Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
''Uyuşturucuyla mücadelede tek yol spor''  

Paylaş :


Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (WFAAD-DUMESF) ile Türkiye Muaythai Federasyonu ortaklığı ile yapılan Mücadele sporlarında Dünyada ve Avrupa´da bir kez yapılan sosyal sorumluluk projesi “Türkiye Vetaranlar Muaythai Şampiyonası” 04-05 Şubat tarihinde İstanbul´da yapıldı.

Mücadele Sporlarının büyük ustaları, Türkiye´de bir ilk olacak bu organizasyonda Mücadele Sporlarının duayen isimleri´´Uyuşturucuyla Savaşta Tek yol Spor´´ sloganı ile yapılacak şampiyonada kozlarını paylaştı. Organizasyon çalışmaları bir yılı aşkın devam eden şampiyonaya 6 ay öncesinden katılımlar başladı.

Muaythai Federasyonu, Beyazkuşak Haber Sitesi ve Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (WFAAD-DUMESF) sitelerinden duyurulan ve ring sporlarına şampiyon, antrenör, yönetici, başkan ve gönüllü olarak emek veren duayen isimlerin davet beklemeden üye olup katılımı ile şampiyona şölene dönüştü.

Dünya Uyuşturucu ile Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (WFAAD-DUMESF) ile Türkiye Muaythai Federasyonu ortaklığı ile yapılan Mücadele sporlarında Dünyada ve Avrupa’da bir kez yapılan sosyal sorumluluk projesi “Türkiye Vetaranlar Muaythai Şampiyonası” 04-05 Şubat 2012tarihinde İstanbul’da yapıldı.

İstanbul Ahmet Cömert Spor salonunda gerçekleşen Şampiyonaya Muaythai sporunun dışında düğer mücadele sporlarından katılıcımlar yoğundu, Türkiye’de Ring sporlarında bir ilk, Muaythai sporunda Dünya’da ilk olan organizasyona ilgi beklenende çok daha fazlaydı.
 
Mücadele Sporlarının büyük ustaları, Türkiye´de bir ilk olan bu organizasyonda Mücadele Sporlarının duayen isimleri ´´Uyuşturucuyla Savaşta Tek yol Spor´´ sloganı ile ringe çıktılar.

Şampiyonaya Türk sporun iz bırakmış spor adamları ve antrenörler katıldı; usta isimlerin yanında Bir Çok ilden il temsilciliği ve antrenör görevi yapan katılımcılar eldiven giydi, Genç Veteranlar’da Fevzi Gül, Serdar Şanlı, Ali Yusuf Akgül, Kadir Köseoğlu, Aras Şentürk, Halis Avşar, Mehmet Yıldız, Murat Saykal, Murat İşler, Genç Bayan Veteranlar'da Zehra Uysal, Günay Gamze Çimen. Orta Veteranlar'da Şerafaddin Ant, Hasan Yıldız, Cüneyt Kılıç, Yılmaz Çeken, Ali Coşkun, Engin Kısa, Mehmet Arzık, Gökhan Limoncular, Büyük Veteranlar'da Hasan Topal, Cengiz Pank, Sebahattin Kaş, Ahmet Feyzoğlu, Mehmet Budak, Bekir Özer, Ercan Özhan, Sami Akın, Büyük Baba Veteryanlar'da Hilmi Yavuz, Cemal Çolak, Mehmet Ali Topbaş, Gönüllüler kategorisinde Sedat Kapurcu (Çılgın Sedat), Nedim Akar, İbrahim Ethem Savcıoğlu, Ender Bilici, Nusret Öncü, Ramazan Çeliltürk katıldı.

"Uyuşturucuyla Savaşta Tek Yol Spor" sloganıyla yapılan organizasyon; Türkiye Muaythai Federasyonu ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonun Dünya’da ilk kez yapılan bir organizasyon olma özeliği taşıdı.

Sunuculuğunu Nusret Öncü ve Ayhan Kısrure yaptığı şampiyona; Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başladı, açılış seremonisinde Judo, Kuraş, Aikido, Karete, Wushu ve birçok spor branşına başkanlık etmiş mücadele sporlarının babası sayılan Prof.Dr. İbrahim Öztek; atmosfer çok güzel sporlarından ustalar buraya gelmiş, bir aile gibi her kes iç içe çok duygulandım dedi ve başarılar diledi.

Ardından konuşma yapan Dünya Mücadele Sporları Federasyonu Başkanı ve Türkiye Muaythai Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Kaya Muzaffer Ilıcak; öncelikle toplumda tehlikesi 7 yaşa kadar inen madde bağımlılığı ve "Uyuşturucuyla Savaşta Tek yol Spor" sloganı bir şampiyona yapmaya karar verdiğimizde eski ustaları ringe çıkarmanın zor olacağını düşündüm, ama proje sosyal bir proje olunca sağ olsunlar ağabeylerini kırmadılar ve hepsi canla başla organizasyona hizmet ettiler, mükemmel bir atmosfer her şey çok güzel gidiyor, tüm katılımcılara başarılar diliyorum, ayrıca katkı sağlayan Alteks A.ş Ahmet Alıcıoğlu’na, Tekoser A.ş Burak Karaca'ya, Rem Ofset Hacı Türk'e ve yol arkadaşım Muaythai Federasyonuna Başkan Sevgili Halil Durna 'ya teşekkür ediyorum. Ilıcak; Türkiye Veteranlar Muay Thai Şampiyonası'na Uluslararası Muaythai Amatör Federasyonu (IFMA) ve Dünya Muaythai Konseyi (WMC) Madde Bağımlılığı ile Mücadele kurulu destek veriyor. Hedefimiz Avrupa veya Dünya Vetaranlar Muaythai Şampiyonasının ilkini bu sene Türkiye’de yapmak dedi.

Son konuşmayı yapan; Muaythai Federasyonu Başkanı Halil Durna; öncelikle böyle bir organizasyonu gerçekleşmesinde öncülük eden Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Muzaffer Ilıcak’a, Asbaşkan Şenaydın Akkılıç'a, Genel Sekreteri ile yönetim Kuruluna teşekkür ederiz.

Ayrıca Basın mensuplarına ve TR TV program yapımcısı Nusret Öncü hocamıza teşekkür ediyorum. Bu güzel organizasyonları Televizyonlara, taşıyorlar, Geçen haftalarda '' Kadına Şiddete Hayır Erkeksen Ringe Çık'' organizasyonunda Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu ile beraber yaptık, bu hafta yine sosyal bir proje ile ''Uyuşturucuyla mücadelede tek yol spor'' sloganıyla yine sorumluluk taşıyan etkinliklerdeyiz. Buraya gelen gelmeyen katkısı olan tüm arkadaşlara teşekkür eder saygılar sunarım. Temennimiz bugün burada sağlıklı neşeli güzel maçlara dostluklar kuralım kaynaşalım.

Ardından müsabakalara başlandı, oldukça güzel müsabakaların yaşandığı organizasyon mükemmel bir atmosferde centilmenlik ve dostluk içerisinde yapıldı, ciddi çekişmeli maçların yaşandığı maçlarda dostluk ve kardeşlik en üst düzeydeydi, maça iyi hazırlanmış olanlar maçlardan galip ayrıldı.

TÜRKİYE MUAY THAİ VETERANLAR ŞAMPİYONASI SONUÇLARI

GENÇ VETERANLAR

65 KG FEVZİ GÜL 1.
75 KG SERDAR ŞANLI 1.
ALİ YUSUF AKGÜL 2.
85 KG KADİR KÖSEOĞLU 1.
ARAS ŞENTÜRK 2.
95 KG HALİS AVŞAR 1.
MEHMET YILDIZ 2.
95 + KG MURAT SAYKAL 1.
MURAT İŞLER 2.

GENÇ VETERAN BAYAN

65 GÜNAY GAMZE ÇİMEN
85 ZEHRA UYSAL

ORTA VETERANLAR

65 KG ŞERAFEDDİN ANT 1.
75 KG HASAN YILDIZ 1.
CÜNEYT KILIÇ 2.
85 KG YILMAZ ÇEKEN 1.
ALİ COŞKUN 2.
95 KG ENGİN KISA 1.
95 + KG MEHMET ARZIK 1.
GÖKHAN LİMONCULAR 2.

BÜYÜK VETERANLAR

65 KG HASAN TOPAL 1.
75 KG CENGİZ PANK 1.
SEBAHATTİN KAŞ 2.
AHMET FEYZOĞLU 3.
MEHMET BUDAK 3.
85 KG BEKİR ÖZER 1.
95 KG ERCAN ÖZHAN 1.
95+KG SAMİ AKIN 1.

BÜYÜK BABA VETERANLAR

65 KG HİLMİ YAVUZ 1.
75 KG CEMAL ÇOLAK 1.
85 KG MEHMET ALİ TOPTAŞ 1.

GÖNÜLLÜLER
65 KG NEDİM AKAR 1.
75 KG SEDAT KAPURTU (ÇILGIN) 1.
85 KG İBRAHİM ETHEM SAVCIOĞLU 1.
95 KG ENDER BİLGİCİ 1.
95 + KG NUSRET ÖNCÜ - RAMAZAN ÇELİKTÜRK

 Bu haber 08.02.2012 tarihinde eklenmiş ve 3148 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız