Türkiye'nin ilk,tek ve en büyük Türkçe mücadele sporları haber ve portal sitesi www.turkdosport.com
ÜYE OL
133688 - SAVAŞ VE SAVUNMA SANTLARI EĞİTİM CD LERİ.
60086 - Boks.
58322 - BRUCE LEE ve JEET KUNE DO Hakkında sizin yorumlarınız.
48885 - Vücut Geliştirme ve Üniversite sporları.
36312 - Ayhan KISRURE KİM ?
Sizin Fotoğraflarınız

Spor içerikli fotoğraflarınızı ve konusunu anlatan yazı ile bize gönderin yayınlayalım

» Yüklü Fotoğraflar
   » EFSANENİN RESİMLERİ
   » YAZILARINIZ ve YORUMLARINIZ
 
   » BRUCE LEE KİMDİR ?
   Yeri doldurulamayan efsane
   dövüşçü Bruce lee ve sistemi jet kune do ile    ilgili tüm detaylar

Türkiye’nin ilk,en büyük ve tek Mücadele sporları Türkçe portal sitesi www.turkdosport.com tüm Türk sporcularının hizmetinde.

Ülkemizde Mücadele sporları ile ilgili Web ortamında yeterli derecede kaynak bulunamayan ve gerçek bilgilerin çok az olduğu bu dönemde sizlerle on seneden bu yana hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
Sifu:Ayhan KISRURE

kung-fu
wu shu

karate-do
taekwon-do
Sayokan
Sanguc-hi
aikido
judo
capoeira
jeet kune do
Ji jutsu
ninjutsu

ninja
samuraylar
boks
güreş
sumo

hapkido
kıck boks
muay thai

thai boks
thai kıck boks
savate
ashihara
kyokushin
jiu jitsu
kendo
thai chi
k-1
A1 world combat
super league
jackie chan
shaolin
wing tzun
WT
bruce lee
jet li

jacki chan

tony ja

 
 
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Paylaş :


Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu. Türkiye bu artışla ev sahibi Büyük Britanya'yı dahi geride bıraktı.

 Tarihimizdeki en yüksek sporcu sayımızla tam 16 branşta sporcularımızı izlerken nefeslerimiz kesildi ve büyük gurur yaşadık.Yine 16 branştan 5’ inde ilk defa katılıdık. Bu branşlar, badminton, jimnastik, voleybol, basketbol, bayanlar 4 x 400 bayrak yarışları idi. Bu arada bayanlarda katılım sayımız en yüksek bu Olimpiyatlar’ da oldu tam 66 bayan sporcu ve ilk defa kadın sporcularımızın sayısı, erkek sporculardan fazla oldu. Özellikle Türk atletizmi sanırım ulusal alanda Türkiye adına  en çok konuşulan branş oldu.

Olimpiyatlar her spor branşının en zirve noktasıdır. Olimpiyatlar da yarışmaya hak kazanmış sporcular kendi branşlarının katıldıkları dönemdeki dünyanın en iyi sporcusu ünvanını ve etiketini almaya hak kazanmış demektir. Bu onur olimpiyata gönderdiği sporcu sayısı ve aldığı madalyalarla ülkeler için de geçerlidir.

Türkiye deki siyasi erk  özellikle son altı yıldır sporun her branşına çok önemli destek ve yatırımlarda bulunuyor. Birçok tesis ve alt yapı hizmete sunuldu. Bu yapılaşmanın ve desteğin sonucudur ki Londra olimpiyatlarında farklı birçok branşta sporcularımız yarışma fırsatı buldu.  

Dünyanın en elit sporcularının mücadele ettiği bu yarışmalarda ülkemiz aslında kendi kamuoyumuzun oluşturduğu başarı grafiğinin maalesef çok altında kaldı. Olayın daha da üzücü boyutu başarısızlık diye lanse edilen bu durumun siyasi muhalefet ve hükümet aleyhtarlığına dönüştürülmesi. 4 yıl boyunca müthiş mücadele verip birçok yarışmada alınan derecelerle olimpiyatlara katılmaya hak kazanan sporcularımızın da bu siyasi oyunlara alet edilmesi onların hiçte hakketmediği ve moral bozucu bir durum haline geldi.

Özellikle her olimpiyat oyunlarında favori olduğumuz Halter ve Güreş branşlarının yanı sıra eşref apak,nevin yanıt,karin melis mey,burcu ayhan,Gülşah Kocatürk,melek hu,bahri Tanrıkulu gibi madalya beklediğimiz sporcularımızın elenmesi kamuoyunda hayal kırıklığına yol açtı. İlk kez katılmamıza rağmen bayanlar basketbol ve voleybol branşlarında da çok iyi mücadele etmemize rağmen madalya alamamamız üzüntümüzü bir kat daha arttırdı.

Bu sonuçlar her ne kadar başarısızlık gibi gözükse de  bence tam aksine Türk sporunun geleceği için önemli bir başarı göstergesidir. Bir önceki olimpiyatlarda gıpta ile izlediğimiz branşlarda “ah bir sporcumuz olsa” diye iç geçirirken Londra olimpiyatlarında sporcularımızı farklı branşlarda büyük onur ile izledik. Bundan sonra önemli olan bu istikrarı koruyabilmek ve başarı katsayısını arttırabilmektir.

Türkiye toplam 5 madalya ile 204 ülke arasında 32 sırada yarışmaları bitirdi. Madalya beklentimiz olan sporcular ve branşlarda beklenilen başarı gelse idi ilk on içerisinde olmamız rastlantı olmazdı. Buna rağmen dünyanın ilk otuzunda bulunmak bizler için buruk bir sevinç oldu.

Favori sporcularımızın ve branşların madalya alamaması önemle irdelenmelidir. Bunca verilen desteğe rağmen hayal kırıklığı yaşamamızın sorumluları, sporculardan antrenörlere. Federasyon başkanlarından GSGM müdürlerine ve spor bakanına kadar sorgulanmalı ve gerekiyorsa görev değişiklikleri ile belkide ileride ev sahipliğini yapacağımız yeni olimpiyat oyunlarına hazırlanılmalıdır.

Ancak önemle bir ayrıntıya dikkat çekmek istiyorum. Bu içsel sorgulamamız siyasi ve ideolojik belirli basın kuruluşlarının destek verdiği siyasi muhalefet oyunlarına alet olmamalıdır.   

Siyasi muhalefet uğruna ülke adına yaşanan her üzüntülü durumu ve sportif başarısızlıkları bahane olarak kullanan basiretsiz kafalara son sözüm şudur.

Sporu ve olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin. Gururunuzu bir kenara bırakın ve dünyanın en elit sporcuları arasına giren ülkemizi 32 sıraya yerleştiren 114 sporcu ve antrenörümüzü, onları destekleyenleri Türk sporu adına elleriniz şişinceye kadar alkışlayın. Onlar bunu hak ediyorlar ve gelecekte çok daha iyi başarılara imza atacak asil kan damarlarında mevcut.

HER ŞEY TÜRK SPORU İÇİN. SPORCULUK SELAMI İLE.

 Bu haber 12.08.2012 tarihinde eklenmiş ve 3699 defa okunmuştur.
YAZARIMIZIN DİĞER YAZILARI
- Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
- Türkiye veteranlar şampiyonası.
- Dövüşmek Nedir?
- MMA ve UFC Spor mu şiddet mi?
- Wu shu’da skandal sona mı erdi?
- İçinizdeki Gücü Keşfedin.
- Ringlerin Asi,Kötü ve Bir O Kadarda Popüler İsmi Badri Hari.
- Yuh Olsun.
- Fightlineallsports dergisinin Ayhan Kısrure ile röportajı.
- Karakuşaktan beyaz kuşağa.
- Kungfu yu Çinliler mi ortaya çıkardı?
- Profesyonel ringlerde Türk dövüşçüler.
- Kim bu Tony Jaa?
- Türk spor camiası Çin'e tepkisini göstermeli.
- Türk Savaş Sanatları Birliği.
- Teşekkürler başbakanım.
- Yeni turkdosport'la yola devam.
- Budizm,Zen ve Tao.
- Shaolın ve Kung-fu(wu shu) Tarihi.
- İçinizdeki gücü keşfedin.
- Ustalara vefa gecesi ve Muay Thai süper ligi.
- Kung-fu yaşayan efsane.
- Olimpiyatlarda neden başarısız olduk?
- İstanbul İl Seçmeleri İşkence Gibi.
- RTÜK Ring Sporlarını Bitiriyor.
- Kuşak Beldemi Olmalı Yoksa Beyin demi?
- 2007 yılı madalya dağılımları belli oldu..
- RTÜK ten Türk sporuna Büyük Darbe.
- Ziyaretçi sayımız 1,433,134.
- Dünya da ve Türkiye de profesyonel kick boks un yeri ve önemi.
- Uzakdoğu Sporlarında Türklerin etkisi.
- Şiddetmi Spormu?
- Spor ve Türkiye
- Profesyonellik
- Türkiye'nin en eski uzakdoğu sporu Karate-do
- Şu Türkler Ne Çılgınmış.
 
 
YAZ | OKU - BİZE ÖZEL YAZIN
Sporu ve Olimpiyatları iğrenç siyasi oyunlarınıza alet etmeyin.
Pekin'de 2008 yıllında gerçekleştirilen olimpiyat oyunlarına 68 sporcuyla katılan Türkiye, Londra'da bu sayıyı 114'e taşıdı, ayrıca Paralimpik oyunlarda 67 sporcu ile toplam 181 kişilik katılım sağlayarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Oyunlarda mücadele edecek 204 ülke arasında, sporcu sayısını yüzde 67 arttıran Türkiye, bu alanda en büyük artışı sağlayan 8. ülke oldu.
Devamı :::
Ayhan Kısrure Kim ?

Türkiye de en genç 5 dan sifu(usta) derecesine ulaşan, Tv Programları, Spikerlik, yazarlık yapan Kısrure kimdir. Çalıştığı ve ustalık derecesine ulaştığı bir çok Do branşlarından, kurduğu Sangu-chi sistemi ve hakkındaki tüm detaylar

tıklayınız
Gelmiş Geçmiş En İyi Boksör Hangisi?

 Evander Holyfield   41%
 George Foreman   0%
 Jack Dempsey   0%
 Joe Frazier    0%
 Joe Lois   0%
 Larry Holmes   0%
 MikeTyson   6%
 Muhammed Ali Clay   46%
 Oscar De La Hoya   0%
 Rocky Marciona   2%
 Vitali Klitschko   0%
 Wladimir Klitschko   0%

Bu ankete 1417 kişi katıldı

 
 
www.gsgm.gov.tr
www.beyazkusak.com
www.hapkido.org.tr
www.istanbulboks.org
www.twf.gov.tr

Listenin Tamamını Görmek İçin Tıklayınız