Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133687 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Londra Paralimpik Olimpiyatlarında 10 Madalya  

Paylaş :


Londra Paralimpik Oyunları'nda tarihinin en kalabalık kafilesiyle mücadele eden Türkiye, madalya sayısını da önceki oyunlara göre 5'e katladı. 150 ülkeden 4200 sporcunun katıldığı oyunlarda, Türkiye bir altın, 5 gümüş, 4 de bronz madalya elde ederek madalya sıralamasında 43. oldu.

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve diğer yetkililer tarafından Atatürk Havalimanı'nda çiçeklerle karşılanan sporcular, kazandıkları madalyalarla gazetecilere poz verirken çok mutlu olduklarını ve tüm madalyaları Türk halkına armağan ettiklerini söylediler.

 


Halterde altın madalya kazanan Nazmiye Muslu, madalya kazandığı için çok mutluğu olduğunu belirterek, "Türk halkına ilk altın madalyayı kazandırdığım için çok mutluyum. Ayrıca Türk bayrağını olimpiyatlarda taşıdığım için de çok büyük gurur duydum. O gece sabaha kadar uyuyamadım. Madalya kazanmış gibi duygular içindeydim. Türk bayrağını milletim adına taşıyıp temsil etmek bambaşka bir duygu" dedi.

 


Judoda gümüş madalya kazanan Nazan Akın ise madalyayı doğum gününde kazandığını belirterek, bundan sonraki şampiyonada amacının altın madalya olduğunu ve çok mutlu olduğu söyledi.

 

Masa tenisinde hem ferdi yarışlarda hem de takım yarışında gümüş madalya kazanan Neslihan Kavas ise daha fazla çalışarak 2016'da madalyanın rengini altın yapacağını söylerken, takım yarışındaki partneri Ümran Ertiş de çok mutlu olduğunu ifade etti.

 


"MİLLET OLARAK GURUR DUYDUK"
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, paralimpik sporcuların Londra'da gösterdiği performanstan millet olarak gurur duyduklarını ifade ederek, "Paralimpik sporcularımız, hiçbir şeyin spor yapmaya engel olamayacağını herkese gösterdi. Sporcularımızın Londra'da gösterdikleri mücadele herkesin takdirini kazandı. Londra'ya katılım anlamında rekor sayıda sporcuyla gitmiştik. Bu sporcularımız madalya sayısında da rekorları alt-üst ederek bizleri mutlu etti. Türkiye'nin bugüne kadar paralimpik oyunlarda elde ettiği en büyük başarı 1 altın ve 1 bronz madalyaydı. Sporcularımız, Londra'da 1'i altın, 5'i gümüş ve 4'ü bronz olmak üzere tam 10 madalya birden kazandı. Gösterilen mücadelenin yanında elde edilen madalya sayısı da çok önemli. Tüm sporcularımızı, sporcularımızın ailelerini ile antrenörleri ile engelli spor federasyonlarımızı kutluyorum" şeklinde konuştu.

 


150 ülkeden 4200 sporcunun katıldığı oyunlarda, Türkiye bir altın, 5 gümüş, 4 de bronz madalya elde ederek madalya sıralamasında 43. oldu. Çin Halk Cumhuriyeti 95 altın, 71 gümüş, 65 de bronz madalya ile listenin ilk sırasına yerleşirken, Rusya ikinci, Britanya ise üçüncü oldu.

 

Tarihinde ilk kez takım sporlarında Paralimpik Oyunları'nda temsil edilen Türkiye, golbol ve masa tenisinde kazanılan gümüş ve bronz madalyalarla da yine bir ilk yaşadı.

 

Yaklaşık 3 milyon kişinin izleyici olarak katıldığı oyunlarda Türk sporcuların mücadele ettiği dallar ve kazandıkları madalyalar şöyle:

 

Nazmiye Muslu: Halter - Altın Madalya (Dünya rekoru kırdı)
Çiğdem Dede: Halter - Gümüş Madalya
Özlem Becerikli: Halter - Bronz Madalya
Doğan Hancı: Okçuluk - Bronz madalya
Nazan Akın: Judo - Gümüş Madalya
Duygu Çete: Judo - Bronz Madalya
Korhan Yamaç: Atıcılık - Gümüş Madalya
Neslihan Kavas: Masa Tenisi - Gümüş Madalya
Golbol Milli Takımı: Bronz Madalya (Takım sporlarındaki ilk paralimpik madalyası)
Masa Tenisi: (Neslihan Kavas, Kübra Öçsoy, Ümran Ertiş) Gümüş MadalyaBu haber 12.09.2012 tarihinde eklenmiş ve 1381 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız