında, karate, kungfu, Tayland boksu, güreş gibi sporların hepsinin karmaşası söz konusu. Ayrıca, tüm spor ilkelerine aykırı olan ısırma bile serbest. Kijunun tek bir kuralı var: İki parmakla göz çıkarmak ve silah kullanmak. Dövüşçülerden birinin pes etmesi ya da bilincini yitirmesi durumunda ölüm oyunu bitiyor. BİR KARŞILAŞMA Büyük bir spor salonunda, yüksek bir ringte yapılan dövüşler sırasında olağanüstü güzel kızlar, salonda şov yapıyorlar. Kemik kırma ve boğma konusunda bu ölüm sporunun en iyilerinden olan 2 metrelik ve 145 kiloluk ‘‘Bone Buster’’ lakaplı sporcu (!) bir yırtıcı hayvan gibi kafes içinde salona getirildiğinde yer yerinden oynuyor. Salonun öbür tarafından ise Tayland'ın ‘‘Demir’’ lakaplı en iyi kickboxer'ı, 17 korumasıyla birlikte salona giriyor ve heyecan doruğa çıkıyor. Demir, yükseğe sıçrayarak vurulan öldürücü tekmeleriyle ünlü... Antremanlarını her gün kurşun geçirmez büyük cam plakaları kırarak yapıyor. Gongun vuruşuyla Bone Buster, panter çevikliğiyle rakibinin üstüne atlıyor. Bu saniyelik dalgınlık, Demir'e pahalıya mal oluyor. Çünkü Bone Buster, hemen ardından Demir'i ensesinden yakalayarak boğmaya çalışıyor. Herkesin nefeslerini tuttuğu ve bayılmasına birkaç saniye kala Demir, yerinden fırlıyor ve tüm gücüyle Bone Buster'ın hayalarına dizini geçiriveriyor. Salon, hem Bone Buster'ın haykırışı, hem de izleyicilerin çığlıklarıyla inliyor. Bone Buster'ın kolları iki yanına düşüyor ve kesilmiş ağaç gövdesi gibi devriliveriyor... Bu cehennemde korkunç paralar dönüyor. Müptelaları, kazanacağına kesin gözüyle baktıkları dövüşçülerin bahislerine 10 bin dolar parayı gözlerini kırpmadan yatırıyorlar. Dövüşçüler, turnuva sonunda 250 bin dolar ve daha fazlası para ödülleri kazanıyorlar.


Bu haber 01.02.2012 tarihinde eklenmiş ve 2459 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız