Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133687 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
MAKALE ve GÜNCEL HABERLER Okumak İstediğiniz Haber Grubunu Seçiniz
Dünya Şampiyonasında 4 Şampiyon 4 Altın Madalya.  

Paylaş :


Rusya’nın St.Petersburg şehrinde düzenlenen Dünya Muaythai Şampiyonası'nda Türkiye 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz madalya alarak büyük bir başarıya imza attı. Bayanlarda 54 kiloda İrem Akın, erkeklerde 51 kiloda Erburak Can, 63,5 kiloda Hayri Doğan Hozanlı, 63,5 kiloda Abdülmenaf Atalay altın madalya alarak İstiklal Marşımızı okuttu.

Geçen yılın dünya şampiyonu Alperen Erdoğan ve Tuğçe Sezer ise finalde üstün olduğu halde rakiblerine yenik ilan edilince gümüş madalyada kaldılar. Şampiyonada güçlü rakipleri karşısında final mücadelesi yapan Vedat Uruç ve Selim Yıldırım iyi bir karşılaşma çıkardı ancak puanla yenilerek Dünya ikincisi oldular.

Muaythai Milli takım teknik direktörü Şahin Eroğlu, alınan madalyalarla ilgili olarak çok mutlu olduğunu söyledi.

Federasyon başkanı Hali Durna ve yöneticilere verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Eroğlu, “Yöneticilerimiz bize emek verdiler. Bunun sonucunu madalyalarla süslemek çok gurur verici. Çok emek verdik, çalıştık ve bunun sonucunu da burada aldık. Dünyanın çoğu büyük ülkesi burada altın madalya alamadı. Ama biz 8 tane final oynadık. Daha çok da olabilirdi. Yani maçlarımızın çoğu 3-2’yle gitti. Ama sonuçta 8 finalin 4’ünü altına çevirebildik. Bu da bizim için çok gurur verici. 4 altın, 4 gümüş ve 6 bronz Türkiye’ye armağan olsun” şeklinde duygularını ifade etti.

Altın madalya kazanan Hayri Doğan Hozanlı, İstiklal Marşını okutup bayrağımızı göndere çekilmesini sağlamaktan oldukça mutlu olduğunu söyledi.

Diğer bir dünya şampiyonu Erburak Can ise tüm arkadaşlarıyla birlikte 1 yıldır aralıksız olarak antreman yaptıklarını söyledi.

Can, “Geçen yıl Avrupa şampiyonasında da derece yapmıştık. Burada da bayrağımızı dalgalandırdık. Bu yüzden çok mutluyum.” dedi.

Federasyon Başkanı Halil Durna; Federasyonumuzun bu yıl kimsen hayata geçirdiği bir proje ile Hocalarımızın gayret ve kararlılığı ile takım mükemmel bir atmosferde mükemmel mücadeleler verdiler, inanın takımda geri adım atan bir tane sporcumuz olmadı, yenilenler çok iyi mücadele verirken az farkla yenildiler hatta kimsi hakemlerin galip onayını aldılar, ama galibiyet kararı çoğunlukla verildiğinden kimi politik kimi teknik mağlubiyetler oldu, takın yarısın madalya almış durumda, 80 ülkeden 1500 yakın sporcunun mücadele ettiği şampiyonada hedefimiz madalyadan önce üst düzeyde kaliteli sporcularımızın oluşması ve Ülkemizin tanıtılması idi bunu başardık dedi.

Diğer yandan şampiyonada madalya alan sporcularımız şu şekilde sıralandı: 54 kiloda İrem Akın, 51 kiloda Erburak Can, 63,5 kiloda Hayri Doğan Hozanlı, 63,5 kiloda Abdülmenaf Atalay Dünya Şampiyonu olarak altın madalya, 57 kiloda Alperen Erdoğan, 51 kiloda Tuğçe Sezer, 57 kilo Vedat Uruc Dünya, 54 kiloda Selim Yıldırım ikincileri olarak gümüş madalya, 48 kiloda Rumeysa Burulay, 54 kiloda Meltem Baş, 75 kiloda Tahir Özlü, 81 kiloda Turgut Kocakaya, 60 kiloda Eren Ali Aydın Dünya üçüncüsü olarak Bronz madalya aldılar.

Dünya MuayThai Şampiyonasına katılan milli takım kafilesi Cuma günü Türkiye’ye dönecek.

Kaynak:http://www.muaythai.gov.tr/index.asp?haber_id=900Bu haber 13.09.2012 tarihinde eklenmiş ve 1452 defa okunmuştur.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız