Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133686 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60085 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48884 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Madalya savaşını ABD kazandı!   

Paylaş :


Londra'da, Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasındaki madalya savaşını bu kez Birleşik devletler kazandı. Amerikan takımı, Londra'dan 46’sı altın 107 madalya ile dönüyor. Bu başarıda aslan payı ise kadın sporculara ait. Büyük Britanya da, ülkesinde düzenlenen olimpiyat oyunlarında madalya patlaması yaparak 3. sırayı aldı.

Pekin Olimpiyat Oyunları’nda 51 altın madalya kazanarak, madalya sıralamasının zirvesinde yer alan Çin Halk Cumhuriyeti, en büyük rakibi Amerika Birleşik Devletleri ile bu kez tarafsız bir ülkede karşı karşıya geldi. İlk hafta boyunca, Çinli sporcular madalya sıralamasının sürekli zirvesinde yer aldı. Ancak atletizm yarışmalarının başlamasıyla birlikte, Amerika Birleşik Devletleri üstünlüğü eline geçirdi. Olimpiyatlar sona erdiğinde, Birleşik Devletler'in 46’sı altın 104 madalyası, Çin’in ise 38’i altın 87 madalyası vardı.

Birleşik Devletler'in yeniden madalya sıralamasının zirvesine çıkmasında, kadın sporcularının büyük payı var. Tarihinde ilk kez olimpiyat oyunlarına erkeklerden çok kadın sporcu götüren Amerika'ya, 46 altının 29’unu kadın sporcuları kazandırdı. Okçuluktan güreşe, Amerikalı sporcular 21 ayrı spor dalında madalya kazandı. 104 madalyanın 60’ı ise yüzme ve atletizmde geldi. Birleşik devletler dünya sporuna yüzmede Missy Franklin, cimnastikte Gabby Douglas gibi yeni yıldızlar da armağan etti. Birleşik Devletler’in olimpiyat şampiyonu kadınlarından biri de, teniste Serena Williams'tı.

Çin Halk Cumhuriyeti ise badminton ve masa tenisi gibi üstün olduğu dallarda yine rakiplerine şans tanımadı. Ancak Çin’li sporcular atlama ve cimnastikte, Pekin'deki başarıyı elde edemedi. Atlamada, Çinli sporcularla boy ölçüşmek için risk alarak daha zorlu atlayışlar deneyen rakipleri, 2 altını geri aldı. Pekin'de toplam 9 altın madalya alan Çinli cimnastikçiler, Londra'da ise 4 altında kaldı. Pekin'de halterde alınan 8 altına karşılık, Çinli sporcular Londra'da 5 altınla yetindi.

Büyük Britanya da ülkesinde düzenlenen olimpiyat oyunlarında madalya patlaması yaparak 3. sırayı aldı. Britanya'nın en başarılı olduğu dallar kürek ve bisikletti. Kürekte 4'ü altın 9 madalya çıkaran Britanyalı sporcular, bisiklette de rakiplerine şans tanımadı.

Son Fransa turu şampiyonu Bradley Wiggins’in, yol yarışı zamana karşı bireysel sprintte açtığı kapıdan, açılış töreninde Britanya bayrağını taşıyan Sir Chris Hoy girdi. Hoy, Londra'da 6. Olimpiyat şampiyonluğuna ulaşarak, büyük Britanya’nın en çok olimpiyat altını kazanan sporcusu unvanını eline geçirdi. Atletizmde de Mo Farah, Jessica Ennis ve Gregg Rutherford ülkelerinin yüzünü güldürdü. Teniste Andy Murray de, ülkesine olimpiyat altını kazandırmayı başardı.

Rus sporcular da kötü başladıkları olimpiyat oyunlarını iyi bitirdi. Son günlerde üst üste alınan altınlarla, Rusya madalya sıralamasını 4. basamakta bitirdi. Atletizmin yanı sıra güreş ve boks gibi dallarda da başarılı olan Rus sporcular, judonun doğum yeri Japonya’ya da büyük bir hezimet yaşattı. Japonya, tarihinde ilk kez, erkeklerde altın madalya alamadı. Sovyetler Birliği’nin çöktüğü günden bu yana madalyaya hasret Rus sporcular ise 3 altın, 2 gümüş ve 1 bronz madalya kazandı.

Halterde büyük atılım yapan Kazakistan, Londra'da 7 altın madalya kazandı. Halterin yanısıra güreşte de etkili olan İran ise ilk atletizm madalyasını kazandığı Londra'dan 4'ü altın olmak üzere 12 madalya çıkardı.

Kaynak: http://www.ntvspor.net/haber/diger-sporlar/70284/madalya-savasini-abd-kazandiBu haber 13.08.2012 tarihinde eklenmiş ve 1151 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız