Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133687 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
RTÜK ten Türk sporuna Büyük Darbe.
Paylaş :


Aralık 2007 köşe yazısı..


RTÜK’ten Türk sporuna Büyük Darbe.

RTÜK. TV ekranlarında beğeni ile izlenen ve reyting rekorları kıran Thai Kick Boks maçlarının saat 23.00 den sonra yayınlanması için TV. lere yazı gönderdi. TV’ da yayınlanan bu maçlar sayesinde Türk gençleri sanal alemden ve sokaklardan kurtularak tekrar spor salonlarına akın etmeye başlamıştı. Do sporlarını gençlerimize tekrar sevdiren bu yayınlara böylesine bir yasak gelmesi çok anlamsız bir karar olarak algılandı. Foks TV. de yapılan en son maçta çıkan bir tartışmadan yola çıkarak bu kararı alan RTÜK futbol ve basketbol maçlarında adeta katliama dönüşen kavgaları görmezden gelip böyle bir kararı bu branşlar için neden alamıyor. Tüm spor camiasını bu kararı kınamaya ve RTÜK yetkililerini detaylarda vereceğimiz örnek yazılarla Faks ve Mail yağmuruna tutmasını istiyoruz. Türk sporunun geleceğinin altını oyan bu karara demokratik haklarımızı kullanarak itiraz edelim.

2005 yılında ilk defa Türk televizyonlarında seyirci ile tanışan profesyonel Thai Kick Boks gala’ları kısa sürede sürekli reytinglerde ilk ona giren ve çok izlenen programlar haline gelmişti. Türk insanı genlerinden gelen mücadele azmi ve sevgisi bu programları bir anda halkın sevgilisi yaptı.

Uzakdoğu spor salonlarının artık sinek avladığı ve milli takımlara yeni yetişecek sporcuların bulunamadığı bir dönemde adeta Türk Do sporlarının kurtarıcısı olan bu programlar bir anda gençlerimize tekrar spor salonlarının kapılarını gösterdi.

Spor salonları artık dolmaya başlamıştır. Sanal alemde atıl bir vaziyette yaşamaya başlayan gençler tekrar spor salonlarını doldurmaya ve sporun felsefesi ile ahlaklaşmaya başlamıştı. Sokaklarda serserilik yapan gençler sporun o müthiş atmosferinde asimile oluyor ve topluma yararlı birer fert haline geliveriyorlardı. Bu durumdan en fazla şikayetçi olan internet cefe’ler ve kahvehanelerdi.

Birbirinden kaliteli organizasyonların ard arda yapıldığı süreçte Dünya nın en önemli yıldızları ülkemizde seyircimizin önünde müsabaka yapmaya başladılar. Böylelikle ülkemizin uluslar arası reklamı ve tanıtımı da mükemmel bir şekil de yapılmaktaydı.

Ancak en son FOKS TV’de yapılan son müsabaka da ring de iki sporcu arasında çıkan bir tartışmaya seyircilerde ortak olmuş ve bu durum kısa sürede düzeltilmişti. Çok az sayıda olduğuna inandığımız birkaç şikayet sonucunda RTÜK bu tip müsabakaların saat 23.00 dan sonra TV. Ekranlarında yayınlanması için TV’ lere yazı gönderdi.

Yine elimize ulaşan bir bilgiye göre özellikle sunucu Bilgehan Demir’in müsabaka yorumlarında şiddet içeren unsurların oldukça fazla olmasından dolayı bu kararı RTÜK zaten önceden almıştı.Her iki neden sonucunda Bu şu demekti, TV’ler bu saatten sonra yayınlanan programdan reyting alamayacakları için bu yayınlardan vazgeçebilirler, ayrıca sadece sponsor desteği ile organize edilen bu müsabakalara sponsorlar da desteğini çekeceklerdir. Yani spor salonlarının dolmasına, ülke tanıtımına gelecekte yetişecek Türk sporcularının alt yapısına büyük bir darbe vuruluyordu. Böylesine bir kararın alınmasını anlamak gerçekten çok güç.

Sayın RTÜK yetkililerine birkaç soru sormak istiyoruz.

Milli takımımızın ve Galatasarayın son maçlarında aldığı seyircisiz oynama cevaplarının nedenini sanırım çok iyi biliyoruz. Katliama dönüşen insanların öldüreseyi dövüldüğü hatta bir polisimizin kör kaldığı kavgaları TV. Ekranlarında capcanlı izledik.

Futbol cuların birbirlerine ve hakemlere ana avrat küfür ettikleri ve seyircilerin küfürlerini sürekli bibleyerek veren programları her kanalda ve statta çoluk çocuk izledik.

Basketbol maçlarında (hatta bayan basketbol maçlarında) piyasaya çıkmamış küfürleri ve bizim sporcularımıza taş çıkartacak kavga tekniklerini doya doya izliyoruz. Neden RTÜK bu branşlara bize verilen cezanın benzerini vermiyor. Eğer bu maçlarda yapılan kavgaların, küfürlerin, hakaretlerin, hakeme saygısızlıkların yüzde birini bizim müsabakalarımızda RTÜK yetkilileri belirlesinler biz her türlü cezaya razıyız.

Kurtlar vadisi, Kuzey rüzgarı ve bilmem kaç tane mafya ve kabadayı filmlerindeki kavga sahnelerini her saatte yayınlanmasına izin veren RÜTÜK tek bir müsabaka da çıkan tartışma sonucu böylesine bir kararı nasıl verir cevap bekliyoruz.

Türk spor camiası bu karara olanca gücü ile demokratik haklarını kullanarak itiraz etmelidir. Türk Do sporunun altını oyacak ve tekrar spor salonlarının boşalmasına sebep olacak bu karar Türk sporuna vurululan çok önemli bir darbedir.

Sayın RTÜK yetkililerinin sonuçlarını çok ta düşünerek bu kararı verdiklerini sanıyoruz.

Onlar da Türk sporuna darbe vuracak bu karar dan kısa zamanda vazgeçeceklerine inanıyoruz. Ancak spor camiası ve sporseverler bu konuda ciddi anlamda RTÜK kurumunu uyarmalıdır.

Bu arada bu çok önemli konuya şu ana kadar sessiz ve yorumsuz kalan Kick Boks ve Thai Boks federasyonlarını ve sayın başkanlarını da buradan harekete geçmeye çağırıyoruz.

Haydi, bu karara itiraz edelim ve Türk Do sporunu kurtaralım.
Aşağıdaki örnek yazıyı vereceğimiz faks ve net adresine tüm çevremizi ikaz ve ikna ederek gönderelim ve Radyo Televizyon Üst Kurulunun verdiği bu hatalı karardan geri döndürelim.ÖRNEK MAİL VEYA FAKS

TV ekranlarında yayınlanan Thai Kick Boks müsabakaları, bitme noktasına gelen Türk Do sporlarına yeni bir ivme ve heyecan kazandırmış Türk gençleri sanal alemden ve sokaklardan spor salonlarına akın etmeye başlamıştır.

Bu müsabakaların sizin aldığınız kararla 23.00 den sonra yayınlanması izleyici oranını düşürecek ve bu sporun Türk Do sporlarına verdiği heyecan kaybolacaktır. Futbol ve Basketbol branşlarında katliama varan kavgaları TV ekranlarında izlenirken ve herhangi bir yasak getirilmezken bu müsabakalara verilen cezayı anlamsız buluyor ve yayın saati kavramının serbest bırakılmasını rica ediyoruz.

FAKS NUMARALARI : 0.312.266 20 38 - 0.312.266 19 40

MAİL ADRESİ : rtuk@rtuk.gov.tr

NET ADRESİNDEN DİREK MESAJ ADRESİ : http://www.rtuk.org.tr/sayfalar/GorusOneri.aspx

RTÜK İLETİŞİM MERKEZİ : 444 1 178

Her şey Türk Do sporları için.Bu haber 01.01.2009 tarihinde eklenmiş ve 2533 defa okunmuştur.
YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
- Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
- Türkiye veteranlar şampiyonası.
- Dövüşmek Nedir?
- MMA ve UFC Spor mu şiddet mi?
- Wu shu’da skandal sona mı erdi?
- İçinizdeki Gücü Keşfedin.
- Ringlerin Asi,Kötü ve Bir O Kadarda Popüler İsmi Badri Hari.
- Yuh Olsun.
- Fightlineallsports dergisinin Ayhan Kısrure ile röportajı.
- Karakuşaktan beyaz kuşağa.
- Kungfu yu Çinliler mi ortaya çıkardı?
- Profesyonel ringlerde Türk dövüşçüler.
- Kim bu Tony Jaa?
- Türk spor camiası Çin'e tepkisini göstermeli.
- Türk Savaş Sanatları Birliği.
- Teşekkürler başbakanım.
- Yeni turkdosport'la yola devam.
- Budizm,Zen ve Tao.
- Shaolın ve Kung-fu(wu shu) Tarihi.
- İçinizdeki gücü keşfedin.
- Ustalara vefa gecesi ve Muay Thai süper ligi.
- Kung-fu yaşayan efsane.
- Olimpiyatlarda neden başarısız olduk?
- İstanbul İl Seçmeleri İşkence Gibi.
- RTÜK Ring Sporlarını Bitiriyor.
- Kuşak Beldemi Olmalı Yoksa Beyin demi?
- 2007 yılı madalya dağılımları belli oldu..
- RTÜK ten Türk sporuna Büyük Darbe.
- Ziyaretçi sayımız 1,433,134.
- Dünya da ve Türkiye de profesyonel kick boks un yeri ve önemi.
- Uzakdoğu Sporlarında Türklerin etkisi.
- Şiddetmi Spormu?
- Spor ve Türkiye
- Profesyonellik
- Türkiye'nin en eski uzakdoğu sporu Karate-do
- Şu Türkler Ne Çılgınmış.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız