Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133687 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
Ustalara vefa gecesi ve Muay Thai süper ligi.
Paylaş :


Eylül 2008 Ayın yazısı

USTALAR VEFA GECESİ VE MUAYTHAİ SÜPER LİGİ.

Türkiye’de mücadele sporlarını ilk yapan ve tanıtıp geliştiren en önemli ustalara Savunma Sporları Federasyonu tarafından 12,Ekim,2008 günü İstanbul Bayrampaşa kültür merkezinde Saat 15:00 de “BİZLERİ BU GÜNLERE TAŞIYAN HOCALARIMIZI UNUTMADIK UNUTMAYACAĞIZ!” adı altında Vefa gecesi düzenlendi.

Ustalara Vefa Gecesinde ödül alan Türkiye’nin en ünlü Mücadele sporları hocalarıydı. Bu güzel geceyi organize eden Savunma Sporları Federasyonuna ve özellikle gecenin gerçekleşmesinde önemli katkıları bulunan Zübeyr soydan, Cengiz uçar ve federasyon başkanı Emin sırmaçekici’ye ben Türk sporu adına teşekkür ediyorum.

Yine Savunma sanatları federasyonunun aldığı bir kararla her sene 12 Ekim tarihinin Antrenörler (Hocalar ve ustalar) günü olarak kutlanmasına karar verildi. Bu gelişmede Türk mücadele sporları adına çok güzel bir faaliyet.

Çok yüksek seyirci katılımı ile gerçekleşen programda ayrıca birbirinden güzel mücadele sporlarının farklı stillerde gösterileri sergilendi. İşte bu onur dolu geceye davet edilip gelen ustalar.

ADNAN KERSE ,ALİ RIZA KOLOĞLU ,CAN YILMAZ ,CEVAT ALP ,HAKKI KOŞAR ,HAYRULLAH CAMADAN ,İBRAHİM ÖZTEK ,LEMİ BAĞDATLILAR ,NAMIK EKİN ,RAFET DEMİR ,ŞÜKRÜ KINATAŞ.

Türk mücadele sporları tarihinde ilk kez böylesine onur ve duygusal dolu bir program düzenlendi. Bu program aslında Türk mücadele sporlarını yapan spor camiası için bir vefa gecesinden çok ustalara gösterilen saygı ve sevginin göstergesi ve onurları idi. Böylesine ince ve nazik bir düşünceyi hayata geçiren savunma sporları federasyonunu tekrar kutluyor ve bu programın her yıl geleneksel hale gelmesini diliyorum.

Ancak Türkiye'de ilk kez yapılan bu mükemmel programa çağrıldıkları halde gelmeyen veya gelemeyen ustalarda vardı. İşte o ustalar. AZİZ KÖP, CEMAL KAMACI, ENVER BEYGOVA, FERHAT ÖZSERT, KADİR YÜCELER, YILMAZ AYDIN, İSMET IRAZ.

Bu isimlere federasyon yetkilileri ulaştıklarını ve davet ettiklerini hatta davetlerine icabet edecekleri yönünde söz aldıklarını belirttiler. Ancak o gün bu ustalarımız maalesef orada yoktu. Katılamama mazeretlerini tam olarak bilemiyorum. Ancak onların büyük isimleri için düzenlenen bu programa katılmayarak isimlerinin yüceliğine maalesef gölge düşürmüşlerdir. Mücadele sporlarını özünde bulunan alçak gönüllülük felsefesini bu ustalarımız sanırım öğrencilerine her daim anlatmaktalar, peki nerede bu felsefe.

Bu konu üzeride çokta durmak istemiyorum. Eğer ustalarımızdan bu konuda bir açıklama gelirse sitemizde seve seve yayınlarım. Onlar için hiç istemeden yazdığım bu satırların nedeni o gece programda kalbi kırılan tüm katılımcıların ortak üzüntüsüdür.

MUAYTHAİ FEDERASYONU ÇALIŞIYOR.

Türkiye MuayThai federasyonu 2008 yılı içerisinde çok başarılı çalışmalar yapmaya devam ediyor. Gerek yurt dışında aldıkları uluslar arası başarılar gerekse yurt içinde deki faaliyet programları gerçekten takdire şayan çalışmalar olarak göze çarpıyor.

Özellikle toplam 6 ayak üzerinden düzenlenen "rakiple mücadele et uyuşturucuyla savaş " sloganı ile gerçekleşen Muay Thai süper ligi turnuvaları yurdun farklı illerinde organize edilmekte. Yarı profesyonel olarak düzenlenen bu turnuvalar aynı zamanda SU TV. Den de yayınlanıyor.

İlki 14 Eylül 2008 Kâğıthane İstanbul da gerçekleşen organizasyonun ikinci ayağı Safranbolu da gerçekleşti. Üçüncü ayak müsabakaları ise Mersin Mezitli de yapıldı. Profesyonel organizasyonların gerçekleşmesindeki tüm güçlüklere rağmen böylesine organizasyonları yapabildiklerinden dolayı ben MuayThai yönetimini başta başkanları olmak üzere tüm içtenliğimle kutluyorum.

Yarı profesyonel olarak gerçekleşen bu maçlarla sporcularımız kendilerini tam profesyonel müsabakalara ciddi bir şekilde hazırlama imkanına kavuşuyorlar. ilk üçü gerçekleşen müsabakalar beşinci ayağa kadar eleme maçaları olarak gerçekleşecek. Son ayak yani 6 cı ayak ise büyük final olacak ve Türkiye’nin en iyi şampiyonları kendi kilolarında belirlenecek. Bu büyük finalden sonra ise sporcularımız Türk milli takımını oluşturacak ve ülkemizi yurt dışında temsil edecekler.

Böylesine zor bir organizasyon dizisinin hazırlanmasına büyük emeği ve öncülüğü bulunan Sayın Muzaffer Ilıcak’ıda buradan tebrik etmek üzerimize vazife.

Yapılan müsabakalar SU TV den gerek canlı gerekse banttan yayınlanıyor. Müsabaka yayın saat ve günlerini sitemizden sürekli yayınlıyoruz. Ayrıca müsabakalar ve detayları www.tmtf.com adresinde bulabilirsiz. Yine müsabakaları Uydu üzerinden yayın yapan SU TV.de ayrıca www.suhabertv.com adresinden de canlı olarak internet üzerinden de izleyebilirsiniz.

Bu müsabakaların ring anonsörlüğünü ve spikerliğini ise sahsım yapmaya gayret ediyorum. Ringlerin içerisinden gelmiş ve tatemilerin tozunu yutmuş biri olarak tüm tecrübelerimi müsabaka anlatımlarında ortaya koymaya gayret etmekteyim
Ring sporlarının spikerliğini ülkemizde başarı ile yapan çok az isim var maalesef.

Orhan Ayhan ağabeyimiz bu işin Türkiye de duayeni ve en başarılı ismi.

Fox TV de son zamanlarda parlayan genç ve başarılı diğer bir isim ise Bilgehan Demir.

Eurosport’ta ise Umut Işık kardeşim bilimsel anlatımları ile yeni farklı bir tarz ortaya çıkarmış oldu spor spikerliğinde.

Ben ise bu usta isimlerin arasında kendine yer bulmaya çalışmaktayım sadece. İsimlerini saydığım Mikrofon’un ustalarından tek farkım bu sporların bizzat içerisinden gelmem. Bu farkıda maç anlatımlarında sizlere yaşatabiliyorsam ne mutlu bana.

HER ŞEY TÜRK MÜCADELE SPORLARI İÇİN.


Bu haber 01.01.2009 tarihinde eklenmiş ve 6271 defa okunmuştur.
YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
- Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
- Türkiye veteranlar şampiyonası.
- Dövüşmek Nedir?
- MMA ve UFC Spor mu şiddet mi?
- Wu shu’da skandal sona mı erdi?
- İçinizdeki Gücü Keşfedin.
- Ringlerin Asi,Kötü ve Bir O Kadarda Popüler İsmi Badri Hari.
- Yuh Olsun.
- Fightlineallsports dergisinin Ayhan Kısrure ile röportajı.
- Karakuşaktan beyaz kuşağa.
- Kungfu yu Çinliler mi ortaya çıkardı?
- Profesyonel ringlerde Türk dövüşçüler.
- Kim bu Tony Jaa?
- Türk spor camiası Çin'e tepkisini göstermeli.
- Türk Savaş Sanatları Birliği.
- Teşekkürler başbakanım.
- Yeni turkdosport'la yola devam.
- Budizm,Zen ve Tao.
- Shaolın ve Kung-fu(wu shu) Tarihi.
- İçinizdeki gücü keşfedin.
- Ustalara vefa gecesi ve Muay Thai süper ligi.
- Kung-fu yaşayan efsane.
- Olimpiyatlarda neden başarısız olduk?
- İstanbul İl Seçmeleri İşkence Gibi.
- RTÜK Ring Sporlarını Bitiriyor.
- Kuşak Beldemi Olmalı Yoksa Beyin demi?
- 2007 yılı madalya dağılımları belli oldu..
- RTÜK ten Türk sporuna Büyük Darbe.
- Ziyaretçi sayımız 1,433,134.
- Dünya da ve Türkiye de profesyonel kick boks un yeri ve önemi.
- Uzakdoğu Sporlarında Türklerin etkisi.
- Şiddetmi Spormu?
- Spor ve Türkiye
- Profesyonellik
- Türkiye'nin en eski uzakdoğu sporu Karate-do
- Şu Türkler Ne Çılgınmış.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız