Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133687 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36311 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
Ringlerin Asi,Kötü ve Bir O Kadarda Popüler İsmi Badri Hari.
Paylaş :


Yayın Tarihi Mart 2010
RİNGLERİN ASİ ÇOCUĞU BADRİ HARİ
 
Her maçı olay olan ringlerin asi ve kötü çocuğu adrenalin dolu spor yaşantısı ile bu ay benim araştırma konum ve sitemizin köşe yazısı olmaya hak kazandı. Aslında onu yaptığı hırslı maçların dışında pek tanımıyoruz. Ringin dışında yine hareketli ve olaylı bir yaşantısı var. Hapis cezası alması buna ufak bir örnek. Ancak tüm bu aşırılıklarına rağmen oldukça mütevazi ve alçak gönüllü olan Hari, ringe çıktığında adeta başka bir ruh haline bürünüyor. 
 
Lakap olarak Altın çocuk ve Kötü çocuk isimlerini kullanılıyor ancak ben ona ringlerin asi çocuğu diyorum.1,97 boyunda ve 101 kg ağırlığında, antrenörü kendisi gibi hırs küpü olan Michael Percy Passenıer, 8 Aralık Hollanda Amsterdam doğumlu ancak Fas uyruklu. Onun adı BADRİ HARİ.
 
O ringlerde patlamaya hazır bir bomba gibi maçlarını ya olağan üstü nakavtlarla kazanıyor ya da beklenmedik mağlubiyetler yaşıyor. Onun ortası yok her maçı sansasyon ve olaylı. Böylelikle yenildiği tüm rakiplerini acımasız bir dövüş stili ile yenen Badri Hari seyircinin gönlünde taht kuruyor ve her gecen gün ringlerin yaşayan ve dövüşen efsanesi olmaya en güçlü aday haline geliyor.
 
Böylesine rakibini aşağılayan ve acımasız dövüşen sporcular genel olarak sevilmezken Hari’ye çok ilginç bir şekilde seyirci olağan üstü sempati ve ilgi gösteriyor. Maçlarına çıkarken kendisine ait ‘Step in the Ring adlı’ müzik parçası eşliğinde çıkıyor.Kendisinin adeta ruh ikizi olan antrenörü Michael Percy passenıer eşliğinde ve ilginç motivasyon şekli ile ringe çıkan Badri Hari’nin korkusuz tavırları onu ringlerin en popüler dövüşçüsü haline getirdi. Adına kurulan onlarca fan ve önemli derecede hayran kitlesi var. Bayanlar onu seyretmek için maçlara gelirken ring sporu yapan gençlerin idolü haline gelmiş durumda.
 
2009 yılı içerisinde Türkiye’ye It’s Show time organizasyonunda dövüşmek üzere gelecekti ama maalesef bilet satışlarının az olmasından dolayı maçlar iptal edildi. Ancak Fox TV ve Bilgehan demirin davetlisi olarak aynı yıl ülkemize geldi. Bu organizasyonda benim tek anlamsız bulduğum nokta ise Hari gibi ringlerin efendisi olmuş bir ismin sporcumuz Erhan Deniz ile karşılaşması idi. Böylesi dengesiz bir eşleşmeyi It’s Show time yetkilileri nasıl kabul etmişti? Erhan deniz gibi gelecek vadeden bir sporcuyu Hari gibi bir dövüş ustasının karşısına kim hangi mantıkla çıkaracaktı. Ya maçın iptal olunacağı biliniyor ve ucuz bir reklam kampanyası sürdürüldü (ve buna kimse inanmadı) yada Deniz’i birileri menfaat uğruna ateşe attı.
 
ACIMASIZ İNTİKAM VE RÖVANŞ MAÇLARI
 
K-1 Organizasyonunun en popüler dövüşçüsü ve yaşayan bir efsane haline gelmiş durumda. 2007 de K-1 Dünya ağır sıklet şampiyonluğunu kazanırken 2008 yılında ise remy bonjasky ile olaylı final maçına imza attı. Ancak onu unutulmazlar arasına sokan ve ününe ün katan maçı ise 2006 yılında Ruslan Karaev ile yaptığı müsabakadır. Daha önce olaylı bir maç sonrası yenildiği ve bu sonuçla adeta çılgına dönerek büyük bir skandala imza attığı maçın rövanşı da müthiş olmuştur. Ruslan karaev müthiş bir yumrukla onu kroki durumuna sokmuş ancak hakemin saymasından sonra tam 8 saniye içinde ayağa kalkarak rakibine aynı yumrukla karşılık vererek nakavt etmiştir. Bu maç o sene yılın maçı ve yılın nakavttı seçilmiştir.
 
Badri hari böylesi bir maçı da yine ringlerin ünlü ismi Stefan Leko 2005 yılında yapmış ve bu maç onun isminin spor dünyasında tanınmasına vesile olmuştur. Çok sert gecen müsabakada Leko dönerek vurduğu tekme ile Hari’yi yere düşürmeyi başarmış ve karşılamayı da bu vuruş ile kazanmıştı. Bu karşılaşmanın ardından, Hari rövanş istemiş ve aynı yıl içersinde kaybettiği maça rağmen tecrübeli rakibinin çenesine aynı şekilde dönerek vurduğu tekme ile rövanşını almıştı.
Yine Ağustos 2007’ de daha önce yenildiği Peter Graham’ ı  yenerek rövanş maçlarını alma geleneğini devam ettiren Hari mağlubiyete ne kadar tahammülsüz olduğunu ve intikam duygularının ne kadar yüksek olduğunu herkese kanıtlamıştı.
 
 
SPOR YAŞANTISI
 
Henüz yedi yaşında Ringlerin efsane ismi ve eski dünya şampiyonu Mousid Akamrane’nin tavsiyeleri ile Hollanda’da spora başlayan ve yine Hollanda da doğumlu olan Hari ilk çalışmalarını Sitan Jimnastik salonunda başlamış ve ilk antrenörü Mohammed Ait Hassou olmuştur.
İlerleyen yıllarda yine dövüş sanatlarının büyük ismi Thom Harinck ile de çalışan Hari onun antrenörlüğünde ringlerde fırtına gibi esmeye başlamış ve ,Harinck’in antrenörlüğünü yaptığı maçlarının sadece birini kaybetmişti.
 
2003 yılında antrenör ve salon değişikliğine giden Hari, Hollanda’nın en ünlü spor salonlarından ve şampiyonların kulübü olarak bilinen Chakuriki’ de çalışmaya başlamıştır. Özellikle
K-1 organizasyonuna yavaş yavaş adım atan Hari ilk maçını Alexey Ignashov’ a karşı yapmış ancak 3 round içerisinde nakavt olmasına rağmen maç içerisindeki performansı ile dövüş dünyasından önemli sayılabilecek bir saygı elde ederek gelecekte K-1 rin büyük yıldızı olacağının sinyallerini vermiştir. Bu maçın ardından Errol Paris, Antoni Hardonck, Aziz Katthou ve Gary Turner gibi isimlere karşı önemli galibiyetler elde etmiştir. Ringlerin usta ismi Melvin Manhoef ile antrenman partnerliği yapan Hari bu sayede kenedini oldukça geliştirmiştir.
 
 
ÇILGIN ANTRENÖR MİCHAEL PERCY PASSENIER
 
2005 yılı Hari için zirveye hızlı adımlarla çıkma yılı olmuştur. ünlü menajer Simon Rutz ile kontrat yaparak, It’s Show time ekibinin bir dövüşçüsü olan Hari Amsterdam’ daki ünlü Mejiro Antrenman salonunda çalışmalarına devam etmiştir. Belki de kariyerinin en önemli kararlarından birini vererek kendi ruh karakterine uygun bir antrenör olan Michael Percy passenıer ile çalışmalara başlamıştır.
 
Bu arada Michael Percy passenıer biraz bahsetmek gerekiyor. Ringlerin en hırslı ve motivasyon olarak en ilginç yöntemini seçen bir antrenör passenıer. Sanki Badri Hari ile ruh ikizi gibiler. Hari’nin hırslı ve hırçın karakterist yapısına uygun çalıştırma ve motivasyon metoduna sahip olan Passenıer Hari’yi çalıştırmaya başladıktan sonra antrenörler arasında da bir idol haline gelmiştir.
 
OLAYLI MAÇLAR.
 
Maçlarının çoğu büyük olaylar ve skandallarla gecen Hari’nin bu asiliği onun daha da fazla tanınmasına neden olmuştur. Bu tip dövüşçülerin genelde seyirci tarafından pek sevilmemesine rağmen Hari çok ilginç bir şekilde seyirci tarafında benimsenmiş ve büyük sempati kazanmıştır. Hari’nin bu ilginç ve asi kişiliği onun maçlarını beklenir ve izlenir hale getirmiştir. Maça çıkarken kendisine ait ‘Step in the Ring adlı’ müzik parçası eşliğinde antrenörünün ilginç motivasyon şekli,
 ve Badri Hari’nin korkusuz tavırları onu ringlerin popüler dövüşçüsü haline getirmiştir.
 
2006 yılında Yeni Zelenda’ daki K-1 organizasyonunda Hari yine gündeme oturmuştur. İlk turdaki rakibi Peter "The Chief" Graham’ olmuş ve maç öncesi basın toplantısında kötü imajını bir kez daha gösteren Hari rakibine sözlü hakaret etmesinin ardından ortam gerilmiştir. İki dövüşçü bu esnada birbirlerine girmiştir. Graham’ ın cevabı ise ertesi gün ringde daha da şiddetli olmuş Yapılan dövüşte Hari’ yi nakavtla devirmeyi başarmıştır.
 
2006 yılında ise Dünya üzerinde tüm ring sporu severlere yönelik yapılan anket sonucu özel davetle K-1 Grand Prixine katılan Hari burada da uslu durmamış Ruslan Karaev ile olan maçının henüz ilk raundunda tartışmalı bir karar sonucu hakemin maçı durdurmasıyla yenik sayılmıştır. Bunun üzerine Hari kontrolünü kaybederek sağa sola saldırmaya başlamış ve rakibine karşılık bir takım aşağılayıcı hareketlerde ve sözlerde bulunarak sonunda soyunma odasına güçlükle gönderilebilmişti.
 
 Yine 2006 yılında Tokyo’ da dev dövüşçü Paul Slowinski’yi yenmeyi başarmış ve bu maçın ardından daha önce yenildiği Ruslan Karaev’ den rövanşı unutulmayacak bir maç sonrası almış bu galibiyet onu K-1’ de Dünya şampiyonluğu final karşılaşmasına taşımıştır. Finalde ise Yusuke Fujimeto’ yu yenerek ringlerin en onurlu unvanına sahip olmuştur.
Bu karşılaşmanın ardından da 5 Ağustos 2007’ de Hong Kong’ daki turnuvada Peter Graham’ ı final raundunun sonunda sayı ile yenerek rakibinden rövanşı almıştır.
 
2008 BÜYÜK FİNAL ve RAKİP REMY BONYASKİ
 
Eylül 2007 de Las Vegas da yapılan K-1 Gran Prix elemelerinin şampiyonu Doug Viney’i nakavtla yenen Hari böylelikle Yokohama’da yapılan büyük finale katılmaya hak kazanmıştır.
 
Her dövüşçünün hayallerini süsleyen ve yer almak istedikleri büyük final altmış bin kişinin canlı olarak seyrettiği ortalama 90 TV. Kanalının yayınladığı çok büyük bir organizasyondur. İşte bu gecede Badri hari favori olarak çıkarken Türkiye adına da Gökhan Saki büyük finalde dövüşme onuruna sahip olmuştur.K-1 tarihinde ilk kez iki Müslüman dövüşçünün katıldığı 6 Aralık 2008 yılında gerçekleşen final gecesi büyük olaylara sahne olmuştur. Gökhan saki ilk maçını kazanmasına rağmen ikinci turda Badri Hari’ye mağlup olmuş ve finalde Hari’nin rakibi K-1 ringlerinin en ünlü şampiyonlarından Remy Bonjask’i olmuştur.
 
Bir tarafta defalarca K-1 finallerinde dövüşmüş ve şampiyon olmuş tecrübeli isim Remy bonyaski, diğer tarafta ise bu finallerde dövüşeceğinin sinyalini 2007 yılında veren hırçın dövüşçü Badr hari.
Yıpratıcı ve yırtıcı dövüş tarzı ile önüne geleni deviren ve Şahsen benimde o gün favorim olan Badr hari, müsabakaya çok yüksek bir konsantrasyon ile başlamış ancak bu konsantrasyon ikinci raund da Hari’nin başına bela olmuştur. Kendisinden hiç beklenmeyen bir hareketle yere düşen rakibi Bonyaski’nin yüzüne yumruk ve tekme atmış aldığı darbelerle maça devam edemeyen bonyaski hakem kararı ile müsabakayı kazanarak ve şampiyon olmuştur.

Tüm izleyenleri bu müsabakanın en az 3 raund hatta uzatmaya giderek uzun sürmesini beklerken böylesine bir sonuçla bitmesi hayal kırıklığına uğratmıştır. Badri hari’nin böylesi olaylı bir maça imza atması aslında çokta şaşırtıcı olmamıştır çünkü o lakabının ne kadar gerçek olduğunu bir kez daha herkese göstermiş ringlerin asi ve kötü çocuğu olduğunu kanıtlamıştır.
 
2008 finalinde şampiyonluğu böylece kaçıran Hari tüm otoritelerin ortak görüşünü doğrular bir şekilde 2009 yılının büyük finalinde dövüşmeye hak kazandı. Yine Japonya ve yine Yokohama arena. 5 Aralık da yapılan maçlarda sonucu beklenen en heyecanlı maç tabiî ki Remy bonyaski Hari müsabakası olacaktı. Ancak ilk turlarda iki sporcuda eşleşmedi. Eğer önlerindeki iki maçı da kazanırlarsa yine finalde kapışacaklardı.
Bu kez finale kalan 8 dövüşçünün içerisinde Hari ve Bonyaski dışında kendisi gibi dev bir isim olan Semmy schilt’de vardı.Hari ilk turda Ruslan Karev’i ikinci turda da sene içerisinde yenildiği Alistair Overeem’i yenerek finale adını yazdırdı.Ancak Bonyaski ilk turda Erol Zimmerman’ı yenmesine rağmen ikinci turda Semmy Schilt’e mağlup oldu.
 
Finalde Schilt ve Hari vardı.Hari Schilt’ı sene içerisinde mağlup etmişti.Maç müthiş hızlı başladı Hari birinci dakikada Schilt’ı sürpriz bir yumrukla indirdi.Hakemin saymasıyla maça devam eden Schilt peş peşe yaptığı ataklarla Hari’ye iki kez saydırdı ve sonunda nakavt etti. Hari yine süpriz bir sonuca imza atmış daha ilk raundda rakibine teslim olmuştu. Ard arda iki sene finalde oynayıp kaybeden Badri Hari buna rağmen finallerde seyircinin en fazla ilgisini çeken isimdi. 

ÜNÜNE KÖTÜ ÜN KATMAYA DEVAM EDİYOR.

 

1998 yılında Hollanda’nın başkenti olan Amsterdam şehrinde Simon Rutz tarafından kurulan It’s Show time organizasyonu 2010 Mayıs ayında Amsterdam arena’da yine müthiş bir gece düzenledi. Gecenin en önemli iki maçından biri Gökhan saki,Melvin Manhoef arasında idi. Türkün gücü olarak nam salmaya başlayan Saki bu maçı müthiş bir nakavtla kazanarak kariyerindeki hızlı çıkışına devam etti.

 Gecenin ikinci maçı tabiî ki Badri Hari ve Hesdy Gerges arasında idi.

Ve Hari yine gecenin skandalına imza attı. Önde götürdüğü maçta yere düşen rakibine daha yerdeyken tekme vuran Hari bir anda seyircinin büyük tepkisi ile karşılaştı. Özür dilemesi için kendisine uzatılan mikrofona konuşmayan ve özür dilemeyen Hari Islıklar arasında Dünya şampiyonluk kemerini kaybederek ringden indi.

Hari yine olaylı bir şekilde kaybetti,Anacak bu olay kadar en dikkat çekici gelişmede,Hari soyunma odasına giderken ve salondan çıkarken sevenleri  yine kendisine  müthiş bir alkış ve sevgi seli göstermeleri idi.

Sportmenliğe yakışmayan hareketleri maç içerisnde tekrar etsede onun karizması ve sevenlerinde en ufak bir azalma yok gibi gözüküyor.

 
 
 


Bu haber 01.04.2010 tarihinde eklenmiş ve 5587 defa okunmuştur.
YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
- Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
- Türkiye veteranlar şampiyonası.
- Dövüşmek Nedir?
- MMA ve UFC Spor mu şiddet mi?
- Wu shu’da skandal sona mı erdi?
- İçinizdeki Gücü Keşfedin.
- Ringlerin Asi,Kötü ve Bir O Kadarda Popüler İsmi Badri Hari.
- Yuh Olsun.
- Fightlineallsports dergisinin Ayhan Kısrure ile röportajı.
- Karakuşaktan beyaz kuşağa.
- Kungfu yu Çinliler mi ortaya çıkardı?
- Profesyonel ringlerde Türk dövüşçüler.
- Kim bu Tony Jaa?
- Türk spor camiası Çin'e tepkisini göstermeli.
- Türk Savaş Sanatları Birliği.
- Teşekkürler başbakanım.
- Yeni turkdosport'la yola devam.
- Budizm,Zen ve Tao.
- Shaolın ve Kung-fu(wu shu) Tarihi.
- İçinizdeki gücü keşfedin.
- Ustalara vefa gecesi ve Muay Thai süper ligi.
- Kung-fu yaşayan efsane.
- Olimpiyatlarda neden başarısız olduk?
- İstanbul İl Seçmeleri İşkence Gibi.
- RTÜK Ring Sporlarını Bitiriyor.
- Kuşak Beldemi Olmalı Yoksa Beyin demi?
- 2007 yılı madalya dağılımları belli oldu..
- RTÜK ten Türk sporuna Büyük Darbe.
- Ziyaretçi sayımız 1,433,134.
- Dünya da ve Türkiye de profesyonel kick boks un yeri ve önemi.
- Uzakdoğu Sporlarında Türklerin etkisi.
- Şiddetmi Spormu?
- Spor ve Türkiye
- Profesyonellik
- Türkiye'nin en eski uzakdoğu sporu Karate-do
- Şu Türkler Ne Çılgınmış.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız