Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133687 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
Profesyonel ringlerde Türk dövüşçüler.
Paylaş :


Yayın tarihi:Eylül 2009

PROFESYONEL RİNGLERDE TÜRK DÖVÜŞÇÜLER.

AVRUPA’DAKİ TÜRK LEJYONERLER.

Avrupa da profesyonel ring sporlarının yaklaşık 10 yıldan bu yana popüler olarak çalışılmakta. Uzakdoğu da geleneksel olarak gerçekleşen tekme ve yumruk karışımlı ring stillerini (K-1,Muay thai ve Sanda Sanshou) modifiye ederek Kickboks ve ThaiKick box olarak yorumlayan Avrupa ülkeleri aynı zamanda bu sistemleri mükemmel bir şekilde de pazarlamışlardır.

 Özellikle Hollanda Avrupa ülkeleri içerisinde profesyonel sporcu yetiştirmek ve organizasyon düzenlemek açısından en önde olanıdır. Dünya ringlerine efsane isimler kazandıran Hollanda bu geleneğini günümüzde halen sürdürmektedir.

Orta siklet olarak bilinen ve özellikle K-1 max kategorisi olarak ünlenen siklette, Andy Souwer, Gago Drago, Albert Kraus, Artur Kyshenko, Buakaw Porpramuk, Masato,  Hiroyoki Maeda, kaoklai Kaennorsing, Alvear Lima, Tyrone Spong, Mike Zambidis   vb. bir çok isim tüm dövüş dünyası tarafından tanınmaktadır.

Sitemizin bu ayki anketinde okuyucularımıza “sizce en iyi orta sıklet kim”diye sorduk ve yukarıdaki isimleri seçenek olarak verdik.

 Bu sıklette mücadele etmeye çalışan Türk sporcularımızda kendilerini ve ülkemizi tanıtmak adına müthiş bir mücadele örneği vermektedirler. Özellikle Avrupa’da yaşayan ve gurbetçi olarak nitelenen Türk sporcular dünya ringlerinde fırtına gibi esmeye devam etmekteler. Özellikle Hollanda’da yaşayan yada spor eğitimlerini bu ülkede devam ettiren sporcularımızın başarı oranı çok daha fazladır.

Orta sıkletin Avrupa’daki en başarılı Türk temsilcilerinden biri Murat Direkçidir. Adından son yıllarda sıkça söz ettirmekte olan Direkçi Belçika’da yaşıyor ve kendi kulübünde antrenmanlarına devam etmekte.

Yine Golden Glory’nin sporcusu olma başarısını gösteren Oktay Karataş Avrupa’da yeni parlayan Türk yıldızlardan biridir. Yine isimlerini tüm dünya’da orta siklet müsabakalarına başarıları ile yazdıran Ali günyar, Özkan köse, Yücel fidan, Şahin yakut, Ali cenik, Yavuz Özden, Tayfun karcı önemli sporcularımızlardır.

Yine K-1 organizasyonları ile açık siklet yada ağır siklet olarak bilinen kulvarda artık yaşayan efsane haline gelen dünyaca ünlü dövüşçülerin sayısı hızla artmakta.

Peter Aerts, Remy Bonjaski, Glaebe Feitosa, Badr Hari, Ernesto Hoost, Ruslan Karaev, Freddy Kemayo, Jerome Le Banner, Stefan Leko,  Melvin Manhoef, Musashı, semmy Schilt, Ray Sefo, Paul Slowinski, Ewerton Teixeira, Errol Zimmerman,  Chalid Die Faust, Mighty Mo gibi isimler dünyanın en iyi dövüşçüleri olarak tanımlanmaktalar.

Ağır siklette’de Avrupa’da yaşayan gurbetçi sporcularımız söz sahibi olmak için olağan üstü gayret sarfetmekteler.

Bu sporcularımızdan en başarılısı 2008 K-1 büyük finalinde dövüşmeye hak kazanıp bir turda atlayan Gökhan Saki’dir 2008 de dünyanın en iyi sekiz dövüşçüsü içerisine giren Saki yaşamını Hollanda’da ve dünyanın en ünlü dövüş kulübü Golden Glory’de devam etmektedir. Yine Dünya ringlerinde ağır siklette mücadele eden Yahya Gülay,

Volkan düzgün, Serdar karaca gibi isimlerin yanı sıra Azeri uyruklu fakat Türkiye’de çok sevilen  Zabit samedov’da bu sikletin önemli sporcularıdır.

MMA olarak isimlendirilen kafes veya serbest dövüş olarak bilinen sistemde de önemli Türk sporcular mücadele etmektedir. Bunlardan en bilinen isim Sami Berik’tir.

 Türkiye’de başarılı Profesyonel dövüşçülerimiz.

Avrupa’da oldukça başarılı müsabakalar çıkaran gurbetçi sporcularımızın yanı sıra dünya ringlerine isimlerini yazdırmak için ülkemizde yaşayan profesyonel sporcularımızda çaba harcamaktalar. Ancak Türk sporcuların en önemli eksikliği istikrar sağlayamamaları. 

Yaklaşık beş yıldan bu yana ülkemizde Profesyonel müsabakalar TV.kanallarında  yayınlanınca bu maçlarda mücadele eden sporcularda popüler olmaya başladı. Maalesef şöhretin daha birinci basamağında sporcularımızın büyük çoğunluğu  tökezleyince istikrarsızlıkta dövüşçülerimiz için normal oldu.

Ancak orta siklette mücadele eden Adem Bozkurt ve Yahya Alemdağ  istikrarsız performans sağlayan sporcuların dışında. Özellikle Adem Bozkurt gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çıktığı maçlarda  mükemmel bir istikrar sağlamış durumda. Yine Yahya Alemdağ’da sürekli yükselen bir grafik ile mücadele ediyor. Bu iki sporcuda dünya ringlerinde Türkiye’yi başarı ile temsil edecekler gibi görünüyor.

Orta ve üstü sikletlerin yine başarılı isimleri de dikkat çekmekte. Bu isimlerden en önemlisi tabiî ki Serkan Yılmaz. K-1 max’da Türkiye’den dövüşen ilk ve tek sporcu olan Yılmaz ayrıca MMA maçlarına da çıkan önemli bir dövüşçü. Başka bir isimde

İSKA Avrupa şampiyonluğunu yakalayan Muzaffer gemici. Ancak maalesef İspanya’da Dünya kemeri için çıktığı müsabakada mağlup oldu. Yine Erkan Varol, Mehmet Aksoy, ve Serkan yavuz, Mehmet Karabük gibi isimler öne çıkmakta.

Bayanlarda ise Nurhayat hiçyakmazer ve Seda duygu aygün Türk profesyonel sporcularının önde gelen isimleri.

Ağır siklette ise maalesef fazla sayıda sporcumuz bulunmamakta. Dünya ringlerinde mücadele etme şansını yakalayan Erhan deniz maalesef bu şansını şimdilik iyi kullanamayan isimlerden. Yine Gökhan gülücü ve Eyüp kuşcu’da ağır sikletin önemli isimleri. Dağıstan uyruklu ancak Türkiye adına dövüşen Bahadır sarı ismi ise gelecekte parlayan bir yıldız olmaya aday görünüyor.

Ancak Türkiye’de yaşayan sporcularımızın profesyonelliğin ne olduğunu ve nasıl gerçek profesyonel olunması gerektiğini öğrendiklerinde istikrarı da yakalayacaklar ve gerçek şampiyonluklarda gecikmeden gelecektir.

SPORCULUK SELAMI İLE.

HER ŞEY TÜRK MÜCADELE SPORLARI İÇİN.

AYHAN KISRURE.

 

 

 Bu haber 01.09.2009 tarihinde eklenmiş ve 7887 defa okunmuştur.
YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
- Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
- Türkiye veteranlar şampiyonası.
- Dövüşmek Nedir?
- MMA ve UFC Spor mu şiddet mi?
- Wu shu’da skandal sona mı erdi?
- İçinizdeki Gücü Keşfedin.
- Ringlerin Asi,Kötü ve Bir O Kadarda Popüler İsmi Badri Hari.
- Yuh Olsun.
- Fightlineallsports dergisinin Ayhan Kısrure ile röportajı.
- Karakuşaktan beyaz kuşağa.
- Kungfu yu Çinliler mi ortaya çıkardı?
- Profesyonel ringlerde Türk dövüşçüler.
- Kim bu Tony Jaa?
- Türk spor camiası Çin'e tepkisini göstermeli.
- Türk Savaş Sanatları Birliği.
- Teşekkürler başbakanım.
- Yeni turkdosport'la yola devam.
- Budizm,Zen ve Tao.
- Shaolın ve Kung-fu(wu shu) Tarihi.
- İçinizdeki gücü keşfedin.
- Ustalara vefa gecesi ve Muay Thai süper ligi.
- Kung-fu yaşayan efsane.
- Olimpiyatlarda neden başarısız olduk?
- İstanbul İl Seçmeleri İşkence Gibi.
- RTÜK Ring Sporlarını Bitiriyor.
- Kuşak Beldemi Olmalı Yoksa Beyin demi?
- 2007 yılı madalya dağılımları belli oldu..
- RTÜK ten Türk sporuna Büyük Darbe.
- Ziyaretçi sayımız 1,433,134.
- Dünya da ve Türkiye de profesyonel kick boks un yeri ve önemi.
- Uzakdoğu Sporlarında Türklerin etkisi.
- Şiddetmi Spormu?
- Spor ve Türkiye
- Profesyonellik
- Türkiye'nin en eski uzakdoğu sporu Karate-do
- Şu Türkler Ne Çılgınmış.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız